Skocz do zawartości

misiomop

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0
 1. tzn. mogę być deportowany przez "podejrzenia"? Czy coś może gorszego? Mogę zostać odesłany z powodu nie dogadywania się z dziećmi/rodzicami? Z tego co mi wiadomo mogę zmienić host rodzine...
 2. Tylko odpowiedź KeaR'a jest ok reszta to sam spam... Ludzie co z wami...
 3. Tak wiem, że jest ona tylko na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne, ale przez te 12 (24) miesiące może się dużo zmienić. Abstrahując mogę się na przykład kogoś poznać, ożenić się - chyba, że nie mogę? Może mi się na przykład nie spodobać życie tam i mogę wrócić nie tracąc, aż tak dużej ilości gotówki - różnie może być.
 4. <script type="text/javascript"></script> To znaczy?
 5. Witam, po przewertowaniu setek stron internetowych, forów itp. dotyczących sposobów emigracji do Stanów - doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku byłby program au pair (jest to też stosunkowo tanie, a kwestia finansowa gra dla mnie duże znaczenie), tu pojawia ale... Za rok kończę szkołę zawodową (zawód sprzedawca), a nie daje mi to wykształcenia średniego co jest warunkiem bycia AuPair, a raczej złożenia aplikacji do takich agencji jak CC. Nie mam prawa jazdy - rozpoczęłem rok temu, ale teraz nie wiem czy da się coś jeszcze z tamtym zrobić... czytałem, że nie które au pair udało się znaleźć hostów bez prawka, ale to ponoć bardzo nieliczne przypadki. I jeszcze jedno - jestem facetem, a nie słyszałem jeszcze o ani jednym przypadku by au pair był facetem. (a raczej, aby jakaś rodzina go przyjęła). Patrząc w internecie po filmikach na yt etc to same kobietki tam są. Po drugie - godziny doświadczenia z dziećmi czy gdybym dostał pracę po szkole, albo zgłosił się do jakiegoś cechu czy cuś do prac społecznych z dziećmi (jakieś świetlice i tego rodzaju miejsca), nastukał bym te powiedzmy 250 godzin to będzie się liczyć? Czy po prostu lepiej zrobić srednie i wziąć udział w loterii?
 6. misiomop

  Jak To Jest W Końcu Z Tą Emigracją?

  <script type="text/javascript"></script> Chciałbym zaznaczyć, że nie mam rodziny w USA, ani nikogo innego kto mógłby podać się za sponsora...
 7. Witam, mam na imię Wojtek, mam 18 lat. Przejdę może do rzeczy... Od dłuższego czasu mam takie "marzenie", ażeby kiedyś się w USA osiedlić, ale pojawia się "ale". Powierzchownie sprawdziłem ostatnio jak to wygląda z green card i wizami - wiem już, że nie łatwo jest otrzymać GC. Każdy komu bym tylko nie powiedział, że chcę kiedyś do USA na dłużej albo się śmieje, albo mówi, żebym już sobie teraz dał spokój, bo sie mi nie uda. Ale przecież hej! Pewnie jakaś część z was jest w USA. Pewnie jakaś część ma GC. Raczej napewno nie spadła im ta karta z nieba. Koniec końców jakoś Polacy tam jednak się osiedlają i żyją legalnie. Tylko jak? Wiem, że nie jest to proste, że trzeba dużego nakładu finansowego, ale czy jest tak jak ludzie mówią? Że zdobycie zielonej karty jest niemożliwe jeśli nie ma się tam rodziny?
×