Jump to content

adwokat52

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Szczecin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jasne, Twoje podejście ma też swój sens, natomiast my nie akceptujemy związków na odległość i uważamy że 3 lata to bardzo długo. Jest to też w jakiś sposób test na umocnienie związku, i jeśli przejdziecie przez to obronną ręką to powinno być już tylko lepiej. Podziwiam i życzę powodzenia w ukończeniu procesu! Do obywatelstwa zostały mi jeszcze jakieś 4 lata więc nie skrócę raczej procesu idąc tą drogą. Plan "C" o którym wspomniałaś też jest brany pod uwagę, ale nie ma tu żadnej gwarancji, a wręcz duża szansa na niepowodzenie. Ciężki temat.
 2. Zaproponowana legalna droga też bardziej mi pasuje, sęk w tym że od punktu 2 do 3 mijają 2-3 lata. Gdyby zaraz po ślubie miała prawo do pracy, to byłoby pięknie.
 3. Czyli wychodzi na to że w trakcie całych studiów będzie możliwe pracować poza kampusem tylko przez rok czasu. Myślę że może być ciężko przeskoczyć w trakcie tego roku z wizy studenckiej na pracowniczą, tym bardziej teraz gdy brakuje pracy dla amerykanów, a co dopiero przyjezdnych. Ale chyba nie ma lepszej opcji niż utrzymanie statusu studenta do czasu uzyskania GC dla partnerki. Zastanawiam się tylko ile taki proces zajmie obecnie, w dobie wirusa i kolejnych restrykcji dla nie-rezydentów/obywateli.
 4. Liczenie na wygraną w loterii nie ma sensu, ale czekanie 3 lata w rozłące nie mogąc pracować ani prowadzić normalnie życia też mija się z celem. Zastanawiam się nad tym czy nawet jeśli znajdziemy uczelnię z kursem hybrydowym, to skąd weźmiemy wizę studencką skoro wszystkie konsulaty są zamknięte. Jest możliwe wyrobienie jakiejkolwiek wizy obecnie?
 5. Miałem na myśli to że po ukończeniu pierwszego roku studiów można pracować na uczelni, ale można też poza. Warunkiem pracy poza kampusem jest to że praca musi być związana z kierunkiem studiów.
 6. Chodzi o prace w trakcie studiów. Przykładowo 3 letnie studia, gdzie po 2 latach zaczynasz prace związaną z kierunkiem studiów. Branża IT, wiec liczę na to że po pierwszym skonczonym roku bedzie mozna chociaz na te 20 godzin zaczac prace w jakiejs normalnej firmie.
 7. Witam, Od dłuższego czasu szukam informacji na temat tego jak mogę sciągnąć drugą osobę do USA. Ja mam zieloną kartę, ale do obywatelstwa jeszcze troche. OPCJA nr 1: - Dziewczyna idzie na studia, i wtedy po roku może zacząć pracę "w zawodzie". W międzyczasie ślub i czekanie na GC dla niej (to około 2-3 lata czekania, ale teraz w dobie wirusa to wszystko może się znacznie wydłużyć), ale w tym wypadku mogłaby już pracować po roku ukończonych studiów. Do tego czasu może próbować łączyć pracę zdalną w PL z życiem na wizie studenckiej w US. Nie wiem tylko czy możliwe jest uzyskanie wizy stude
×
×
 • Create New...