Jump to content

carlos890

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

581 profile views
 1. Drogi LX, chodzi mi o to, że chce być czysty jak łza. Nie chce mieć sytacji, ktorej konsul wynajdzie mi tego krewnego i mnie ukarze, już nawet jeżeli dostane te wczesniej wize. Tak jak wspomnialem mam rodzine, ktora rownież bedzie chciala usa odwiedzić. Ja nie chce za wszelka cene dostac sie do USA i sie rozplynać tam pracujac na czarno.
 2. Panie i Panowie, do USA się w najbliżyszym czasie sie nie wybieram. Poprostu bardzo mnie nurtuje kwestia "other relatives" i tego, ze moge zostać posądzony o kłamstwo i pożegnać sie na zawsze z perspektywa odwiedzenia Ameryki. Dlatego chcialbym już teraz znać swoja sytuacje i nie ryzykować bana u konsula.
 3. 2) Inne wizy rodzinne (ang. Other Relatives) Istnieje jeszcze kilka innych kategorii rodzinnych, które uprawniają do zielonych kart niektórych krewnych obywateli USA oraz posiadaczy zielonej karty (rezydentów). Liczba zielonych kart dla nich jest jednak ograniczona i często muszą oni czekać na upragniony dokument przez wiele lat. Zielone karty dostępne są dla: Pozostających w stanie wolnym i posiadających więcej niż 21 lat dzieci obywatela USA Niezamężnych córek, nieżonatych synów oraz małżonków/ek Rezydentów USA (posiadaczy zielonych kart) Zamężnych córek i żonatych synów obywateli USA Braci i sióstr obywateli USA (obywatel USA musi mieć co najmniej 21 lat) WAŻNE: Petycje o zieloną kartę dla swoich krewnych nie mogą być składane przez dziadków, ciotki, wujów, teściów i kuzynów Czy z takiej informacji można wywnioskować definicje other relatives w kontekscie wniosku na wize turystyczną?
 4. To tak zrobie. a powiedz słyszalem coś, ze amerykanie stosuja jakiś system kamer, ktory w pewnym stopniu bada reakcje organizmu i moze pomoc w wylapaniu klamcow. To prawda, czy jedna z bajek?
 5. Podejrzewam, ze nie wiecej niz 2 tygodnie. No właśnie grać nie potrafie.
 6. Myślałem bardziej o Kanadzie jezeli juz mialbym leciec za ocean w obecnej sytuacji. Mam tam rodzine do odwiedzenia. Ciekawe jak patrza w konsulacie na osoby, ktore odwiedzaly Kanade. Dziala to na korzysć czy niekorzysc aplikanta?
 7. Jestem studentem 2 roku. Mam mieszkanie. I tyle. Moze nie wystarczyć po odmowie. Tak sobie myśle, że może lepiej poczekać az wizy zniosą (marzenia) albo wrócić do konsulatu gdy jeszcze bede mogl sie pochwalić dobrze płatna praca.
 8. No wiesz, czy ktoś jest krewnym to jest kwestia faktu. Wspólny przodek jest tutaj wyznacznikiem.
 9. Do you have immediate relatives, not including parents in the U.S? Do you have any other relatives in the United States?
 10. Other relatives to pojęcie szersze niż rodzina w tym sęk. Jeżeli rodzona siostra zaznaczy TAK w tym pytaniu, to podejrzewam, ze konsul zacznie mnie podejrzewać przy najblizszej okazji. Tym bardziej, ze nic nie gwarantuje, ze dostane wize tym razem, bo była odmowa, wiec spotkać sie z nim moge jeszcze kilka razy juz np. po wydaniu wizy siosrze.
 11. Nie potrafie kłamać.Mowiac TAK pewnie konsul stwierdzi, ze wiedzialem o nim wczesniej i ukarze mnie zakazem. Mowiac NIE dopuszcze sie krzywoprzysiestwa, ktore moze wyjsc gdy ktos inny z rodziny wystapi o wize. Do USA tak bardzo mi sie nie spieszy, jedank czy dostane wize teraz czy nie chcialbym miec czyste sumienie, dzieki temu moja sytacja bedzie otwarta na przyszlość. Stope postawić tam w swoim zyciu muszę.
 12. Dowiedziałem się od dziadka. Szczerze mówiąc wolałbym powiedzieć i mieć czyste sumienie. Pytanie za jaką cene? Konsul sie opiera na własnych domysłach i nic go nie wiąże.
 13. Krewnego nie mam zamiaru odwiedzać, ani się z nim kontaktować w jakikolwiek sposób.
 14. Slabe zwiazki z Polska. Brak zatrudnienia i szkoly na tamten moment. Stan inny. No i pomylilem wniosek wizowy. Konsul powiedzial, ze cel mojej podrozy nie jest turystyczny za bardzo. Mialem doradzac przy kupnie samochodu.
 15. Witam. Mam pewien problem. Starajac sie o wize turystyczna za pierwszym razem w pytaniu o "innych krewnych w Usa" wpisałem nie. Jednak juz po aplikacji zakonczonej odmowa, dowiedzialem sie o tym, ze nieslubny syn mojego dziadka tam przebywa legalbie jest obywatelem chyba. Nie ma z nim zadnego kontaktu. Pytanie brzmi co napisac przy drugim podejsciu po wize? Przedstawiajac sprawe w ten sposob ryzykuje zakazem wjazdu?
×
×
 • Create New...