Jump to content

Yabba

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

Community Reputation

1
 1. American Airline otwiera bezpośrednie połączenie z Chcago ORD do Krakowa od 7 maja http://news.aa.com/news/news-details/2019/American-Airlines-Increases-International-Presence-Makes-First-Entrance-Into-Africa/ Loty będą prowadzone takimi samymi Dreamlinerami jak LOT, ciekawe jak to wpłynie na ceny biletów.
 2. Nie wiem czy teraz da się z tym coś zrobić, sądzę że problem dla konsula jest w tym zdaniu. Jakakolwiek praca podczas pobytu na wizie turystycznej jest zabroniona, niezależnie czy zarobkowa czy wolontariat.
 3. Ambasada ma adres al. Ujazdowskie, wejście do sekcji konsularnej jest od strony ul. Pięknej. Generalnie to jest to samo miejsce.
 4. Ponieważ płaciłeś ponad 180 dni temu to nie odzyskasz już tych pieniędzy z paypal, ale zgłoś w paypal transakcję jako oszustwo to przynajmniej mu zamkną konto i straci może część pieniędzy jeśli jeszcze nie wypłacił. Paypal traktuje bardzo poważnie oszustwa i często blokuje sprzedawców.
 5. Ban był tak niespodziewany, że pewnie nikt nie wie co z tego wyniknie. Na tą chwilę w tych krajach wszystkie rozmowy w loterii są anulowane. https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/interview/visa-applicant-interview/Important-Annoucement.html
 6. Ta informacja nie pokazała się w żadnym innym miejscu, ale jeśli braliście udział w tej edycji dla pewności sprawdźcie swój status jeszcze raz. https://twitter.com/USEmbassyGhana/status/773209818098262016
 7. Tu masz wszystko co powinieneś wiedzieć https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/01/Scams_DV-2017_POL.pdf
 8. Jest dokładnie tak jak piszesz - referencje z europy nic nie znaczą, chyba że są od amerykańskiej lub znanej globalnej firmy. Mam ten sam dylemat i świadomość że nikt nie zatrudni cię od razu na stanowisku kierownika. W przypadku wygranej chyba najlepszym byłby transfer do amerykańskiej filii tej samej firmy o ile jest taka możliwość. Mimo wszystko na rynku IT jest o wiele łatwiej są możliwe do zdobycia certyfikaty, które są takie same na całym świecie Cisco/Oracle. Na pewno będą bardziej pomocne niż referencje czy dyplom polskiej uczelni.
 9. Chyba już czas zauważyć, że coś tu nie gra. W ankiecie w zeszłym roku było 41xTAK i 132xNIE Teraz jest 2xTAK (z czego jeden był przed 18:00) i 102xNIE Na twitterze nie widać żadnego potwierdzonego przypadku wygranego, za to są komentarze typu: "We are looking for #DVLottery2016 winner under rocks and trees. DV Lottery winner #Wanted." "Really surprised not to see anyone bragging about being selected for #DVLottery2016 . That would have been the 1st thing I'd have done..." Podobnie jest w komentarzach na facebooku: https://www.facebook.com/LoteriaWizowaUSA/posts/889287964443520:0 https://www.facebook.com/travelgov/posts/10153435402073149 W szczególności brak jest widocznych wygranych z takich krajów jak Rosja czy Ukraina.
×
×
 • Create New...