Jump to content

maciejevska23

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by maciejevska23

  1. Z informacji, których ciagle szukam to na przykład czy w ramach utrzymania legalnego statusu w trakcie procesu mogę podjąć OPT, czy powinnam kontynuować studia do Bachelor Degree? Czy też nie ma to większego znaczenia?
  2. Z podróżowaniem mam problem już teraz, ponieważ mam Status studencki, przyleciałam tu na wizie turystycznej i zmieniłam status będąc już tutaj. Czy w tym wypadku ta forma również mnie nie dotyczy?
  3. Witam serdecznie! Przeczytałam masę artykułów, dokumentów i postów na rozmaitych forach na temat sponsorowania na zieloną kartę przez pracodawcę. Niestety nadal nie udało mi się znaleźć wystarczająco informacji na temat przebiegu tego procesu w przypadku osób w podobnej sytuacjami co ja. Zacznijmy od tego, że chciałabym starać się o zieloną kartę jako pielęgniarka [RN]. Jestem w USA na wizie studenckiej, i od września rozpoczynam studia pielęgniarskie w NJ. Program jest 2-letni, natomiast posiada on akredytację, więc mogę przystąpić do egzaminu NCLEX po ukończeniu tego programu. No i właśnie. Proces chciałabym przejść pozostając tutaj na miejscu. Czy jest tu może ktoś, kto orientuje się jak długo ten proces trwa w takiej sytuacji? [przynajmniej na ten moment, zdaję sobie sprawę, że za dwa lata realia mogą być zupełnie inne]. I jak to wygląda z podróżowaniem? Jaka jest szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku I-131? I ostatnia rzecz. Czy jest możliwe, aby złożyć również dla mojego partnera [jako współmałżonek], który nie przebywałby na terenie Stanów w momencie składania wniosku, jak i w trakcie jego rozpatrywania? Dziękuję z góry za wszelką pomoc. Pozdrawiam!
×
×
  • Create New...