Skocz do zawartości

Aberek

Użytkownik
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Aberek

  N400 czas oczekiwania

  Illinois, Chicago. Egzamin to tylko formalność.
 2. Aberek

  N400 czas oczekiwania

  Wczoraj miałem egzamin. N400 złożone pod koniec stycznia.
 3. Aberek

  Gc - Procedura Na Granicy Usa

  Wypełniamy tylko prosty formularz celny.
 4. Aberek

  Gc - Procedura Na Granicy Usa

  Można ponownie wlecieć do USA na podstawie wizy w paszporcie. Sprawdzone organoleptycznie w Dublinie.
 5. Aberek

  Lot Dreamlinerem?

  Leciałem 787 19.06 z Chicago do Warszawy. Bez rewelacji. Jedzenie jak w 767, alkohol w cenie. Fotele 3x3, Ciasno. Okienka fotochromowe. Trochę bajerów, każdy ma monitorek - filmów mało. Leci szybciej.- ponad 1000 km/h.
 6. Aberek

  Loteria Wizowa Dv-2014

  Nic przy wyjeździe nie musisz zaznaczać. Wiza ważna jest pół roku i w tym czasie trzeba, pod rygorem jej utraty, wjechać do USA. Potem możesz sobie wrócić, dokończyc szkołę i w ciągu roku wrócić do USA. Nie ma z tym żadnego problemu. Chyba że będzie się to powtarzało, ale to wątek na inny temat. Życzę szczęścia w losowaniu.
 7. Po SSN przejdz sie osobiscie. Mi przyszedl poczta po 6 dniach. Konto w banku, konkretnie w PNC, zalozylem bez problemu bez SSN. Obiecalem tylko ze po otrzymaniu zaraz dostarcze.
 8. Wiele nie podpowiem. Leciałem LOTem, kasę miałem w kieszeni (10tys.). Konto założyłem bez problemu na podstawie paszportu i polskiego prawa jazdy. Do wniosku na SSN tylko paszport.
 9. Parę słów o procedurze na lotnisku. Dzisiaj wylądowałem w Chicago. Pierwsze okienko - bez żadnych pytań, urzędnik (polskojęzyczny) coś popisał na deklaracji celnej. Następnie skanowanie odcisków palców. Dał mi jakąś fioletową kopertę i skierował do okienka Immigration. Tam zabrali żółtą kopertę z ambasady, wzór podpisu i odcisk palca do zielonej karty. Następnie prześwietlenie bagażu i do wyjścia. Szybko, miło, bezproblemowo. Pozdrowienia z Chicago.
 10. Na spotkanie zabrałem tylko dyplomy wraz z ich kserokopiami. Pani w okienku wzięła tylko ostatni dyplom.
 11. Na moim interview nie chcieli żadnych dokumentów finansowych. Miałem ze sobą tylko wyciąg z konta, ale nie pokazałem.
 12. Paszporty z wizami i kopertami odebrane. Niezłe tempo. Czas zacząć przygotowania do wylotu.
 13. Aberek

  Loteria Wizowa Dv-2014

  Ja w takiej samej sytuacji zaznaczyłem w pkt.6 Advanced Degree.
 14. Doprezyzuję skrót myślowy. Żona z synem przyleci na dwa tygodnie ferii zimowych, wróci do kraju i przyleci ponownie, już na stałe, po zakończeniu roku szkolnego 2012/2013 - w terminie ważności wizy.
 15. Ja do końca listopada, żona z synem po zakończeniu roku szkolnego. Chicago.
×