Jump to content

stook

Użytkownik
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About stook

 • Rank
  Aktywny użytkownik
 1. No tutaj to się całkowicie nie zgodze, J-1 ma określony czas legalnego pobytu (masz na wizie prawdopodobnie 'expiration date' w przypadku W&T to nie więcej niż 5miesięcy (4+1) ). Czas pozwolenia na prace reguluje zdaje się DS-2019, czyli jeśli przeciągniesz pobyt poza 'legalny' okres to w tym momencie możesz zapomnieć o odwiedzeniu Polski, czy np. wyjeździe zagranicznym.. np na wakacje do Meksyku, co więcej po przekroczeniu terminu legalnego pobytu po przekroczeniu granicy dostajesz BAN'a na wjazd.
 2. No nie wiem nic o Tobie, a czy jestem pewien, że jesteś debilem ? Niby skąd skoro Cie nie znam To chyba Twój problem, że myślisz, że tak możesz być postrzegany. "W odróżnieniu od Ciebie..." no... i co jeszcze ? Skoro tak kopiesz w forum to już powinieneś znać odpowiedzi na trapiące Cie pytania... jeszcze niedawno był poruszany wątek kosztów życia w Bay Area/LA tam ktoś podrzucił link => http://www.yelp.com/...-in-los-angeles dyskusji, która toczy się już kilka lat chyba. Skąd moje patrzenie z góry ? Z prostego założenia i może błędnego - przyznaję. Prawdopodobnie nie byłeś w USA, nie masz tam rodziny, która chciałaby zasponsorować GC. Nie jesteś lekarzem, weterynarzem, specjalistą IT, nagrodzonym Noblem ani nie posiadasz 1mln$ z biznes planem <- to wszystko niejako ustawia Cie w uprzywilejowanej sytuacji w pogoni za GC jeśli jednak należysz to któreś z grup. Dla pozostałych śmiertelników pozostaje wiza turystyczna B1/B2, loteria wizowa (jeśli się na nią załapiemy w kolejnej edycji DV 2014 - przy czym szans wygranej w DV 2013 wynosi gdzies ok 1,5%). Życzę Powodzenia w Realizacji wszelkich Marzeń Życiowych ! Pisaniem o stąpaniu po ziemi chciałem sprowokować do bardziej wytężonego kopania w Forum i w travel.state.gov - Panie rafal723! Nie wszyscy zaczynający pisać na tym forum wiedzą, że ziemia nie jest płaska. Pzdr!.
 3. Wyjdź na dwór tupnij dwa razy... tak pod nogami to ziemia, zacznij po niej twardo stąpać. Naoglądałeś się MTV albo czegoś podobnego i Twoje wyobrażenie USA chyba troche odbiega od rzeczywistości. Rozumię, że trzeba mieć marzenia A co do pytań i odpowiedzi na nie polecam Google. Sprawdź sobie w jaki sposób można zostać rezydentem USA, jest to chyba trudniejsze niż Ci sie wydaje. W obliczu tego zagadnienia pozostałe niuanse jak koszty życia tracą jednak sens Pozdrawiam
×
×
 • Create New...