Skocz do zawartości

Zwrot Podatku


agaUSA24

Rekomendowane odpowiedzi

W 2007r. bylam na wat, do tej pory nierozliczylam sie. W 2008r przyjechalam ponownie na wat i do chwili obecnej jestem w USA. Chce sie ubiegac o zwrot podatku z 2007r. Mam pytanie, poniewaz dostalam dwie sprzeczne odpowiedzi, moze ktos z Was slyszal o podobej sytuacji. Otoz: czy pozostanie w USA ma jakis zwiazek ze zwrotem podatku? ktos mi powiedzial, ze moge dostac mniej niz bym byla w PL, czy to prawda? Czy moj obecny status ma jakiekolwiek znaczenie ze zwrotem podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Ja też ubiegałam się o zwrot podatku z WAT a w tym czasie byłam w USA.

Firma która mnie rozliczała stwierdziła, że w ciągu ostatnich 3 lat byłam w USA wiecej niż 180 kilka dni bodajże więc

mogą mnie rozliczyc jako rezydenta USA co podobno dla mnie było bardziej kożystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na WAT w 2007r, ponownie pojechałam w 2008. Zabrałam wtedy ze sobą dokumenty potrzebne do zwrotu podatku z 2007 (W2 od 2 pracodawców) i udałam się do biura, które rozlicza podatek. Oprócz zwrotu podatku (federalnego i socjalnego) dostałam dodatkowo 300$, właściwie nie wiem za co. Niby rozliczali mnie jako rezydenta i należała mi się dopłata z powodu kryzysu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wyglada ze rozliczyli Cie jako rezydenta, mam nadzieje ze ten dobrze wykorzystalas ten zastrzyk na pobudzenie ekonomii :-)

wszyscy moi znajomi to dostali, ktos chcial to odeslac zeby nie miec problemow, ale dowiedzial sie zeby zrobic sobie kopie i jak cos to sie urzad upomni, wiec bedzie do zwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...