Jump to content

Razem

Użytkownik
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  Świat

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Razem's Achievements

0

Reputation

 1. Dodatkowo zastanawiam się co jest lepsze, nowo wybudowany dom, czy starszy używany kupić? Jeśli nowy to na co powinniśmy zwracać uwagę, by nie zostać oszukanym?
 2. Dzięki, naprawdę bardzo dziękuję. Właśnie o takie informacje mi chodziło, nareszcie wiem co i jak i teraz wiem co mam robić . Zastanawiam się, jeszcze jak po zakupie 1go domu długo rośnie scoring, myślicie że w 6 miesięcy uda mi się go ponownie do 700 ogarnąć? bo mniej więcej po takiem czasie będziemy mieć 150K by móc kupić znów kolejny dom, np. wakacyjny nad zatoką
 3. Tak wiec, ponawiam pytanie, jakie warunki/ co trzeba spełnić by móc kupić np. 2 domy?
 4. Widzisz, Ty mieszkasz w US długo, my nie. Ty wiesz jakie słowa klucze w wyszukiwarkę wpisać, my nie. Od dawna próbuję, ale nic nie znajduje konkretnego. Mogę się z Tobą podzielić wiedzą na temat nieruchomości w 3 innych krajach w których mieszkałam, ale każdy kraj się różni od siebie, każdy ma inne zasady itd., wiec nie jest to takie proste jak Ty piszesz, że zależy jakie np. mamy doświadczenie z flipami, czy builderami. Co do agentów, to nie jest takie proste, z 3 rozmawialiśmy i w sumie nic się od nich nie dowiedzieliśmy, mamy odbiór ich taki, że : znajdźcie gdzie wam się podoba mieszkać to kupimy tam dom, zero konkretów. Właściwie nie wiem od czego są agenci... . Co do osoby która nam ewaluacje zrobi, to skontaktowaliśmy się z jedną, którą nam agent podał, a ta osoba już nam chciała robić zapytanie (aplikacje) zero z nim rozmowy, bo on do nas, że czasu nie ma na rozmowę. Dlatego z bezsilności odważyłam się tutaj zapytać i prosić o pomoc w zdobyciu wiedzy.
 5. zastanawialiśmy się o co pytać, skoro mamy szansę :). Więc zastanawiamy się, co trzeba zrobić by kupić 2 różne domy. Np. powiedzmy, że teraz kupimy jeden w nowym osiedlu w San Antonio lub nad Zatoką, on powstanie za 6 miesięcy. Nasze pytanie jest co trzeba zrobić by udało nam się kupić kolejny dom po tych 6 miesiącach, np. w Austin ? Jakie kryteria musielibyśmy spełnić dla banków by otrzymać kolejny kredyt. Bo z płatnością za raty problemów nie będziemy mieć, zresztą jeden z nich byśmy wynajęli. Kolejne pytanie to jest, czy lepiej kupować dom od buldera, który dopiero buduje nowe osiedle, czy szukać flipów? Mamy małą wiedzę, to też wybaczcie, że tak mało precyzyjne pytania zadajemy.
 6. Więc tak, jesteśmy w Texasie. Nasz scoring mamy obecnie 715. Spadł nam z 750 bo kupiliśmy samochód. Co do działki, to chodzi o to, że ona jest spora bo ponad 4 acry, a z czasem takie działki będą pewnie nie do zdobycia, albo za chore ceny, bo już widzimy jak ceny wzrosły przez rok. Chcemy dom wybudować pod siebie z czasem, bo takie co są w osiedlach, nie za bardzo do nas pasują. Lecz jeśli by dało się wziąć kilka domów z takimi małymi wkładami, to z wynajmu też by było na plus dla nas, dlatego się zastanawiamy co robić. A nie znamy tu nikogo kto by nam mógł podpowiedzieć, prócz 1 osoby o której wspomniałam .
 7. podepnę się pod temat. Mamy 60K w gotówce i myśleliśmy kupić za to działkę, ale znajomy jeden powiedział, że za to możemy kupić 3 domu, ale już nie chciał wytłumaczyć dalej jakby to mogło wyglądać, po za tym, że na każdy z domów mamy wkład 20K. Czy może jest tu jakaś osoba, która może nam powiedzieć czy faktycznie moglibyśmy kupić 3 domy? Dodam jeszcze, że jesteśmy w stanie opłacać kredyty bez problemu, ale nie wiemy (jeśli jest to możliwe) jak się zabrać do tego bo jesteśmy od 8 miesięcy w US.
 8. też chodziła do community colleges, czy to było jakieś inne miejsce?
 9. przeczytaj sobie : http://adwokatbloch.com/?p=687&agid=39
 10. czy te kursy są wartościowe? czy lepiej poszukać czegoś innego?
 11. Obiło mi się o uszy, że osoby które wygrywają GC mają możliwość, pójścia na darmowy kurs języka angielskiego. Czy jest to prawda? jeśli tak to gdzie te kursy się odbywają?
×
×
 • Create New...