Jump to content

KarolNOW

Użytkownik
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. W kwestii Work&Travel USA polecam nowe forum pod adresem http://workandtravelusa.info/
 2. Moi znajomi z Turcji mieli w ubiegłym roku problem właśnie z American Opportunity Credit. Jakiś pośrednik z Facebooka zaproponował im załatwienie po W&T zwrotu powiększonego o 1000$ (z tego zainkasował po 400$ prowizji). Dostali swoje czeki a kilka miesięcy później pismo z urzędu z prośbą o dostarczenie zaświadczenia z uczelni (wtedy wyszło, że to American Opportunity Credit). Pośrednik już się nie odzywał, więc zignorowali to pismo. Po kolejnych 3 miesiącach dostali wezwanie do zwrotu $1000 plus jakieś drobne odsetki. Jeden zapłacił bo wracał w tym roku na W&T, pozostali nie planowali już wyjazdu więc nie płacili, ale co kilka miesięcy dostają pismo z wyższą kwotą. Cwaniaków nie brakuje zatem na całym świecie
 3. ale miło się czyta takie wiadomości jak się "naszym" układa oby tak dalej i powodzenia mariano85 !!!
 4. Możesz wniosek wysłać ile razy chcesz. Podajesz numer właściwego dopiero podczas ustalania terminu wizyty. W Krakowie Kolego.
 5. Kolego , głowa do góry. Ja nie wpisałem dat urodzin moich rodziców i wizę dostałem. Konsul nie pytał o nic co było zawarte we wniosku. Ważniejsze jest dla niego po co tam lecisz i co chcesz robić. Daty urodzin rodziców są nic nie znaczącą informacją dla niego. Zarobków tez nie podałem i nawet nic o to nie pytał. Pozdrawiam.
 6. Drodzy , Będę miał jakiś problem jeśli w DS160 zadeklarowałem wyjazd na 17 dni a polecę na 26? Przesunął mi się termin kiedy muszę być z powrotem w kraju więc postanowiłem trochę wydłużyć zwiedzanie.
 7. Zgadzam się. Miałem to samo. Ja obserwowałem ceny biletów Kraków-San Francisco i w ciągu tygodnia ceny poszybowały o 500 PLN w górę. Ja za Kraków - Monachium - San Francisco - Monachium - Kraków zapłaciłem 3200 PLN. Wylot 26.06.
 8. Kraków 2 dni. 06.03 rozmowa - 08.03 odebrałem paszport
 9. Byłem dzisiaj świadkiem jak kilka osób musiało iść robić zdjęcia od nowa. Zalecam zabranie zdjęć na rozmowę. Ja miałem na płytce. Odnośnie mojej rozmowy to nasuneła mi się jeszcze jedna konkluzja. Obawiałem się tej rozmowy , zabrałem ze sobą jakieś dodatkowe papiery a konsul o nic nie poprosił. Na twarzach ludzi malują się dwie postawy. Widać kto podchodzi na luzie a kto jest mega zestresowany. Głowa do góry , jeśli nic nie jest kombinowane to rozmowa jest przyjemnością. Dzisiaj kolejka była około 70-80 osób. Trwało to łącznie około 2h. 99% osób wychodziło uśmiechniętych. Z moich obserwacji wynika iż około 3-4 osób mogło nie dostać bo było widać załamane twarze. Był to przedział 20-25 lat o ile umiem rozpoznać wiek Powodzenia , mniej stresu i uśmiech! Tam też są ludzie i nie zabijają.
 10. 1 Tak 2 Tak 3 Możesz ale może nie być potrzebne. Ja właśnie wróciłem z konsulatu w Krakowie. Wiza na 10 lat razem z narzeczoną. - Cel wizyty? - turystyczny - Na ile? - 2-3 tygodnie - Stany są piękne , dlaczego tak krótko? - Nie mamy więcej urlopu. Życzę miłego pobytu , viza na 10 lat. Trwało to wszystko 40 sekund Wszystkie pytania skierowane do mnie. Narzeczona słowem się nie odezwała
 11. A ja mam spotkanie za około 9 godzin w Krakowie. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 12. Ja umawiałem się w zeszłym tygodniu i pierwszy wolny termin był za 8 dni. Mają ponoć teraz dużo wniosków przed wakacjami
 13. Jeszcze jedno pytanie. Albo mi się już wszystko pokręciło albo tak ma być. Proszę o potwiedzenie. Podczas wczorajszego wypełniania wniosku nie wpisałem wysokości miesięcznych dochodów ( nie zauważyłem pola? we wniosku mojej Kobiety takie pytanie było ) czy w związku z tym wypełniać wniosek od nowa? Druga kwestia to formularz DS160 mojej Kobiety. Już po przesłaniu , ockneliśmy się iż nie było tam pytań o wcześniejsze odbyte podróże ( w moim wniosku to było ) i pytań jakie miejsca zamierza odwiedzić. Czy możliwe żeby ten sam wniosek aż tak się różnił dla 2 osób. Być może tak jest że dla Kobiet są inne pola a dla mężczyzn inne. Proszę potwierdzccie mi to bo w akcie desperacji zaraz znowu wypełnimy te wnioski od nowa dla pewności. Z góry dziękuje za pomoc!
 14. Witajcie. To mój pierwszy post 1.Czy mogę na rozmowę z konsulem zapisać się razem z narzeczoną? Ma to jakiś wpływ na + lub - ? (narzeczona to jeszcze nie rodzina więc stąd pytanie) 2.Nie mamy jeszcze żadnych rezerwacji co do hoteli. Chcemy po wylądowaniu wynająć wcześniej zarezerwowany samochód i nocować w miejscach których jeszcze nie znamy. Co powinniśmy w takim przypadku wpisać w rubryce gdzie się zatrzymujemy ? To dla konsula ma jakieś znaczenie? Czy szukać na szybko jakiegoś hotelu i robić rezerwację? Z góry dziękuję za informację i pomoc
×
×
 • Create New...