Jump to content

mmas

Użytkownik
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mmas's Achievements

18

Reputation

 1. Ja musiałem dosyłać później zaświadczenie o niekaralności ze wszystkimi polami zaznaczonymi chociaż KCC wcześniej przepuściło. Szczególnie teraz pod koniec okna kiedy można dostać wizę warto nie generować sobie dodatkowych opóźnień
 2. Jeszcze tę zaklejoną kopertę na pewno też trzeba zabrać. Dzięki za informacje
 3. Czy na wyjazd aktywacyjny poza tą zaklejoną kopertą, płytką z prześwietlenie płuc i kartą szczepień warto zabrać jakieś dokumenty, żeby nie mieć problemów na granicy? Np akt małżeństwa lub dyplom ukończenia studiów?
 4. Super, gratulacje! Czy przy wylocie zwykły test antygenowy Wam wystarczył, czy robiliście PCR?
 5. Wiecie może czy jako dowód szczepienia paszport covidowy EU będzie uznany w stanach?
 6. Czy przed pierwszym wylotem drukowaliście jakieś materiały potwierdzające exception, że na wizie imigracyjnej można obecnie wlecieć, czy nikt nie robił z tym problemu na lotnisku?
 7. Podłączam się do pytania, czy na wyjazd aktywacyjny można pojechać bez wyjazdu 14 dniowego z Schengen?
 8. Wyjaśniło się - musiałem wpisać bez końcowych cyfr 01 DOS Case ID
 9. Sama rozmowa z Panią konsul trwała 3-5 minut i była bardzo miła, poprowadzona w moim przypadku po angielsku. Pytania nie były podchwytliwe i nie rozmawialiśmy też o kwestiach finansowych, ale mieliśmy przygotowany wyciąg z konta oszczędnościowego. Widziałem, że Brit Simon na swojej stronie ma dużo przykładów rozmów, w moim odczuciu były dosyć reprezentatywne. Ogólnie nie ma sensu się stresować rozmową. Ja wszędzie podawałem adres taki jak wpisałem we wniosku ds-260. Mam pytanie do osób, które już są po rozmowie i dostali już paszporty z wizą. Czy udało Wam się zapłacić 220$ opłaty za zieloną kartę? U mnie cały czas wyskakuje, że nie znajduje mojego A-number lub DOS Case Id w bazie danych, chociaż minęło już ponad 5 dni od dostania paszportu.
 10. Pisałem wcześniej, że miałem zaproszenie na rozmowę na maj (numer <500). Jestem już po rozmowie i dostałem już nawet paszport z wizą :). Kiedy będziecie szli na rozmowę, upewnijcie się koniecznie, że w zaświadczeniu o niekaralności zaznaczyliście wszystkie rejestry - u mnie był tylko jeden i musiałem później dosyłać nowe zaświadczenie ze wszystkich rejestrów. Na szczęście nie spowodowało to żadnych problemów, ale lepiej nie ryzykować.
 11. Mam niski numer wylosowany (<500) i przed chwilą dostałem powiadomienie o zmianie statusu, nic jednak na moim koncie się nie zmieniło. Czy na koncie, gdzie była informacja o wylosowaniu powinna pojawić się informacja o terminie rozmowy w ambasadzie?
×
×
 • Create New...