Jump to content

jukon777

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1
 1. Dzięki wielkie za pomoc, w maju jak będę już w Stanach to spróbuje złożyć podanie i poinformuje was czy dało radę tak zrobić. A jeszcze jedno pytanko, czy może orientuję się ktoś jak wygląda sytuacja odnośnie unieważnienia starego paszportu? Chodzi mi o to czy w momencie składania wniosku o nowy paszport od razu zabiorą mój stary czy może działa to podobnie jak w przypadku wyrobienia polskiego paszportu że zatrzymuję mój stary na czas wyrobienia nowego, a w momencie odbioru nowego paszportu urzędnik wydziału paszportowego unieważnia stary dziurkując go?
 2. Wiem że w konsulacie można to zrobić ale wydaje mi się że mógłby być jakiś problem że do UE wleciałem nie na amerykańskim a polskim paszporcie, a przynajmniej krzywo by się na to patrzyli. Natomiast jeśli chodzi o wyrobienie mojego paszportu w Stanach a nie w Polsce to po prostu chciałbym mieć już to jak najszybciej za sobą bo nie wiem co będzie za cztery lata, może akurat wtedy nie będę mógł polecieć do Stanów.
 3. Witam, jak to jest z tą odnową amerykańskiego paszportu? Na chwilę obecną mieszkam w Polsce a paszport mój jest jeszcze ważny do 2024 roku, w maju będę leciał do Stanów na dwa miesiące i chciałbym tam na miejscu odnowić swój paszport po mimo tego że jego ważność wygasa dopiero za cztery lata. W związku z tym mam do Was kilka pytań: 1) Czy w ogóle jest taka możliwość wymiany po mimo tego że mój paszport będzie jeszcze długo ważny? Jeśli tak, to czy ten nowy paszport będzie ważny przez następne 10 lat czy może wyrobią mi tylko do tej samej daty w której wygasa mój stary? 2) Jak dł
 4. Dobre! Zapamiętam to na przyszłość.
 5. Nie jestem pewny ale z tego co pamiętam jak zdawałem kiedyś egzamin na obywatelstwo to chyba wymagali abym pokazał im swój polski paszport. Było to jakoś w dniu zaprzysiężenia, zabrali mi wtedy Green Kartę i chcieli tylko zobaczyć mój paszport. @MartynaMall To że Twój obecny paszport straci ważność nie powinno mieć dla nich żadnego znaczenia bo nawet rozumując tak na chłopski rozum jakie to niby miało by mieć dla nich znaczenie? Skoro i tak legalnie tu przyleciałaś na legalnym ważnym paszporcie. Ja bym na Twoim miejscu sobie tym głowy nie zawracał, weź go ze sobą jak zapytają to pokażesz
 6. To nie faceci tak myślą tylko to wy kobiety cięgle nas oto pytacie, pierwsze pytanie na byle jakim portalu randkowym zawsze dotyczy jakiego kto jest wzrostu. Tutaj kolega napisał od razu jakiego jest wzrostu gdyż zapewne nie jeden raz dostał przez to kosza. 170cm faktycznie "nie ma szału".
 7. Ostatnio wysyłałem Polamerem paczkę morską do Polski o wadze 73,50 lbs i zapłaciłem za nią $81.74. Cennik mają taki że za pierwsze 15 funtów zapłacisz $26.60 a za każdy następny funt 0.69 c. Nie wiem jak jest w Kalifornii najprawdopodobniej będziesz musiała wysłać to przez USPS lub FedExem ale jakby co to wiesz już ile mniej więcej będzie to kosztować.
×
×
 • Create New...