Skocz do zawartości

Co Aktualnie Opłaca Się Kupić W Usa


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie - z tego co patrzylem to ceny laptopow nie powalaja (200 zl wiecej i mam identyczny w PL i z gwarancja). Czy jest cos co na chwile obecna oplaca sie kupic w Stanach oprocz ciuchow? Nie ukrywam, ze jako student na nadmiar gotowki nie narzekam ;) Druga sprawa - znam takie stronki jak amazon, ebay, bestbuy, mozecie cos polecic? Zdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak naprawdę to bardzo trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie .Licząc w stosunku do zarobków to oczywiście wszystko w USA jest dużo tańsze ale w przeliczniku to już różnica jest niewielka .Faktycznie przykład laptopa ,jak napisałeś 200 złotych to niewiele i dodatkowo będziesz musiał się bawić z dodatkową wtyczką do gniazdka. Więc kup to co potrzebujesz i będziesz wiedział ,że trochę wyszło taniej ale jak myslisz o kupowaniu czegokolwiek na handel to wielki znak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie tyle na handel co na uzytek wlasny. Bede w okolicach NY. Moze ktos powiedziec jak to wyglada z Iphonem 4? Z tego co widze to sa aukcje na ktorych ceny oscyluja w granicach 500$ ale nie wiem czy nie ma tam jakiegos haczyka typu simlock itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wg mnie juz minol czas na kupywanie laptopow w stanach raczej standard ubrania kosmetyki buty czyli te firmy torych nie ma u nas lub sklep narzuca marze. w stanach sa superrr ubrania tj maxx polecam za 5 10 dolcow mozna znalezc ubrania kosztujace oryginalnie 50 ale trzeba szukac in czesto tam bywac :) nie wiem dlaczego perfumy z usa pachna inaczej w polsce czy t o przez stezenie powietrza? ale w polsce traca zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

tak elektronika jest bardzo tania laptopy tez bo mozna fajnego laptopa kupic za 250 $ 17 cali i wogole

Ja kupiłem dla siebie laptopa HP pavilion 9 najnowszego jaki tylkoo wyszedł za 750$ a w polsce 4500zl to jest troche roznica za tel zapłacilem 500$ nowego w apple iphona 5 był na promocji akorat w tedy trafiłem na czarny piątek to go łyknołem co jeszcze tanie maja narzedzia elektryczne nie porównanie ale jesli ktos chce kupowac w usa i przesyłac do Polski to trzeba patrzec na wage bo wysłanie paczki ekonom promem za 9kg płaci sie 100$ a samolotem za 9 kg 190$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale jesli ktos chce kupowac w usa i przesyłac do Polski to trzeba patrzec na wage bo wysłanie paczki ekonom promem za 9kg płaci sie 100$ a samolotem za 9 kg 190$

Mysle ze tu wlasnie jest przyslowiowy pies pogrzebany. Jesli wybiera sie ktos do USA w celach turystycznych to jest pare rzeczy ktore sie oplaca przywiezc. W innym przypadku koszty niweluja wszelkie oszczednosci.

Poza tym zyjemy w XXI wieku. Polska jest czlonkiem UE, polki sklepowe uginaja sie od towaru. Kurs dolara jest dosc wysoki (o powrocie do poziomu 2zl nie ma poki co marzyc).

Historie typu: "elektronika w Stanach jest za pol darmo" to mozna miedzy bajki wlozyc.

Wracając jednak do pytania zadanego w temacie. Wedlug mnie najwiecej zaoszczedzic mozna na produktach Apple'a (ipod, iphone 3-4), oraz samochodach z gornej polki (klasa premium, SUV etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...