Skocz do zawartości

Legstrong

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5
 1. Legstrong

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Ja tez drugi rok nie zostałem wylosowany: Has not been selected. Jest chwila smutku, ale uważam, że trzeba akceptować rzeczywistość, żyć tu i teraz. Dla tych, których nie wylosowano - widocznie tam na górze Ktoś ma lepszy plan dla nas tutaj w Polsce, albo w innym miejscu. Wszystko ma swój czas head to the mountain
 2. Legstrong

  Formalności Na H2B

  Sam sobie już mogę odpowiedzieć na to pytanie Tak, z zarobków na wizie H2B też przysługuje zwrot. Natomiast mam inne pytanie do forumowiczów: czy ktoś tu się orientuje, na jakiej podstawie firmy pośredniczące w odzyskiwaniu podatku szacują kwotę zwrotu? Bo z moich doświadczeń wynika, że każda firma kalkuluje przewidywany zwrot na zupełnie inną kwotę. A różnice są rzędu kilkuset dolarów! To są jaja. A czy ktoś może samodzielnie starał się o zwrot podatku z Usa, będąc w Polsce?
 3. Legstrong

  Formalności Na H2B

  Witam w nowym roku wróciłem do Polski i jestem bardzo zadowolony z pracy w USA chciałem zostać tam dłużej, ale nie jest to takie łatwe, a na nielegalu nie chciałem zostawać. Tak więc wróciłem do Polski no i teraz myślę o zwrocie podatku. Stąd moje pytanie: Czy przysługuje mi zwrot podatku z pracy na wizie h2b? I czy ten proces zwrotu podatku z pracy na wizie H2B jest taki sam jak na J-1? Pozdrawiam!
 4. Legstrong

  Formalności Na H2B

  Mam gorącą prośbę o odpowiedź na pytanie - ponieważ wiza H2B kończy mi się 15.10, ale planuję zostać dłużej, może 2 tyg. może miesiąc - chcę odwiedzić kilku znajomych, mam u nich zapewnione mieszkanie, więc co mogę najlepiej zrobić w tej sytuacji? Zmienić status wizy na turystyczną? Czy wiecie ile czasu i pieniędzy zajmuje uzyskanie jej?
 5. Legstrong

  Formalności Na H2B

  Znajomości, kontakty, ludzie - to podstawa - wizę dostałem, bo wcześniej pracowałem w tej samej firmie na wizie studenckiej J-1, więc chyba mają zaufanie do mnie i tym razem dali mi H2B. A co do sprzyjających warunków, to po prostu udało mi się wszystko załatwić w miarę szybko i mieć wystarczającą ilość kasy na bilet, wizę itp. Pozdrawiam!
 6. Legstrong

  Formalności Na H2B

  No więc pracuję sobie w Stanach, jest całkiem spoko Teraz poszukuję innej pracy, bo obecna praca kończy mi się w połowie października. Czy wiecie gdzie najlepiej szukać pracy? Branża której się podejmę to sprawa otwarta, mogę nawet przykładowo zbierać winogrona w Californi I czy jest duża szansa, że pracodawca przedłuży mi H2B? Po prostu chciałbym dłużej tu zostać legalnie pracując. Czy możecie mi dać jakieś rady?
 7. Witam wszystkich bywalców tego forum Udało mi się uzyskać wizę H2B, wymagało to trochę trudu, splotu sprzyjających okolicznośći i cierpliwości, ale cieszę się Tak więc za ok. tydzień czasu lecę do USA. W związku z tym mam do Was parę pytań. Byłem już wcześniej na W&T za pośrednictwem biura, więc sprawy papierkowe miałem wtedy dokładnie wyjaśnione łopatologicznie. Tym razem lecę sam bez pośredników i zastanawiam się czy wszystko mam dopięte na ostatni guzik. Tak więc oprócz paszportu z wizą, który ma przyjść do mnie na dniach mam jeszcze Documentation of Temporary Need for H2B workers wystawione przez firmę, która mnie zatrudnia. Zastanawiam się, czy potrzebuję wydrukować jeszcze raz DS-160 confirmation page i kopię I-797 Approval, które wzięli ode mnie w ambasadzie? Czy może jeszcze jakieś inne dokumenty trzeba okazać na lotnisku? I czy będąc już w USA muszę dopełnić jeszcze jakieś formalności, np. z ubezpieczniem czy coś? Druga sprawa to bilety, których cena w lipcu poszła ostro w górę. Mam w związku z tym pytanie, czy potrzebuję kupować bilet w obie strony? Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam!
×