Jump to content

woox

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W którym banku miał konta to wiem. Gorzej z numerami kont. Oprócz banku nic nie miał.
 2. A masz może wiedzę czy musimy wiedzieć dokładnie co Tata miał na siebie w USA ?? Chodzi mi co potrzeba do postępowania spadkowego w Polsce.
 3. Czyli dobrze rozumiem? W Polsce należy przeprowadzić postepowanie spadkowe i ono będzie obowiązywało w USA??? Oczywiście przetłumaczone na język angielski.
 4. W Polsce mało co zostawił na siebie, poprzepisywal wszystko na nas lecz do notariusza też się udamy. Z tego co wiem to notariusz nie pomoże w sprawach z USA.
 5. Z tego co wiem napewno jest na kontach min. 10k $. Więcej szczegółów nie wiem.p
 6. Dzwoniłem do Ambasady, oni przyjmą zgłoszenie zgonu, a co do banku to nie zajmują się tym. Ceny adwokatów zwalają z nóg. Co do przylotu do USA w dzisiejszych czasach jest wg mnie trochę ryzykowne. Po pierwsze nie wiadomo jak będzie w powrotem do Polski a po drugie cz wogole w 2 tygodnie da się coś na miejscu załatwić z uwagi na koronawirusa.
 7. Szukałem, czytałem ale myślałem że może da się obejść bez adwokata czy pośredników.
 8. Hmmm myślałem że może uda się bez adwokata. W Stanach to pewne ładne mają stawki.
 9. Czekam na info od nich, ale chciałem się dowiedzieć od kogoś kto miał podobny przypadek.
 10. Witam, potrzebuje Waszej pomocy odnośnie śmierci Taty Mianowicie Tata zmarł niedawno w Polsce na raka. Pozostawił w Chicago niepozamykane sprawy tzn. konta w banku itd. Możecie podpowiedzieć co teraz mamy zrobić z Mamą, jaka jest procedura aby wyplacić pieniądze z konta i pozamykać je. Zaznaczam iż Tata był obywatelem amerykański oraz polskim, także ja z bratem też jesteśmy obywateli USA i polski lecz mieszkamy na stałe w Polsce. Mama posiada jedynie obywatelstwo polskie i również mieszka w Polsce. Bardzo bym prosił o podpowiedź co w tej sytuacji mamy zrobić. Dziękuję z góry.
×
×
 • Create New...