Skocz do zawartości

palmofon

Użytkownik
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0
 1. BTW. konsul na rozmowie powiedział mi że wystarczy właśnie akt ślubu Napiszcie jak macie jakieś doświadczenia z podróżowaniem z takimi dokumentami.
 2. Trochę plany mi się pozmieniały i musiałem pójść "normalną drogą". Co do tej procedury odnawiania łapią się tylko wizy/promesy wydane po 10.12.2007 a ja dostałem swoją wcześniej. Tak czy siak pewnie dopiero w tym roku będę się urlopował w USA i chciałem zapytać o to czy nic się nie zmieniło z tym aktem ślubu. Moja wątpliwość wynika z tego: http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp#qlistgen10 Niby to tylko rekomendacja, ale nigdzie nikt nie pisze nic o akcie ślubu. Oczywiście nie twierdzę że z tym aktem to jakaś ściema i mam nadzieję że mi ktoś odpowie kto z takimi papierkami podróżuje. To musi być dokument tłumaczony, potwierdzony notarialnie, oryginał czy wystarczy kserokopia?
 3. Ja miałem rozmowę z konsulem 02.03 a aplikację wypełniałem 07.02, czyli wychodzi na to to że te 21 dni to całkiem możliwy czas oczekiwania.
 4. Witam. W przyszłym roku pod koniec kwietnia kończy mi się ważność promesy. Planuję urlop we wrześniu i nową promesę chciałbym załatwić sporo wcześniej ze względu na zakup biletów z wyprzedzeniem. Na tyle wcześniej że stara pewnie będzie ważna. Czy procedura załatwiania nowej wygląda tak samo jakbym nie miał jej wcale czy muszę wykonać (powiadomić ambasadę że mam jeszcze ważną starą) jednak jakieś dodatkowe ruchy? Druga sprawa że moja żona ma promesę ale na nazwisko panieńskie. Czy powinna starać się o nową czy bierze ze sobą dwa paszporty i to starczy?
 5. W jakimś poprzednim wątku przeczytałem że ktoś podchodził do loterii po raz ostatni ze względu na wiek (chyba loteria z poprzedniego roku, osoba wylosowana) i się zastanawiam czy jest jakiś wymóg formalny (górny limit wiekowy), czy poprostu prywatna decyzja tej osoby. Nigdzie w instrukcji nie znalazłem żadnych informacji o górnym limicie. Jest jakiś?
 6. http://wiadomosci.onet.pl/1702611,12,item.html Chyba moj problem rozwiazal sie z automatu
×
×
 • Dodaj nową pozycję...