Jump to content

bright

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bright

 1. Ironia losu. Dla mnie wystarczającym argumentem na nieograniczanie dostępu do broni jest FAKT, że jak ktoś chce zabić to i tak zabije. U nas w "EUROPIE" zamachów też jest bardzo dużo, ostatnio przecież w modzie jest rozjeżdżanie ludzi większymi pojazdami. Bądź co bądź niezły off-topic tutaj powstał, bo jednak autor tematu miał całkiem inny problem, nie wiem czego wszystko jest sprowadzane do jednego.
 2. W przypadku kary więzienia również pomyłki nie da się naprawić. Jak ktoś spędził xx lat niesłusznie w więzieniu to żadne pieniądze, żadna jakakolwiek rekompensata nie jest w stanie zwrócić mu straconego czasu. Kara śmierci w przypadku jeżeli wina jest w 100% udowodniona (czasami nawet podejrzani sami przyznają się do winy i są dumni ze swojego "czynu") jest jak najbardziej OKEJ. Film sam w sobie kompletnie nie zmienił mojego podejścia do tematu. Nawet wspomniany argument przez @pelasia dotyczący aspektu finansowego uważam za mało przekonujący. Nie wiem - ile jest w tym prawdy, że kara śmierci jest droższa niż utrzymywanie delikwenta przez np. 50 lat - zakładam, że masz racje. Bardzo dobrze, że przestępcy czują nad sobą widmo "bata kary śmierci" - może sam fakt - że takie coś jest, może niekiedy zniechęcić kogoś do popełnienia jakiegoś przestępstwa. No właśnie i co z tymi więzniami co dostali już hipotetyczny maksymalny wymiar kary - tzn. dożywocie. Co powstrzyma ich przed dalszymi przestępstwami które mogą popełnić w więzieniu na osobach które ich otaczają - innymi współwięzniami czy strażnikami? Cele - izolatki dla wszystkich z dożywociem? To znowu ogromny koszt i przeładowane więzienia.
 3. Poprawcie mnie jeśli się mylę, oczekiwanie na wizę pracowniczą to minimum 6 lat?
 4. Ja też mam 2 psy i nawet razem jemy z jednej miski to samo jedzenie, kąpiemy się również razem. Są bardzo czyste, myślę, że nawet czyściejsze niż niektóre osoby które wyganiają psiaki z restauracji czy sklepów.
 5. Cały ja. Przykre ale w dziedzinie transportu właśnie mam strasznie ogólnikową wiedzę, to samo z komputerami...Postaram się bardziej wyspecjalizować w tych dziedzinach, dzięki.
 6. Na samym początku może być chyba ciężko o pracę za biurkiem, więc lepszy rydz niż nic. Ba! Powiem szczerze, że dobra zabawa pojeździć takim zwrotnym pojazdem, prawie jak na samochodzikach w wesołym miasteczku. Myślałem o nauce programowania albo http://www.elalog.org/--> zdobyciu certyfikatu Junior Logistican.
 7. Prawdopodobnie za kilka lat dobiegną wszystkie formalności proceduralne i uda mi się uzyskać pozwolenie o pracę w USA(GC). No właśnie, za kilka lat..Przez ten czas chciałem w Polsce odpowiednio zadbać o rozwój kariery aby być "atrakcyjnym" na rynku pracy w USA. Mam 23 lata - przewidywany czas na "dokształcanie" w Polsce to około ~~ 3-5 lat. Aktualnie jestem inżynierem transportu i od marca zaczynam robić magisterkę, w między czasie chodzę do szkoły policealnej o kierunku technik informatyk, uczę się angielskiego,zrobiłem kurs na wózki widłowe, chodzę na kursy programów autodesk(inventor i autocad) - niedługo planuję podejść do egzaminów z obsługi tych programów. Stany do jakich planuje wyjechać tj.Floryda, Georgia, Karolina Płd ewnetualnie Pennsylwania(ze względu na rodzinę). Jakie są perspektywy na pracę w tych stanach?Jakie dziedziny? Jakie branże? Czego się uczyć? Czy iść do pracy w Polsce i szukać doświadczenia którego KOMPLETNIE nie mam? Czego najwięcej brakuje?Jakie umiejętności są najbardziej poszukiwane? Oczywiście proszę o lekki umiar, bo chyba nie dam rady już zostać lekarzem . Z góry dzięki!
 8. Dobrze, odnosząc się do tematu nadal podtrzymuję swoją tezę że POLACY nie mordowali żydów podczas II wojny światowej, co próbuję wmówić ten wyżej wymieniony Pan. "Oj, kazda osoba ktora ma cwierc mozgu wie kto zbudowal obozy koncentracyjne. Bez przesady. " W mediach podawane są fałszywe informacje na ten temat i jeżeli nie będzie oficjalnego, zdecydowanego sprzeciwu ze strony społeczeństwa i władz polskich to ta historia zacznie się zamazywać. Nie bądzmy naiwni. " Tia.... jeszcze jeden mit historyczny." Noż, aż nie wiem jak to skomentować... https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Pomocy_%C5%BBydom https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata E:Pomijam fakt, nieudokumentowanej pomocy, której nie da się policzyć. Mam kilku znajomych i dodatkowo sam mój pradziadek ukrywał żydów. Dziś już o tym nikt nie pamięta.(prócz rodziny) Myślę, że po prostu trolling się tutaj odstawia. :DD
 9. Ale tutaj chodzi również o prawdę historyczną i to, że próbuje się teraz wmówić w ogólnoświatowych mediach, że to Polacy byli autorami obozów koncentracyjnych i to, że to Polakom chodziło o eksterminacje Żydów. Polacy jako naród jeden z nielicznych w większości przypadków starał się uchronić Żydów od ich zgubnego losu, często ryzykując przy tym własne życie. (ale nie przeczę, że byli też Polacy, którzy donosili) Naród Polski zasługuje na wdzięczność. Mówisz o nakręcającej się spirali wzajemnej nienawiści. Tutaj w zupełności się z Tobą zgodzę, że narody powinny dążyć do pojednania i wybaczać sobie. Ale musi być to zbudowane na zdrowych relacjach, trzeba ustalić prawdę historyczną i jeżeli jest taka potrzeba to jedna strona powinna oficjalnie przeprosić drugą. Nie da się od tak zapomnieć historii. Trzeba wyciągać z niej wnioski i budować fundamenty współpracy na czystej prawdzie historycznej. Wtedy jest pewność, że ten fundament będzie trwały. Tutaj nawiązuje np. do relacji Polski z Ukrainą i tzw. Wołynia.
 10. Nie ma żartów, podobno jakiś znany jasnowidz doprowadził śledczych do tych baz wojskowych. Sprawdzone info.
 11. Gwarantuję Ci, że więcej osób na tym forum posługuje się lepiej j. polskim niż angielskim.
 12. Ciekawe, również specjalizuje się w branży TSL (tzn. dopiero się edukuję) - ciężko było w Polsce utrzymać się jako logistyk? Nie planujesz w Kanadzie wrócić do zawodu? Jak tam jest z zarobkami w dziedzinie TSL w porównaniu do Polski?
 13. Kurcze, a ja jako znany ortodoksyjny katolik musze dodać że nowenna pompejańska strasznie gryzie się z tym wróżbitą Maciejem. Pragnę nadmienić, że "wróżbiarstwo" jest potępiane przez kościół katolicki.
 14. Czuje, że tutaj niezły trolling się odstawia, bądz co bądz fajnie się tego czyta.
 15. Mozesz wszystko opowiedziec, jak zdobyles wize, gdzie pracujesz, jakie masz wykstalcenie czy ciezko bylo sie zaklimatyzowac, jak z twoim angielskim itd.
 16. Może ciekawy byłby system reputacji? Żeby móc oceniać +/- każdy post?
 17. U mnie ten white screen wystepuje kompletnie losowo, byl okres, że przez tydzien sie nie pokazywal, a ostatnio w prawie kazdym temacie. (odswiezenie strony pomaga rozwiazac problem) http://forum.usa.info.pl/user/55411-bright/ Po kliknięciu w link, mamy do dyspozycji tematy/posty(danego użytkownika- w tym wypadku moje) - white screen również.
 18. Ponad to czasami strony forum czasami przekierowują się same na "white screen" - kompletnie pusta/biała strona. Nie wiem czy tylko ja tak mam. Nadal używam chrome.
 19. Używam google chrome i nie mogę korzystać z forum, potwierdzam. Poza tym jak zgłaszałem ipb jest zbugowane, nie mogę zobaczyć swoich postów (ani każdego innego użytkownika) wchodząc do "posty" w profilu danego użytkownika. Pojawia się wtedy biały ekran. Zgłaszałem już to parę razy do administracji ale niestety bez odzewu.
 20. Dobra forma, ważne że jesteś szczęśliwy i nie żałujesz wyjazdu z Polski. Wpadaj częściej i pisz co tam u Ciebie.
×
×
 • Create New...