Jump to content

katarzyna_gawor

Użytkownik
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

katarzyna_gawor's Achievements

0

Reputation

 1. Kurczę, to strasznie przykre... Na pewno już wszystko miałaś ustalone, przygotowane itd... Ale mam nadzieję, że nie stracisz nadziei, będziesz jeszcze brała udział w DV i w końcu się uda
 2. Czytając ostatnie ze stron z wątku cały czas się zastanawiam dlaczego tak wielu osobom zrobiono nadzieję, a realnie przyznano tak mało... Jak są liczone te wizy? Bo jeśli wylosowano 55 tys. +-, wydano coś koło 22 tys. to każda z tych osób pojechała z mężem, mężem + dziećmi? I nie miało być tak, że DV2021 miało wszystkie rozmowy do 30.09.2021? Zatem jeśli wygrałam 2022 to patrząc na Waszą edycję i to co się zadziało mogę zapobiegawczo zaaplikować raz jeszcze na 2023? Wszystkim, którym się udało przejść cały proces serdeczne gratulacje i życzę powodzenia!
 3. Może nie do końca się zrozumiałyśmy. Nie podam dokładnie daty, ale poszerzenie listy szczepień nastąpiło... nie wiem... miesiąc temu? Wg mnie jest to nowa sytuacja biorąc pod uwagę, że wcześniejsza lista była bez zmian długi czas. Nie ma tu mowy o żadnym kłamstwie - raczej o wyjściu z osobistej sytuacji.
 4. Dziękuję bardzo za konkretną i pomocą odpowiedź Po prostu należy śledzić zalecenia w tej kwestii
 5. Oczywiście, w pełni popieram wszystkie prawa i zalecenia i jeżeli będzie taka konieczność to przyjmę wszystkie jakie są na liście ale jest to nowa i kontrowersyjna sytuacja zatem warto się zorientować. Prawda?
 6. Tu Cię muszę rozczarować - nie jestem. Pytam, ponieważ się po prostu zastanawiam czy ma to dalszy sens
 7. Tak, ale nie wszystkie z listy. CN mam nieco powyżej 7 tys. Zapytałam też, bo wiem, że ludzie się na to powołują, jeżeli pracodawca chce dowodu przyjęcia. Ta lista szczepień była niezmienna długi czas, oczywiście należy się do niej dostosować ale dość nagle została ona poszerzona a pytanie ile jeszcze dawek na COVID do przyszłego roku będzie należało przyjąć
 8. Kwestia szczepień Na Covid: Czy mogę odmówić ze względu na kwestie religijne? Co to znaczy pełne zaczepienie? Czy przykładowo jeżeli w kwietniu wprowadzą 4 dawkę to będę się musiała doszczepiać przed wylotem? Teraz weryfikuję swoje obecnie już dokonane i mówiąc szczerze zaczynam się martwić. Czy warto już teraz nadrabiać, czy będzie jeszcze na to czas PO badaniach lekarskich? Czytałam też wcześniejsze wątki i było tam info, że niektóre można '(...) wykonac w jeden dzien. Max 4 zastrzyki. Po 2 na kazde ramie." Jak to wygląda w praktyce OBECNIE? To prawda, że jeżeli szczepionka musi być w dwóch czy więcej dawek to liczy się pierwsza, druga można zrobić już na miejscu? -świnka, -odra, -różyczka, -Heine-Medina, -tężec, -dyfteryt, -koklusz, -grypa, -heamofilus influenzae typu B(HiB), -zapalenie wątroby typu A, -zapalenie wątroby typu B, -ospa wietrzna, -pneumokokowe zapalenie płuc, -rotawirus, -zakażenie meningokokowe -COVID Coś pominęłam?
 9. DS wypełniony i wysłany ale po pobraniu aktu zupełnego urodzenia okazało się, że wpisałam nieprawidłowo miejsce i datę urodzenia ojca. Czy prosić o odblokowanie formularza i poprawiać wstrzymując się z wysyłką dokumentów do KKC czy wysłać dokumenty i czekać na odpowiedź (a poprawić przed rozmową)? Jak będzie rozsądniej?
 10. @Xarthisius pisaliśmy o szczepieniach na Covid w wątku wcześniej, bardzo szybko poszło z tym... https://www.natlawreview.com/article/covid-19-vaccine-added-to-requirements-green-card-processing-zeffective-oct-1 Teraz pytanie jak to faktycznie w praktyce będzie wyglądało... Dzięki za nowy wątek!
 11. A w jaki sposób poprosić lekarza o potwierdzenie wykonanych szczepień? Jest na to jakiś formularz? Mój ośrodek zdrowia, w którym szczepiłam się jako dziecko już nie istnieje. Co ze szczepionką na COVID?
 12. Cześć, napiszę tu raz jeszcze, ponieważ wcześniej nie widziałam wątku (dziękuję za jego wskazanie ): Zostałam wylosowana, CN poniżej 7.5 tys., rejestrowałam się jako panna. Teraz jestem zaręczona, z terminem ślubu na wrzesień tego roku. Jeżeli będę zwlekać, to może zabraknąć wiz, a chcę jechać z mężem. I pytanie: 1. Czy od 2020 roku coś się zmieniło w kwestii rozmów z konsulem i czy realnie już wiadomo, że wystartują w październiku dla wylosowanych w DV2022? Bo zakończyć muszą się bez względu na wszystko 30.09.2022, zgadza się? 2. 2 opcja o której słyszałam to- wypełniam DS jak najszybciej, jadę sama, narzeczony przyjeżdża na ESTA, bierzemy ślub na miejscu i wówczas on się stara o rezydenturę - ktoś przechodził ten proces i może go szerzej opisać czy raczej odradzacie takie kombinacje?
 13. Witam wszystkich, nie ma jeszcze osobnego wątku na DV2022 a ja właśnie w tej sprawie :) Zostałam wylosowana, CN poniżej 7.5 tys., rejestrowałam się jako panna. Teraz jestem zaręczona, z terminem ślubu na wrzesień tego roku. I czy czekać z wypełnieniem DS260 do tego czasu, czy wypełniać sama. Słyszałam, że lepiej aby rejestrowało się małżeństwo, bo wtedy jest łatwiej z całym procesem. A z tego co wiem nie było jeszcze rozmów z DV2021 zatem na pewno rozmowy DV2022 nie rozpoczną się z październiku - czy ktoś może potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu? Z góry serdecznie dziękuję!
×
×
 • Create New...