Jump to content

Cypher

Użytkownik
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Cypher

 1. Witam, dziś mieliśmy z żoną rozmowę i przyznano mi wizę. Dzięki wszystkim tutaj, ktòrzy mi pomogli w tym procesie Co do rozmowy, to zdecydowanie więcej czekania niż gadania. Przed przysięgą powiedziałem, że jest mała zmiana, nie wspomniana w ds-260 mojej żony, bo zaczęła pracę początkiem tego roku. Konsul z uśmiechem w głosie stwierdził, że to ok i zapytał żony czym się zajmuje. Dostałem podstawowe pytania o mòj związek (datę ślubu) i o to jak długo się znam z żoną (braliśmy ślub relatywnie bardzo niedawno). Potem zostałem zapytany o to czy byłem w USA i gdzie mam zamiar tam siedzieć. Na odpowiedź, że na pierwsze tygodnie chcę posiedzieć u znajomych w NYC konsul stwierdził, że robił tam magistra Zapytał tylko czy byłem w Nowym Jorku. Zapytał o moje studia, ale tylko na zasadzie "skończyłeś informatykę, tak?", a potem padło parę pytań typu zamkniętego, typu "czy miałeś problemy z prawem". Rozmowa z konsulem trwała może 3-4minuty. Za to czas spędzony od wejścia do ambasady (nie było kolejki przed nami), do wyjścia to prawie 3h.
 2. Zainteresował mnie ten mail. Mam rozmowę za mniej niż 3 tygodnie i takiego maila nie otrzymałem. Czy to oznacza, że coś z rozmową jest niedopięte?
 3. Chciaem się zarejestrować, aby ustawić sposób odbioru paszportu po rozmowie. Natomiast sprawa już się wyjaśniła. Totalnie zapomniałem, że już kiedyś się tam rejestrowałem dla wizy B2 i dlatego system nie mógł stworzyć duplikatu konta
 4. Czy miał ktoś może problemy ze stroną: https://cgifederal.secure.force.com/. Nie mogę się na niej zarejestrować,
 5. Wczoraj, po pięciu miesiącach od wysłania dokumentów, dostałem maila od KCC, że je dostali i że jestem "ready for scheduling". Wygląda więc, że KCC coś jeszcze z dokumentami robi. Tylko nie wiem, czy w moim przypadku to nie jest efekt pozwu i prawników, którzy mailowo trochę szturchali KCC.
 6. Właśnie dlatego, że wydawało mi się to bezsensowne wysłałem tylko jeden plik, bez upewniania się. Teraz na blogu Simona znalazłem podobne pytania i Brit faktycznie pisał, że wystarczy jedna kopia. Mam nadzieję też dostać za niedługo maila potwierdzającego legitność dokumentów, bo czekam już w sumie ponad 90dni, stąd też takie pytania przychodzą do głowy
 7. Dzięki za odpowiedź. W sumie to w takim razie wysłałem źle, bo tylko na siebie, powienienem wysłać ponownie w takim wypadku? Jeśli tak, to pisać coś w treści maila, czy tylko tytuł jako case number i mail bez treści?
 8. Odnośnie aktu małżeństwa, wysyła się tylko jeden podpisany jako dokument osoby, która została wylosowana, czy powinno się wysłać dwie kopie podpisane na każdego małżonka?
 9. Cześć, mam podobną sytuację z dokumentami jak niektórzy tutaj. Wypełniłem ds-260, końcówką sierpnia, wysłałem swoje dokumenty chwilę później. Nie dostałem odpowiedzi zwrotnej oprócz automatycznego maila. Jednak później wziąłem ślub i w grudniu odblokowałem swoje ds-260 i dodałem żonę jak i jej ds-260. Potem od razu wysłałem ponownie wszystkie moje i żony dokumenty. Do dziś nie otrzymałem informacji, czy wszystko z dokumentami jest ok. W automatycznym mailu jest napisane, że powinienem taką informację otrzymać po czasie od 3 do 6 tygodni. Nie wiem za bardzo czy coś w tej sytuacji działać, czy czekać jeszcze. Mam numer 8XXX
 10. Cześć, mam podobną sytuację z dokumentami jak niektórzy tutaj. Wypełniłem ds-260, końcówką sierpnia, wysłałem swoje dokumenty chwilę później. Nie dostałem odpowiedzi zwrotnej oprócz automatycznego maila. Jednak później wziąłem ślub i w grudniu odblokować swoje ds-260 i dodać żonę jak i jej ds-260. Potem od razu wysłałem ponownie wszystkie moje i żony dokumenty. Do dziś nie otrzymałem informacji, czy wszystko z dokumentami jest ok. W automatycznym mailu jest napisane, że powinienem taką informację otrzymać po czasie od 3 do 6 tygodni. Nie wiem za bardzo czy coś w tej sytuacji działać, czy czekać jeszcze.
×
×
 • Create New...