Jump to content

FUGAZI

Użytkownik
 • Content Count

  1,110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About FUGAZI

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

6,276 profile views
 1. Na Naszej Klasie był kiedyś profil 'Hawajska Polonia' albo jakiś podobny, nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje.
 2. Powiedz zieciowi zeby zmienil w takim razie pracodawce.
 3. Tak myslalem. Wojsko powinno Ci pomoc znalezc prace. Po przeprowadzce przejdziecie briefeing na ktorym wypelnicie tone papierow, miedzy innymi ankiete czy wspolmazonka potrzebuje pomocy przy znalezieniu pracy, jakie ma wyksztalcenie, doswiadczenie itepe. Jezeli bedziesz chciala kontynuowac wolontariat to w Honolulu jest spore Zoo (20 min. jazdy ze Schofield) mozesz tez wygooglac 'malama na honu'- tez przyjemny wolontariat- pilnowanie zolwi na plazy na North Shore.
 4. Polacy na wyspach radza sobie tak samo jak Filipinczycy, Japonczycy, Chinczycy, Hawajczycy, Portugalczycy, Samoanczycy, biali Amerykanie i reszta. W pytaniu o prace- domyslam sie- chodzi Ci o to czy znajdziesz sobie cos?
 5. Konkretna, rzeczowa, kompetentna odpowiedź.
 6. Nie zauważyłem czy ktoś już o tym wspomniał ale ta oplata wzrosła w grudniu i obecnie wynosi 420$ Teraz pytanie na które nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi: czy osoba sponsorowana, w tym wypadku dziecko, może w trakcie procesu odwiedzać US korzystając z promesy którą ma od kilku lat? Na stronie USCIS znalazłem takie dwie odpowiedzi: Can my relative wait in the United States until becoming a permanent resident? No. If your relative is outside the United States, filing an I-130 does not allow your relative to live or work in the United States. An I-130 petition only establishes your relationship with your relative. Your relative should wait outside the United States to immigrate legally. If your husband or wife, unmarried child under 21 years, or parent is already in the United States after having entered legally, they can apply to adjust their status to permanent resident at the same time you file their I-130 petition. oraz: Can my relative wait in the United States until he or she can become a permanent resident? No. Your relative?s approved petition gives your relative a place in line among those waiting to immigrate. It does not give permission for your relative to live or work in the United States while he or she is waiting to apply for permanent residence. If he or she enters or stays without legal status, it will affect his or her eligibility to become a permanent resident upon reaching his or her place in line for issuance of a visa. ale tam jest mowa o "życiu i pracy" w trakcie procesu i przebywaniu bez statusu, a nie o krótkim pobycie turystycznym. Jakieś podpowiedzi gdzie mogę znaleźć jednoznaczna odpowiedz na to zagadnienie?
 7. W Stanach nie ma czegoś takiego jak "stałe zameldowanie". Nikt sie nigdzie nie melduje, trzeba po prostu tam mieszkać, pracować i płacić podatki żeby módz kogoś sponsorować. Wyjazd Twojej narzeczonej "w celu załatwienia zameldowania" oznaczałby, że musiałaby tam pojechać na co najmniej rok. Żeby módz Cię tam sponsorować samodzielnie musiałby mieszkać, pracować i płacić podatki przez co najmniej trzy lata.
 8. 'Fringe' se poogladaj, zrobiony przez tych samych ludzi co 'Lost'. Niekiepskie bylo 'Jericho' kilka lat temu, ale przecietnemu ogladaczowi sie nie spodobalo i wycofali po dwoch i pol sezonie, teraz jest dostepne na Netflix.
 9. Kings of Hill Futurama
 10. To trafiłeś w 10, będziesz zadowolony. Jeżeli jesteś legalnie, znasz język i masz nieco oszczędności żeby mieć z czego żyć zanim znajdziesz pracę, będziesz żałował, że się wcześniej nie zawinąłeś z Czykago.
 11. Mieszkania najlepiej szukać na craigslist, a początek najlepiej się zatrzymać w którymś z hosteli na Waikiki, jest ich kilka, ja polecam Seaside Hawaiian Hostel na 419 Seaside Ave. Jeżeli szukasz roboty w branży hotelarskiej i pokrewnych to jest najlepsze miejsce na początek, stąd też jest najlepiej szukać stałego apartamentu. Praca w tych okolicach zawsze jest, zależy tylko czy masz jakieś papiery, bo bez nich trudno o robotę, trzeba się sporo naszukać żeby trafić na kogoś kto nie wnika w dokumenty.
 12. ... i jeszcze American Dad...
 13. Zdecydowanie "Lost", jak dla mnie bezkonkurencyjny, ale nie oglądamy na bieżąco bo nie mamy czasu, czekamy aż się pojawią na DVD a potem albo Netflix albo Costco, 3-4 wieczory i serial zaliczony. Teraz czekamy na 4 serię a w "międzyczasie" zaliczamy "Heroes".
×
×
 • Create New...