Jump to content

illusion

Użytkownik
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

illusion's Achievements

0

Reputation

 1. Rozumiem dzięki za odpowiedzi. Także również będę musiał otworzyć DS'a bo brak residence permit trochę mnie zmyliło. Z non-criminal record nie powinno być problemu. Pozdrawiam
 2. Dodam, że na tej wizie nie rejestrowałem się w urzędzie imigracyjnym/na policji ani w urzędzie miasta. Przewidywany adres zamieszkania podczas pobytu podawałem tylko jeden raz - w procesie aplikacji o wizę.
 3. - Projekt badawczy na uniwersytecie aka wymiana - jeden semestr - Nauka języka - jeden semestr - Working holiday - kilka miesięcy
 4. Dzięki, jeszcze jedna podoba sprawa. Byłem trzy razy na terytorium Tajwanu na 3 wizach typu VISITOR (NIE RESIDENCE), które dają możliwość pobytu do 180 dni. Jest to prawdopodobnie odpowiednik VISITOR VISA B-1/B-2 w Stanach, które są wydawane w celach studenckich/biznesowych/turystycznych (na Tajwanie generalnie tylko studenckie/biznesowe i working holiday). Do tego chyba byłem raz za ruchu bezwizowym do 3 miesięcy. Co w związku z DS-260 oznacza residence? W Uni Eurpejskiej każdy kto przebywa w innym kraju ponad 3-miesiące otrzymuje status rezydenta i te adresy trzeba wpisać w formularz DS-260. Ja natomiast byłem w sumie rok na Tajwanie ale bez statusu rezydenta. Czy miałem to wpisać w formularz DS-260? Czy potrzebuję zdobyć non-criminal record z Tajwanu w związku z tym, że mój faktyczny okres zamieszkania na Tajwanie wynosił ponad 12 miesięcy pomimo, że cały czas miałem stałe zameldowanie w Polsce?
 5. #Police Certificate #Zaświadczenie o niekaralności W paszporcie posiadam FOREIGN RESIDENCE PERMIT (RESIDENCE VISA) państwa z poza Unii Europejskiej wydany 30 września 2019 i ważny do 01 września 2020. Ponadto posiadam wizę wjazdową (studencką) która została wydana 21 sierpnia 2019 i którą potem wymieniłem na wyżej wspomniany RESIDENCE PERMIT. Do tego kraju wjechałem 3 września 2019 (pieczątka) i wyjechałem 13 stycznia 2020 (pieczątka) bez możliwości powrotu gdyż zamknięto granicę ze względu na COVID-19. Przebywałem tam w sumie około 4,5 miesiąca i ani minuty dłużej. Patrząc na długość obu wiz całkowity możliwy okres pobytu wynosiłby 12 miesięcy + 10 dni. FOREIGN RESIDENCE PERMIT wydawany jest standardowo na 12 miesięcy, jednak po odjęciu mojego pobytu na wizie wjazdowej uzyskałem możliwość pobytu na kolejne 11 miesięcy. Czy w moim wypadku potrzebuję z tego kraju zaświadczenie o niekaralności? Czy takie zaświadczenie bazuje na długości wydanych wiz czy na faktycznym okresie przebywania na terytorium danego państwa? Dodam tylko że w DV-260 napisałem faktyczny okres przebywania na terytorium tego państwa pod danym adresem tj. 4,5 miesiąca. Jest to poświadczone pieczątkami w paszporcie oraz biletami lotniczymi (z tego jeden anulowany przez linię lotniczą). Dzięki za odpowiedź!
 6. Z moich obliczeń wynika, że na 16 lipca Warszawa przeprocesowała 209 case'ów z puli 383. Czyli imho jak dobiją do około numeru 20000 albo 300 case'a to będzie sukces.
 7. W zeszłym losowaniu było coś koło 800 zgadza się? Dlaczego zmniejszyli liczbę przyjętych? Za mało było zgłoszeń?
 8. Zgadza się, a czy mógłby ktoś potwierdzić jak wpisuje się uniwersytety w Polsce i szkoły? i.e. Jagiellonian Universty czy Uniwersytet Jagiellonski, II Liceum Ogólnokształcace czy High school no 2?
 9. Odnoście pierwszego pytania - imo wpisujesz dane agencji, czyli to co masz w papierach. Ja tam wpisałem + nazwę firmy w stanowisku dla której pracowałem
 10. Witam Pierwszy post na forum i... mi się udało wylosować za drugim razem. Całkiem randomowo bo nie myślałem aż tak o przeprowadzce do USA, ale i tak się cieszę. Z numerem 17xxx będą jakieś szanse na rozmowę?
×
×
 • Create New...