Jump to content

maibuu

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. wojtkow - nie było skanu palców ani fotki, ale rozumiem, że w kompie grzebał z Twoim paszportem w ręku? I wydał I-94?
 2. W formularzu jest następujące pytanie: "Czy przeszedł Pan szkolenie w zakresie broni palnej, materiałów wybuchowych, broni nuklearnej, chemicznej lub biologicznej ?" "Czy odbył Pan służbę wojskową? (jeśli tak proszę podać rodzaj wojsk, stopień wojskowy/stanowisko, specjalizację oraz okres służby) " Rozumiem, że "szkolenie w zakresie broni palnej" zaznaczy na "tak" każdy facet, który odbył zasadniczą służbę wojskową? Wszak uczyli jak posługiwać się Kałachem, a niektórych (podoficerów i podchorążych) również pistoletami. Czy może chodzi im o inne szkolenie?
 3. Oczywiście wszystkie wymogi formalne mam zamiar wypełnić, czekam właśnie na paszport biometryczny, będę się starał o wizę do USA, a później planuję najpierw odwiedzić Kanadę, a później pojechać pociągiem do USA. Mi bardziej chodziło o techniczną stronę tej graniczno-kolejowej odprawy, jak to wygląda w praktyce. Z informacji, która zawarta jest w podanym przez Ciebie linku (dziękuję za odszukanie) wynika, że w momencie zakupu biletu pojawi się w systemie informacja o osobie z Polski, która będzie jechać tym pociągiem i będzie próbowała przekraczać granicę. Rozumiem, że pociąg dojeżdża na granicę i co dalej? Wysiadka, standardowy zestaw pytań i wbicie właściwej wizy? Czy może po numerze rezerwacji kolejowej imigracyjny przychodzi do pociągu i przesłuchuje na miejscu w przedziale i wbija wizę? Wszak to nie lotnisko, gdzie samolot wylądował i basta. Tutaj to musi inaczej technicznie wyglądać i o to pytam :-)
 4. Pytałem na wypadek gdybym nie otrzymał amerykańskiej wizy i chciał polecieć wyłącznie do Kanady. Jeżeli nic nie ma w paszporcie to Kanadyjczycy nie wiedzą, że starałem się o wizę do sąsiadów. BTW: jakie odciski palców? W konsulacie?
 5. Nie znam na tyle angielskiego, żeby to znaleźć na ich stronie, a zresztą pytam o zdanie osób, które znają autentyczne relacje, a nie suche procedury amtrak, których i tak nie znalazłem.
 6. yacomo zapytał o scenariusz, który również mnie interesuje. Zakładając, że dostanę wizę amerykańską i ląduję najpierw w Kanadzie, tam w kilka dni odwiedzam kilka miejsc, a później wsiadam w pociąg i jadę do Chicago. Czy kontrola imigracyjna na granicy w pociągu jest jakaś inna? Jak to technicznie wygląda? Oficer imigracyjny chodzi po pociągu z terminalem z bazą danych i wszystkich kontroluje? Czy może wysiada się z pociągu? Choćby w celu pobrania odcisków palców? Zna ktoś autentyczne relacje?
 7. Mam krótkie pytanie: czy w przypadku odmowy (w konsulacie w Polsce) przyznania wizy turystycznej zostaje w paszporcie jakiś ślad? Adnotacja? Pieczątka?
 8. Zapytam o rzeczywistą praktykę - wiemy, że jeśli przylatujemy samolotem z Polski i urzędnik imigracyjny nie wpuszcza nas do USA to najczęściej wsadzają na lot powrotny i jazda do Polski. A co by było (oczywiście tego nie życzę) gdyby yacomo nie został wpuszczony przez amerykańskiego urzędnika imigracyjnego (na tym przejściu drogowym), to zostaje zawrócony do Kanady? Czy zatrzymany i oddany? Tylko komu?
 9. No dobra - zakładam, że formularz wypełniam zgodnie z prawdą, czyli podaję, że przekroczyłem czas dopuszczalnego pobytu, ale nie wpisuję SSN bo go faktycznie nie pamiętam. Być może go znajdą lub nie. Zakłądam, że konsul o to nie zapyta. Chcę iść z żoną po wizy (dla całej czwórki, bo chcemy faktycznie odwiedzić mojego ojca, który jest obywatelem) i zakładam, że dostaniemy mimo tych "faktów" powyżej. Dodam, że żona i dzieci nigdy wcześniej nie starały się o wizy amerykańskie i tylka ja jestem "podejrzany" ;-) Ostatnie pytanie naprawdę: czy na lotnisku w USA mogą mnie zawrócić, a żonę i dzieciaki wpuścić? Znacie takie przypadki?
 10. Niestety nie pamiętam jak to było 15 lat temu, ale jak była rubryka z PESEL to zapewne tak. Po fakcie wiem, że praca na SSN była błędem, ale teraz dyskusja o tym teraz jest bezsensowna. Pytanie tylko czy będą szukać tego numeru? Bo jak znajdą, to będzie widać jak na dłoni chyba.
 11. No właśnie tutaj jest problem, bo nawet po moim wyjeździe ktoś pracował na moim SSN (podatki są rozliczone, ale to sprawa wtórna w tym przypadku). Ostatnie pytanie - czy jak podam w rubryce o SSN "nie dotyczy" (tak naprawdę nie pamiętam numeru), to po samym nazwisku i PESELU lokalizują mój faktyczny SSN? Myślę, że kluczowe jest czy dochodzą tego czy mam ten numer czy nie?
 12. Witam, 15 lat temu byłem na miesięcznej wizie studeckiej i przekroczyłem ją grubo ponad rok. Z tego co pamiętam mój tato instruował mnie przed powrotem do kraju, żebym jakiś druczek zniszczył czy nie oddawał - czy chodzi o ten I-94? I teraz - czy jeśli nie oddałem tego druczku mogą stwierdzić kiedy wróciłem? Mam zamiar teraz ubiegać się o wizę i podać ile przekroczyłem, ale spodziewam się kolejnego pytania: co Pan robił w czasie tego przeszło roku? Gdy odpowiem zgodnie z prawdą, że dorabiałem, to chyba 100% odmowa?
×
×
 • Create New...