Skocz do zawartości

Leticia

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0
 1. A co w przypadku, gdy ojciec dziecka po 14 roku życia nie był pełnych 2 lat w Stanach, lub nie ma jak tego udowodnić?
 2. Witam ponownie Dostałam niedawno zieloną kartę, przez męża który jest obywatelem. W międzyczasie urodziło nam się dziecko- teraz ma 2 miesiące, stąd pytanie czy musimy już tu w Polsce się starać o Konsularny Raport Urodzenia Dziecka Za Granicą oraz o paszport Amerykański, czy wyjedziemy na Polskim akcie urodzenia i paszporcie i dalsze kroki zrobimy już po przyjeździe?
 3. Co Po Ślubie Z Obywatelem W Polsce

  Bardzo dziękuję za pozytywną odpowiedź Może nam się uda, mąż za parę dni leci i przy okazji złoży dokumenty osobiście. Mam także taką wątpliwość, czy akty urodzenia i małżeństwa przetłumaczone w Polsce przez tłumacza przysięgłego będą w US ważne?
 4. Co Po Ślubie Z Obywatelem W Polsce

  "Bedzie albo musial je ustanowic (wyjezdzajac wczesniej) albo wykazac zamiar go ustanowienia." Jak wykazać zamiar ustanowienia domicile?
 5. Witam serdecznie Być może był już na tym forum taki temat, jednak nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc opiszę moją sytuację. Parę miesięcy temu, po 5 latach razem, wzielam ślub z obywatelem USA, ale także Polski. Mąż mój mieszka w Polsce od ok 10 lat, tu pracuje. W Stanach została część jego bliskiej rodziny. Wiedziałam, że w końcu nadejdzie taki czas, że mąż bedzie chciał wrócić w miejsce gdzie się urodził i wychował. Teraz jesteśmy po ślubie, więc zastanawiamy się co zrobić, albym legalnie tam zamieszkała. Stanęło na zielonej karcie. Problem w tym, że mąż teraz tam nie mieszka ani nie pracuje. Ja nie chcę się zgodzić, żeby wyjechał pierwszy i znalazł pracę. Czy to, że mieszka i pracuje w Polsce jest dużą przeszkodą, skoro jest tam jego brat który może mnie sponsorować i u którego na początku zamieszkamy? Czy poza wnioskiem I-130, zdjęciami paszportowymi, przetłumaczonymi kopiami odpisów mojego aktu urodzenia i ślubu, kopią dowodu na obywatwlstwo męża i czekiem na 420$ coś jeszcze trzeba wysłać (jakieś inne formularze) z Polski do Chicago? Czy wysyła się także badania i zaswiadczenie o niekaralności, czy dopiero zabiera się na spotkanie w ambasadzie? Też jak jest z tym czekiem, ponieważ aby go mieć musiałabym poprosić kogoś w Stanach, żeby mi wysłał pocztą, czy jest inne wyjście? Czy powinnam wysłać od razu do Chicago także wspólne zdjęcia, lub inne dowody, że nasze małżeństwo jest zawarte w dobrej wierze. Czy z przetłumaczonymi dokumentami muszę udać się jeszcze do ambasady w Polsce po pieczątki? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Przepraszam jeśli takie pytania już padły, jednak forum jest dość duże, a konkretnego przypadku jak mój nie znalazłam
×