Jump to content

Caryca

Użytkownik
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Caryca's Achievements

3

Reputation

 1. Napiszę o swoim doświadczeniu, gdyby ktoś szukał informacji. Leciałam w sobotę wieczorem z JFK. Lot przez Islandię do Niemiec, wymóg testu w obu krajach, max 72h przed pierwszym lotem. W Rhode Island, gdzie akurat przebywałam, znalazłam kilka lokalizacji z możliwością wykonania testu, ale po rozmowie z konsultantem zawsze okazywało się, że dostępny jest tylko dla rezydentów, poza tym nie gwarantowali wyniku w ciągu 72h z uwagi na zwiększoną liczbę testów w tym okresie. Zarejestrowałam się w końcu w Walgreens na test drive thru. Przy wypełnianiu formularza utknęłam przy wprowadzaniu danych z dokumentów - wymagali nr prawa jazdy lub nr rezydenta, podałam nr paszportu. Nie mam tamtejszego ubezpieczenia, ale nie ma z tym problemu. Test był darmowy. Niestety, wyniki testu przyszły już kiedy byłam w podróży (czyli u mnie czas oczekiwania na wyniki - 70h) Moim planem B było wykonanie testu na lotnisku JFK - w terminalu 4 są stanowiska Xprescheck, gdzie w cenie 220 dolarów wykonywane są testy PCR z wynikiem w ciągu godziny. Ja rejestrowałam się przez internet przed przyjazdem na lotnisko, ale była też kolejka kilku osób 'walk-in'. Płatność na miejscu, tylko kartą. Poprosiłam o umieszczenie numeru paszportu na dokumencie, co nie było dla nich problemem. Co do CVS - tam właśnie Pani powiedziała, że nie ma gwarancji że test będzie wykonany w 72h. Co do rodzaju testu - trzeba sprawdzać wymagania każdego kraju na naszej trasie. Islandia nie respektuje zdaje się testów robionych w domu. Czytałam na reddicie opinie, że Iceandair sprawdza to bardzo dokładnie. Dla mnie zawsze najbezpieczniejszą opcją jest PCR. Dziękuję za wszystkie informacje, mam nadzieję że ten wątek komuś się przyda :)
 2. Cześć. Jestem w USA na wizie turystycznej, odwiedzam męża. Lecę niedługo do Polski i muszę wykonać test. Walgreens i CVS, oraz wszystkie możliwe okoliczne punkty testują jedynie rezydentów albo wymagają SSN lub numer prawa jazdy. Czy wiecie, gdzie mogę wykonać test jako turysta? Jestem aktualnie w Rhode Island, wylatuję z JFK (widzę, że można zrobić test na lotnisku, ale wolałabym zrobić to wcześniej). Może to być zarówno test PCR jak i szybki test antygenowy.
 3. Ja nie miałam w takiej sytuacji problemu z ESTA dla dziecka. Sama jestem w USA na wizie turystycznej, niedługo planuję wracać z córką do Polski. Paszport planujemy jej wyrobić właśnie po powrocie, bo z różnych względów nie mogliśmy zrobić tego przed wyjazdem do USA. Aktualnie posiada jedynie obywatelstwo polskie i paszport polski. Z wjazdem do USA nie miałyśmy problemu.
 4. Znalazłam taką informację. Rozumiem przez to, że jeśli uzyskam CRBA, to dziecko musi jechać do USA na paszporcie amerykańskim. Natomiast jeśli nie wystąpię o CRBA, to dziecko jest po prostu traktowane, jak obywatel Polski. Natomiast co do 'potwierdzenia obywatelstwa' dziecka tam na miejscu znalazłam takie informacje (poniżej). Ojciec musi zaświadczyć, że utrzyma dziecko, a ono musi z nim zamieszkiwać? Czy dobrze rozumiem?
 5. Czyli obywatelstwo załatwię jedynie poprzez Konsulat. A co z wyjazdem, jeśli tego nie załatwię? Czy z polskimi paszportami możemy mieć jakieś problemy?
 6. Dzień dobry, mam dziecko z obywatelem USA, urodzone w Polsce, gdzie aktualnie mieszkam. Mój narzeczony mieszka w Stanach. Niedługo chcę jechać razem z dzieckiem do USA w odwiedziny. Ja sama mam wizę turystyczną, byłam tam dwukrotnie. Dziecko ma paszport polski, zamierzam wystąpić też o ESTA dla córki. Mam pytanie dotyczące obywatelstwa amerykańskiego córki. Zdaję sobie sprawę, że istnieje możliwość aplikowania o Consular Report of Birth w Konsulacie w Warszawie, jednak jak wygląda procedura na miejscu w USA? Czy jest możliwe / prawdopodobne, żeby wniosek ESTA córki został odrzucony, lub że nie zostaniemy wpuszczone do USA? Nie biorę póki co pod uwagę aplikowanie o Consular Report of Birth w Polsce, więc proszę tylko o odpowiedź, jak to wygląda tam na miejscu, jakie dokumenty są potrzebne?
×
×
 • Create New...