Jump to content

Rocket128

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gdzie podawane są informacje od do kiedy odbywać się będą rozmowy dot. danej edycji? Z quory znalazłem trochę inny przedział czasu - pewnie dlatego, że dotyczył innej, starszej edycji, ale wciąż pozostaje pytanie skąd się tego dowiedzieć
 2. Tak tak, to rozumiem, chodzi mi bardziej o przedział miesięcy od do kiedy odbywają się rozmowy. Czy jest to pół roku od np października czy ile, bo różne informacje na ten temat widziałem, ale powielającego się/konkretniejszego
 3. Mógłby mi ktoś jeszcze przedstawić jak długi okres od ogłoszenia wyników w maju może mieć rozmowa, tj. odnosząc się do wiadomości Moli: Jeśli wyniki mamy w maju 2020 Rozmowa może przypaść na każdy miesiąc w terminie październik 2020 - sierpień 2021? Czy są z góry podane jakieś miesiące w których odbywają się rozmowy - czy coś takiego?
 4. Dziękuję za odpowiedzi, na chwilę obecną wszystko wydaje mi się już jasne, poza tą jedną kwestią: Nie chodzi o to, że chciałbym pomieszkiwać trochę tu trochę tam. Mówiąc najprościej chciałbym wylosować zieloną kartę, wziąć ślub z dziewczyną i wyjechać razem na stałe do Stanów. Wszystko w kolejności taką jak opisałem, nasuwa się tylko pytanie ile miałbym na to czasu. - Zakładałem scenariusz, że udało się wylosować kartę i odebrałem ją z ważnością na te 10 lat, więc jeszcze np. ze 2 lata będę mógł przebywać w Polsce by załatwić sprawy takie jak ślub, sprzedaż nieruchomości etc. no i nie będę mieć na to wszystko limitu max 6 miesięcy - nie wiem czy rozumiesz co mam na myśli. Pomijając temat ślubu jak wygląda kwestia czasu na przygotowanie do wyjazdu na stałe? Chodzi o kwestię gdzie: Wylosowano mnie, wszystko się udało, cytując: "muszę wyjechac w ciagu 6 miesiecy od uzyskania wizy imigracyjnej (a dokladnie badan lekarskich)" by odebrać zieloną kartę. Następnie wracam z nią do Polski i załatwiam co mi tam zostało do zrobienia a potem np po wspomnianych 2 latach wyjeżdżam już na stałe? Czy po prostu mam pół roku na wszystko i koniec, muszę tam wyjechać i od tego momentu układać sobie życie a przyjazd do Polski od tego momentu to mój "urlop"? Proszę o wyjaśnienie bo j.w. cytując swoją poprzednią wypowiedź (pomijając temat ślubu) inaczej się na to zapatrywałem PS. Rozumiem, że najlepiej jest załatwić wszystko w 6 miesięcy, wyjechać i nie komplikować tematu, ale jest to dla mnie ciekawa sprawa i wolę dopytać.
 5. Rozumiem lecz podsumowując osoba wygrana może wysłać dokumenty wskazując, że zabiera małżonka jedynie jeszcze podczas całego procesu ubiegania się o zieloną kartę, gdy zostanie ona już przyznana jest już za późno? = wtedy na głowie mamy dalszy proces losowania + ślub w trybie ekspresowym PS. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jednak komentarze najpierw wygraj potem się martw niewiele wnoszą do tematu. Wolę najpierw zastanowić się jak to najlepiej rozegrać niż potem martwić się jak to wszystko ze sobą pogodzić i żałować, że nie zrobiliśmy czegoś wcześniej/inaczej.
 6. Łącząc wasze 2 odpowiedzi nie rozumiem pewnej kwestii: Generalnie jeżeli któreś z nas zostanie wylosowane w loterii to musi wyjechać w ciągu 6 miesięcy od uzyskania wizy imigracyjnej by otrzymać zieloną kartę Mam rozumieć, że ślub musielibyśmy wziąć w przeciągu tych 6 miesięcy od wylosowania czy może się to zdarzyć później a i tak oboje otrzymamy zielone karty? - Rozumiem, że nie chodzi tu o wspomniane 2 lata i sponsorowanie a 'normalne' warunki gdzie oboje mamy takie same uprawnienia (do pracy etc.)? Nie chodzi o to, że chciałbym pomieszkiwać trochę tu trochę tam. Mówiąc najprościej chciałbym wylosować zieloną kartę, wziąć ślub z dziewczyną i wyjechać razem na stałe do Stanów. Wszystko w kolejności taką jak opisałem, nasuwa się tylko pytanie ile miałbym na to czasu. - Zakładałem scenariusz, że udało się wylosować kartę i odebrałem ją z ważnością na te 10 lat, więc jeszcze np. ze 2 lata będę mógł przebywać w Polsce by załatwić sprawy takie jak ślub, sprzedaż nieruchomości etc. no i nie będę mieć na to wszystko limitu max 6 miesięcy - nie wiem czy rozumiesz co mam na myśli. Tego jestem świadom, a raczej dziewczyna bo to o nią chodzi. "Dodatkowe studia medyczne" to akurat trochę przesada, całość sprowadza się do 3/4 egzaminów i odbycia na nowo stażu w USA. Wolałem się tylko upewnić czy nie ma jakiś osobnych wiz dla osób wykonujących ten zawód
 7. - Jesteśmy jeszcze dosyć młodzi i ślub tylko i wyłącznie 'na wypadek' wygranej, do której może nigdy nie dojść również niezbyt ma sens. Jak wiadomo jest to tylko loteria dlatego już od przyszłej edycji mam zamiar w niej uczestniczyć (bo kto wie za ile lat się uda). Możesz rozwinąć co masz na myśli mówiąc o sponsorowaniu małżonka i wspomnianych 2 latach? -Co do faktycznego odbioru zielonej karty nie wiedziałem, że otrzymuje ją przekraczając granicę na tej wizie. Chodziło mi o zwlekanie z przeprowadzką na stałe, a dokładniej oczekiwaniem aż partnerka wylosuje swoją kartę. Jw nie wiem czy mogę po prostu odebrać kartę, wrócić do polski po np. tygodniu i następnie wyjechać do USA dopiero za np. 3 lata (tym razem już na stałe razem z dziewczyną i oboje na zielonych kartach)? - Skoro zieloną karta przysługuje na 10 lat to nie oznacza chyba, że od początku do końca muszę przebywać w USA jak 'więzień' by była ważna?
 8. Witam, Interesuje mnie bardzo temat zielonej karty i loterii wizowej. Wraz z dziewczyną planujemy wyjazd do stanów (jeśli dojdzie do wygranej) lecz nasuwa się kilka pytań. Zakładając, że któreś z nas otrzyma zieloną kartę, a np 2 lata później dojdzie do ślubu jakie mamy opcje? Tzn czy jest jakaś specjalna wiza dla małżonki/małżonka osoby posiadającej green card? Zgaduję, że najlepiej jeśli oboje będziemy składać osobne wnioski o oddzielne karty, tu pojawia się pytanie jak długo po uzyskaniu zielonej karty można zwlekać z wyjazdem? Z tego co wyczytałem karta jest na 10 lat a po 5 letnim pobycie w USA można składać wniosek o obywatelstwo = max 5 lat czekania czy w praktyce nie wygląda to tak kolorowo. PS. Przy okazji dopytam by się upewnić - lekarze nie posiadają żadnych 'ułatwień' w kwestii wizowej i są zaliczani do H-1B na takich samych warunkach jak inne zawody tj. "udających się do Stanów Zjednoczonych, aby podjąć zatrudnienie u konkretnego pracodawcy"? Z góry dziękuję za odpowiedzi
 9. Rozumiem i cieszy mnie ta odpowiedź. Zadałem to pytanie gdyż trochę się obawiałem czy dla konsula nie będzie to 'śmieszne', że ktoś kto nigdy nie był w stanach stara się o pobyt na dłuższy okres czasu.
 10. Witam, Mam zamiar ubiegać się o zieloną kartę i rozważając najlepszy scenariusz zastanawia mnie czy fakt, że nigdy wcześniej nie byłem w Stanach może mieć wpływ na jej wynik? Słyszałem, że takie pytanie może paść podczas rozmowy. Jak wam się wydaje, jakie są wasze odczucia wrażenia na ten temat?
×
×
 • Create New...