Jump to content

Jerzy Kwiat

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć! Wiem, ostatnio zakładałem podobny wątek na forum o nazwie: List do USA. Dziękuje tam wszystkim za pomoc, dzięki temu znalazłem optymalne rozwiązanie. I przepraszam za podobny drugi temat, jednak nie wiem gdzie indziej bym mógł o to zapytać. Mowa o tym, że chciałbym wysłać małą książkę do USA. I patrzyłem za opcjami na poczcie (bo kurier kosztuje krocie), i mam problem. List polecony ma spoko cenę, jednak dużo jest historii, że USPS nie śledzi naszego listu w USA, i go traktują jak zwykły. Wiem też, że można wykupić za 3zł potwierdzenie odbioru, ale nie wiem czy wtedy można to nazwać "
 2. Ja pamiętam, że jak jeszcze pandemia się zaczynała to był podział. Dopiero potem na stronie poczty wyczytałem, że upraszczają cennik. Jednak jak patrzyłem do USA (żeby doszło przed świętami) nasza poczta na broszurach pokazywała tylko priorytety przy listach. Mimo wszystko już od kilku miesięcy są same priorytety, choć jak widzę nie śpieszy im się specjalnie z ich doręczaniem.
 3. Na prawdę? Masakra! Ja często korzystałem z priorytetów w kraju, bo zwykłe idą dla mnie trochę za długo (choć jak mi nie zależy biorę zwykły), i zawsze list priorytetowy był zostawiany w skrzynce. Nawet jak wysyłałem dwie pocztówki do znajomego w kopercie, u którego poczta działa tragicznie, list priorytetowy zawsze był w skrzynce. A jak ci listonosz oznaczał na awizo? Jako przesyłka, niemieszcząca się do skrzynki, czy jako polecona? W tym wypadku mógłbyś im przekazać parę informacji. Choć ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ listonoszowi wygodniej wrzucić do skrzynki, niżeli dać awizo.
 4. A do USA wysyłam do San Fransisco
 5. Krajowe to do różnych, ale do nich już wiem. Tylko nie wiem, jak z zagranicznymi.
 6. Czyli priorytet teraz a dziś, to to samo, tylko że dziś jest jedyną opcją i ciut droższą, niż kiedyś. W takim razie już wiem, że nie ma z tym problemu. W takim razie mam jeszcze jedną zagwozdkę. Planowałem wysłać kartki krajowe 7 grudnia (myślę, że bez problemu powinno dojść), ale mam zagwozdkę, kiedy puścić zagraniczne, bo mimo wszystko, kiepsko by było, jakby np: 16 lub 23 listopada doszły.
 7. A na poczcie ci mówili, że jest tylko taki, czy sama wybrałaś z nalepką "Priorytet"?
 8. Mnie też chodziło o to, czy priorytety też kiedyś tak szły, jak mówiłeś obecnie, czy szły inaczej (szybciej-wolniej).
 9. Ale kiedyś, kiedyś czy nie dawno? Bo słyszałem historia o listach które idą 6 miesięcy, ale z lat 90 i wczesnych 2000.
 10. Nie zrozumiałeś mnie. Obecnie są same priorytety, wszędzie. I jestem ciekawy, czy kiedyś (jak był podział), to ekonomiczne dochodziły tak samo, jak teraz priorytety, czy było inaczej.
 11. A z ciekawości, tak kiedyś wyglądał priorytet, za który się dodatkowo płaciło, czy teraz się tak zrobiło? Co do śledzenia, to wiem, ale ja wysyłam zwykłą kartkę najzwyklejszym listem (Bo po co wysyłać zwykłą kartkę poleconym, który i tak nie ma śledzenia w USA a jest dwa razy droższy?) W sumie to mnie trochę pocieszyłeś. W takim razie będę czekał na kartki świąteczne, i wyślę do USA, wydaje mi się, że może nawet na Mikołajki dojdzie, szczególnie, że spodziewam się w późniejszym czasie pewnych opóźnień, tak samo jak to było w tamtych latach.
 12. Myślę, że to nie będzie problem, najwyżej jak ma dojść bardzo za wcześnie, z tyłu napiszę, by nie otwierać przed świętami c: Czyli jak pojawią się kartki świąteczne to wyślę jak najszybciej. Bo obecnie nie mam nawet czego wysłać haha. Mam nadzieje, że nie długo je będę mógł zakupić. Dziękuje za radę.
 13. A do którego dnia wysłać, by być spokojnym, że dojdzie do świąt?
 14. Cześć. Właśnie założyłem konto na forum, i chcę się o pewną rzecz zapytać. Chcę na święta wysłać kartkę świąteczną do San Fransisco w USA. Do tej pory miałem plan, jak to zrobić najlepiej, list lotniczy (priorytet) zwykły. Jednak obecnie poczta zmieniła cennik, i są same priorytety. Wysłałem dwa takie listy, jeden do niemiec, drugi do włoch, oba doszły po trzech tygodniach, więc do USA pewnie jest jeszcze gorzej. W sezonie zimowym jest ponoć tragedia nawet przy przesyłka lotniczych, a obecne "priorytety" pewnie by doszły po świętach... Dlatego chce się zapytać, czy ktoś mi coś w tym temacie
×
×
 • Create New...