Jump to content

woox

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, mam pytanie odnośnie podatków. Jestem obywatelem USA i Polski. Mieszkam na stałe w Polsce. Pracuje i rozliczam się oczywiście w Polsce. W związku z tym muszę coś zgłaszać do IRS moich zarobków w Polsce? Będę musiał od nich zapłacić podatek(w Polsce już oczywiście zapłacono). Jak ogólnie wygląda sprawa podatków pomiędzy USA/PL jak się żyje i pracuje na stałe w Polsce??? Proszę o podpowiedź bo nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi. Pozdrawiam
 2. A co do języka polskiego to chyba nie ma problemu aby ustawić ?
 3. Hej, mam możliwość kupna IP SE2 w Stanach. Jak wiadomo w USA jest o wiele taniej niż w Polsce. Moje pytanie brzmi czy z ustawieniem języka polskiego nie będzie problemu? Jak z gwarancją na terenie Polski?
 4. Czytałem ten artykuł, ale nie wierzę że nigdzie nie da się zrealizować czeku.
 5. Witam, w jakim banku w Polsce mogę zrealizować immienny czek z USA. Czek został wystawiony przez PNC Bank w Chicago. Pozdrawiam
 6. W którym banku miał konta to wiem. Gorzej z numerami kont. Oprócz banku nic nie miał.
 7. A masz może wiedzę czy musimy wiedzieć dokładnie co Tata miał na siebie w USA ?? Chodzi mi co potrzeba do postępowania spadkowego w Polsce.
 8. Czyli dobrze rozumiem? W Polsce należy przeprowadzić postepowanie spadkowe i ono będzie obowiązywało w USA??? Oczywiście przetłumaczone na język angielski.
 9. W Polsce mało co zostawił na siebie, poprzepisywal wszystko na nas lecz do notariusza też się udamy. Z tego co wiem to notariusz nie pomoże w sprawach z USA.
 10. Z tego co wiem napewno jest na kontach min. 10k $. Więcej szczegółów nie wiem.p
 11. Dzwoniłem do Ambasady, oni przyjmą zgłoszenie zgonu, a co do banku to nie zajmują się tym. Ceny adwokatów zwalają z nóg. Co do przylotu do USA w dzisiejszych czasach jest wg mnie trochę ryzykowne. Po pierwsze nie wiadomo jak będzie w powrotem do Polski a po drugie cz wogole w 2 tygodnie da się coś na miejscu załatwić z uwagi na koronawirusa.
 12. Szukałem, czytałem ale myślałem że może da się obejść bez adwokata czy pośredników.
 13. Hmmm myślałem że może uda się bez adwokata. W Stanach to pewne ładne mają stawki.
 14. Czekam na info od nich, ale chciałem się dowiedzieć od kogoś kto miał podobny przypadek.
×
×
 • Create New...