Skocz do zawartości

Brak SSN pomimo GC


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Markoni said:

Witam,

Moja zona dostala GC ale nie dostala SSN. Nie przebywa obecnie w US i nie ma jak osobiscie zglosic sie do urzedu. Czy jest opcja na to aby zdalnie zlozyc wniosek o SSN? Czy powinna zaczac od numeru ITIN? 

Na jakiej wizie zona wjechala do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Markoni said:

Jeszcze nie wjechala do US. Dostala GC poprzez DV lottery i fakt bycia moja zona. Karty GC przyszly poczta bez SSN, ja mam juz SSN bo poszedlem do urzedu ale ona fizycznie nie ma poki co mozliwosci wjechac z powodow prywatnych.

No to dostala wize poprzez loteria wizowa czy fakt bycia zona (wiza malzenska?).

Skoro nie przekroczyla jeszcze granicy z USA, to jak dostala zielona karte? o.O (dotyczy wizy z loterii) Jesli z loterii, to czy zaznaczyla we wniosku ze chce otrzymac SSN? Jak nie, to musi isc do urzedu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Roelka v.2 said:

No to dostala wize poprzez loteria wizowa czy fakt bycia zona (wiza malzenska?).

Skoro nie przekroczyla jeszcze granicy z USA, to jak dostala zielona karte? o.O (dotyczy wizy z loterii) Jesli z loterii, to czy zaznaczyla we wniosku ze chce otrzymac SSN? Jak nie, to musi isc do urzedu.

 

Ja wylosowalem GC na loterii a ona dostala ja poprzez fat bycia zona. Wjechala do US ale tylko na chwile zeby zaczac proces "produkcji" karty. Zaznaczylismy we wniosku ze chcemy otrzymac SSN z automatu, ale niestety tak sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Markoni said:

Ja wylosowalem GC na loterii a ona dostala ja poprzez fat bycia zona. Wjechala do US ale tylko na chwile zeby zaczac proces "produkcji" karty. Zaznaczylismy we wniosku ze chcemy otrzymac SSN z automatu, ale niestety tak sie nie stalo.

No to jednak wjechala do USA i aktywowala karte. Trzeba tak od razu, bo wczesniej wspomniales, ze nie wjechala do USA. To dosc spora roznica.

Jak duzo czasu uplynelo od aktywowania karty?

Informacja z oficjalnej strony https://www.ssa.gov/ssnvisa/Handout_11_1.html

image.thumb.png.0bd32d77a718f783ce181de2028f415c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...