Jump to content

wheelbuilder

Użytkownik
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Też zastanawiam się na TBW. Co do języka. Musisz przełamać strach, spędziłem 3 lata w kraju gdzie rozmawiasię po angielsku i uwierz mi, najważniejsze to powiedzieć to co chcesz przekazać, nikt nie będzie Cię poprawiał jak powiesz w złym czasie czy formie, zwłaszcza w USA gdzie oni mowią bardzo prostym płaskim angielskim, byłem widziałem więc to nie są moje gdybania nie bój się polecam ten filmik do obejrzenia
 2. Moi koledzy w Holandii oglądają przez www.weeb.tv i konto premium kosztuje 5euro lub 6$ /miesiąc i masz wszystkie polskie programy nie wiem ile tego tam jest ale sporo tylko nie wiem czy można to odbierać w USA ale zakładam, że tak.
 3. To i ja wysłałem zgłoszenie. Późno bo późno-długo zastanawiałem się czy jest sens-ale już po, więc nie ma nad czym gdybać. 5 minut mi to zajęło a może się uda ... ? Pozdrawiam marzycieli :-)
 4. Na początku chciałem Wszystkim podziękować za wszelką pomoc uzyskaną na forum bez której efekt spotkania mógłby być całkiem inny Centralny jest dwie ulice od ulicy Pięknej. Idziesz Al. Jerozolimskimi do Marszałkowskiej i tam w prawo następnie cały czas prosto i po prawej stronie będzie ul. Koszykowa a po lewe stronie(Marszałkowskiej) Piękna. Nie da się nie zauważyć tłumu ludzi na chodniku czekających na wejście do konsulatu. Ja ten odcinek pokonałem dzisiaj w kilka minut bo spieszyłem się na pociąg powrotny. Zdecydowana większość wychodziła z kwitkiem DHL. Jakkolwiek zdecydowanie mogę potwierdzić zdanie, że wszystko zależy na jakiego konsula się trafi. Jeden Cię magluje 10-15minut bo były i takie osoby a inne 2minuty i po sprawie-pytania jak z katalogu. Myślałem, że ten konsul który tak dużo osób przerabiał nie da mi wizy-jedna kobieta była mocno zbulwersowana odchodząc od okienka-coś tam rzucała w stronę konsula, że ona już wiekowa osoba a wizy nie dostała. No cóż. Tak na marginesie. Chciałbym tam częściej bywać z jednego powodu-było na czym oko zawiesić :D co rusz jakieś piękności przychodziły i to nawet po dwie naraz Tam tzn do poczekalni przed okienko. Normalnie la.......... hehe.
 5. Wpuścili mnie chyba jeszcze przed 9:30 ale musiałem skoczyć vis a vis zrobić zdjęcie(jedyna rzecz jaka mi nie poszła-złapałem się na tym, że zdjęcie ma ponad pół roku). Wydrukowany numerek dostałem o 09:47 ale prawie godzinke czekałem bo miałem przed sobą ponad 40numerków. W okienku nr 11(chyba) przyjmował konsul który obsługiwał ludzi chyba 5x szybciej niż inne 3 okienka razem wzięte. Co gorsza widziałem co rusz jak ktoś odchodzi z wizą. Ten właśnie gość mi się trafił. Nawet nie zapytał w jakim języku chcę rozmawiać-od razu zaczął po polsku. pytania: Dzień dobry. Pan XXX ?? W jakim celu jedzie Pan do Stanów ? Gdzie chce Pan zwiedzać? Czy będzie to Pana pierwsza wizyta w USA ? Czy jest to pierwsza wizyta po wize? Czy był Pan kiedyś za granicą ?(ja pracuję za granicą) Dlaczego nie ubiegał się Pan o wizę w kraju gdzie Pan pracuje ? Na jak długo wybiera się Pan do USA Chyba to wszystkie pytania. Skitował to zdaniem. OTRZYMUJE PAN WIZĘ WIELOKROTNEGO WJAZDU WAŻNĄ NA 10 LAT :D:D Teraz nic tylko czekać na DHL Był ktoś z Was dzisiaj w Warszawie na rozmowie ?
 6. Mnie rozmowa czeka jutro na godz 10:00 mam spotkanie. Będę na centralnym chwilę po 8:00 ale poświęcę ten czas na relax. Pod wieczór zdam relację z wizyty
 7. Idziesz do pracy i studiujesz zaocznie Otrzymujesz wizę studencką i jedziesz w przyszłe wakacje na Work&Travel.
×
×
 • Create New...