Jump to content

Meryll

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Pytanie o tłumaczenia dokumentów. Wymagane jest tłumaczenie przysięgłe czy wystarczy zwykłe tłumaczenie poświadczone notarialnie? Czy do WES wysyłacie dokumenty potwierdzające np. uzyskanie dyplomu czy również certyfikaty/zaświadczenia z dodatkowych kursów i szkoleń? Dziękuję za odpowiedzi, Meryll
 2. Witam, Pytanie o tłumaczenia dokumentów. Wymagane jest tłumaczenie przysięgłe czy wystarczy zwykłe tłumaczenie poświadczone notarialnie? Czy do WES wysyłacie dokumenty potwierdzające np. uzyskanie dyplomu czy również certyfikaty/zaświadczenia z dodatkowych kursów i szkoleń? Dziękuję za odpowiedzi, Meryll
 3. Czy w takim razie ubieganie się o wizę pracowniczą, nie mając rodzinnej firmy jest w ogóle ma sens? Z tego co rozumiem po stronie pracodawcy leży udowodnienie, że nie na dane stanowisko nie ma pracowników w usa….. Co jeśli na ogłoszenie np. na stronie Jooble odpowiedzą osoby zamieszkujące tam, to ktoś spoza usa nie ma szans lub małe szanse na otrzymanie takiej pracy. Czy tak to mniej więcej wygląda?
 4. Jak długo trwał proces nostryfikacji dyplomu przez WES? Wiem już, że muszę to załatwić przez ich stronę.
 5. Bardzo cenna uwaga, dziękuje . Córki mają 15 i 17 lat
 6. Jedna z córek bardzo chce wyjechać a druga mniej. Zaczeła właśnie liceum w którym się dobrze odnalazła.
 7. I tak dostaje od Was dużo cennych wskazówek. Tutaj w Polsce pracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Tak, to prawda zdaje się na siebie. W momencie gdy będę dokładnie wiedziała gdzie zostaną pokierowana w pracy, łatwiej będzie mi podejmować dalsze kroki. Cały czas szukam pomysłu na miejsce zamieszkania natomiast jest to w dużej mierze uzależnione od tego gdzie będę mogła objąć swoje stanowisko. Wstępnie myślałam o takich miejscach jak: Dallas, Austin, Denver, Seattle, Nashville, Cleveland, San Francisco. Jakie są wasze wrażenia odnośnie tych miejscowości? Może macie jakieś inne propozycje, chociaż tak jak mówię wszystko zależy od pracy. Nie upieram się na wrzesień, bardziej myślałam o jesieni. Co myślicie o zmianie szkoły w połowie trwania roku szkolnego? Tak naprawdę wyjazd uzależniam od pracy, bo to da mi poczucie jakiejkolwiek stabilizacji. @marwin dziękuje za cenne wskazówki.
 8. Najbardziej boję się chyba czy dam radę zarobić na nas 3 i jak taką zmianę zniosą dzieci/nastolatki - jak się odnajdą w szkole i w nowym miejscu kiedy ja będę pracować (zakładam ze dużo na początek). Wiec większość czasu one będą same, nie chodzi o to ze są niesamodzielne tyle że to zupełnie obce miejsce będzie. Najbardziej obawiam się jak sobie poradzę organizacyjnie, szukanie mieszkanie, praca i pozostałe formalności. Chciałbym jak najwięcej rzeczy zaplanować jeszcze z pl. Zdaje sobie, że łatwo nie będzie i lepiej byłoby gdybyśmy pojechały do osoby która już tam jest lub którą znamy, dlatego chyba mam tyle obaw. O powodach wyjazdu nie chciałabym tu pisać na forum.
 9. Rozmawiałam z osobą która jest sceptycznie nastwiona do tego wyjazdu. Powiedzcie, czy wyjeżdżając samej z dziećmi do USA z założeniem, że będę miała tam pracę w swoim wyuczonym zawodzie oraz zabezpieczaniem finansowym na pierwsze pół roku czy to jest rzeczywiście tak absurdalny pomysł. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie ale czy takie przeorganizowanie życia jest niemożliwe jeśli jadę tam sama i zabieram nastolatki.
 10. Dziękuje za wszystkie informacje. Jeżeli chodzi o dyplomy tu z Polski to mam je przetłumaczone i potwierdzone notarialnie (tak mi doradziły szkoły tu w PL), aby dostać tam pracę w wyuczonym zawodzie ubiegam się o członkostwo w stowarzyszeniu zrzeszającym osoby mojego kierunku. Będąc członkiem takiego stowarzyszenia będę mogła ubiegać się o pracę. Na ten moment dzieci zaczynają się denerwować czy poradzą sobie w szkole, chyba największym problemem jest znajomość angielskiego. Podpowiedzcie jaką przyjąć kolejność organizowania pozostałych formalność, od czego najlepiej zacząć: praca, mieszkanie w przystępnej cenie, ubezpieczenie itp. Bierzemy pod uwagę okolice Chicago lub Atlanta, Nashville, aczkolwiek w dużej mierze jest uwarunkowane kwestią mojej przyszłej pracy. Ponieważ wszystko teraz jest na etapie organizacji, stąd takie niezdecydowanie co do miejsca zamieszkania.
 11. Witam, Z różnych powodów nadszedł czas dużych zmian. Mam dwoje dzieci 1 i 2 klasa liceum (15 i 17 lat). W przyszłym roku (ok września ) zaczynamy nowe życie w usa. To tyle co wiem na 100 % reszta to cała niewiadoma. Tak, wiem że to brzmi absurdalnie ale na ten moment tyle mogę tu powiedzieć. Mam zawód który mogę i będę wykonywać w usa (jestem w trakcie uwierzytelniania dyplomów), obecnie uczę się angielskiego (posługiwałam się angielskim biegle w pracy ale to nie to samo co "żywy" język, stad dodatkowe lekcje aby zmniejszyć barierę językową). Teraz zaczynają się schody i pytania: - szkoła dla dzieci (czym się kierować w wyborze szkoły ) - w jakiej kolejności zacząć organizować pozostałe formalności Chciałbym przygotować plan działań, które muszę tu podjąć aby wykorzystać ten rok najlepiej. Wiem, że brzmi to absurdalnie stąd pytanie do Was - jak to wszystko zorganizować aby dzieci przeprowadzić przez ten proces i co zrobić w Polsce przed wyjazdem (praca, mieszkanie, ubezpieczenia i pozostałe formalności) Dziękuję za podpowiedzi. M
×
×
 • Create New...