Jump to content

ania j.

Użytkownik
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About ania j.

 • Birthday 02/06/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Lublin
 1. Czy ktoś kto już wylosował mógłby sprawdzić mi zdjęcie? Składam kolejny rok, ale zgłupiałam właśnie - zdjęcie robione u fotografa, niby wszystkie parametry ok. Ale jak wrzucam do sprawdzenia w te 2 zielone kontury to mam wątpliwości. Głupio byłoby wysyłać kolejny raz w przekonaniu, że jest ok - a może przez zdjęcie się nie udaje . Kto pomoże?
 2. A zanim będziesz wylatywał to minie więcej niż kilka miesięcy . Rozmowy zaczynają się dopiero w październiku. Nie podajesz jak wysoki masz nr. Od rozmowy też masz jeszcze chwilę na wylot.
 3. Dopiero teraz przeczytałam całą info poza HAS NOT . Czy wszyscy niewylosowani w tym roku mają taki komunikat?: W poprzednich latach nie było nic o poprawności danych - chyba, że źle pamiętam. Może ktoś potwierdzić, że to ogólny komunikat czy może coś u mnie nie tak?
 4. 1. Mówienie, że na turystycznej lecisz w sprawie pracy - raczej nie jest dobrym pomysłem. Możesz nie zostać wpuszczony. 2. Wymóg jest taki, że pierwszy musi wlecieć główny aplikant. Rodzina może wlecieć z nim, może też później. Nie może wcześniej. Wlot niejako aktywuje zieloną kartę - dlatego każdy musi wlecieć żeby aktywowała się jego karta. Czas oczekiwania na kartę - ludzie różnie podają - jedni dostają wcześniej, inni muszą poczekać. Do czasu otrzymania - funkcję karty spełnia wklejka w paszporcie. Na niej możesz wylecieć i wlecieć - np. z rodziną. Ważna rok. 3. Każda z osób ma 180 dni. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś źle napisałam.
 5. Że się rozwodzą to wiem . Tylko wydawało mi się że w takiej sytuacji gdzie ktoś dostaje GC z DV a druga osoba jako małżonek - to byłam pewna, że jest jakiś określony czas minimalny ile w tym małżeństwie pozostać muszą dla zachowania statusu. Bo chyba tak nie ma, że mogą się rozwodzić zaraz po wlocie do USA? Za proste by to było Ale pewna tej wiedzy nie jestem - więc proszę nie brać tego za pewnik .
 6. Wszystko pięknie. Tylko co? Podpiszesz z kimś taką umowę? A załóżmy że to Ty masz szczęście i zostajesz wylosowany - i nagle nie zechcesz paru(set) tysięcy za pomoc? A może druga osoba ma szczęście i to samo postanowi - jak się nie zdecydujesz - poszuka kogoś kto zapłaci. Albo co zrobisz jeśli druga strona Ci zniknie po wlocie do US. Stracisz z nią kontakt. No chyba, że zakładasz 5 lat mieszkać razem (niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inny czas oczekiwania na możliwość obywatelstwa w tym przypadku). Za duże ryzyko uważam na taki numer. To nie jest tak, że później wierzą Wam na słowo. Jak pójdziecie po obywatelstwo (zakładając że plan by wypalił) to wiesz czym ryzykujesz jak się ktoś zorientuje, że w zasadzie to Wy się nie znacie? W ogóle wiesz, że ryzykujesz? Może jeszcze z osobą, którą się zna... Nie wiem - wieloletnia przyjaciółka, czyjaś siostra, córka... Ale tak przez ogłoszenie? Ludzie są różni, a naiwni słono płacą za błędy. Pamiętaj o tym.
 7. Sly uważaj - bo jeszcze ktoś weźmie i to "łyknie"
 8. zakład mam sprawdzony generalnie tylko ja taki niedowiarek jestem jak sama nie sprawdzę to wiesz...
 9. Jako, że w tym roku wybitnie nie mam czasu śledzić forum - bardzo proszę o wybaczenie za (wiem - banalne) pytanie piszecie o jakimś programie, który sprawdza zdjęcie - że jakieś 2 zielone ramki czy coś... w zeszłym roku pamiętam było tylko samo wgranie zdjęcia i się wyświetlało czy ok. Może ktoś podać namiar na te ramki? a przy okazji - jak sprawdzić czy zdjęcia ma tą 24-bitowa głębię ostrości? W sensie - chciałabym sprawdzić czy fotograf nie uważa się za wszechwiedzącego i wolałabym mieć pewność niż ufać w "jest takie jak trzeba" z góry dziękuję
×
×
 • Create New...