Jump to content

Adr

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O Polsce. Po to jest sąd żeby decydować o takich sprawach - odebranie drugiemu człowiekowi życia to nie kradzież cukierka i każdej takiej sprawie należy się dokładnie przyjrzeć. A obrona konieczna istnieje od wielu lat, nowelizacja o której chyba piszesz dotyczy przekroczenia granic obrony koniecznej (i to tylko w granicach "domu"). Dodatkowo nie znosi bezprawności takiego działania a jedynie karalność.
 2. Nieprawda. Mówi się głośno o tym że komus postawiono zarzuty za samoobronę. Nie mówi się jednak o tym że wyrok był uniewinniający albo nadzwyczajne złagodzenie kary za przekroczenie granic obrony.
 3. A w której loterii wygrałeś? Bo jak w DV2020 to do września.
 4. Ta petycja jest bez sensu, proszenie gościa o zdjęcie ograniczeń które sam nałożył. Raczej marne szanse na sukces. Na tej stronie zawsze jest 100 tysięcy ludzi. I tak prawdę mówiąc jest to prośba o ustosunkowanie się do białego domu. Można się domyślić jaki byłby efekt nawet jakby to 100 tysięcy się uzbierało.
 5. To co piszesz brzmi jak przykład efektu potwierdzenia. Może pamięć mnie już zawodzi w formularzu zgłoszenia do DV nie podaje się zawodu. Na jeden twój przypadek znajdzie się setki przypadków w podobnej sytuacji które nie wylosowały. Równie dobrze można powiedzieć, że posiadanie tylko wykształcenia średniego zwiększa szanse wylosowania bo przecież są setki jak nie tysiące takich przypadków.. Chęć dostania GC w niczym nie pomoże ("chcieć to móc" tu nie działa). Ale prawdą jest, że jeżeli ktoś jest wybitnym specjalistą / naukowcem o światowej renomie to GC dostanie (innymi droga
 6. Zainteresujcie się najpierw tematem wiz, nie da rady emigrować do USA ot tak jak do kraju w UE. W sumie jedyne opcje jakie macie to loteria wizowa albo sponsorowanie pracownicze. Biorąc pod uwagę obecne bezrobocie w stanach ze sponsorowaniem wizy może być problem (o ile jest to w ogóle realne jako nauczyciel) a loteria jak to loteria - szansa ~1:100.
×
×
 • Create New...