Jump to content

miccie

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Cześć, planuję lecieć do USA na 4 tygodnie, tylko że po 2 tygodniach od planowanego wyjazdu kończy mi się promesa w paszporcie. Powinienem ubiegać się o nową promesę na ten wyjazd, czy mogę lecieć z tą starą?
 2. Ale wykonuję tutaj obowiązki za które otrzymuję wynagrodzenie w innym państwie. Dlatego dopytuję bo nie chcę mieć później nieprzyjemności z tego powodu że o czymś nie wiedziałem, a nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.
 3. Latam co jakiś czas do PL, nie mam zamiaru przebywać w USA dłużej niż mam wbite w paszporcie. Byłem raz na 6 tygodni później poleciałem do domu na pare tygodni, ale będę musiał latać tam i z powrotem jeszcze kilka razy...
 4. Witam, Chciałem się zapytać czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa podatków w USA, jeżeli przebywam tam na wizie biznesowej, otrzymując wynagrodzenie z innego państwa niż USA, a mój pobyt przekroczy 6 miesięcy od momentu pierwszego przylotu do stanów w ciągu ostatniego roku.
 5. Jestem po wizycie w ambasadzie dostałem wizę B1 bez żadnej adnotacji. Wnioskowałem o roczną wizę, w zaproszeniu miałem wpisane że projekt będzie trwał rok czasu i podczas rozmowy powiedziałem że będę latał do kilkukrotnie na 6-cio tygodniowe pobyty. Teraz mam takie pytanie, czy podróżując tam zbyt często nie będę miał jakichś nieprzyjemności na granicy za brak adnotacji in lieu of H?
 6. I jeszce jedno pytanie... W zaproszeniu mam: "We here with confirm that our company will accept all the costs which will arise in connection with this business trips." Jako sponsora mam wpisać firmę ze stanów która mi to zaproszenie wysłała czy niemiecką która mnie deleguje?
 7. Dziękuję wszystkim za odpowiedź Jako że prowadzę własną działalność to mi w HR nie pomogą... Muszę sam kombinować z wizą, ale Opłacany jestem przez firmę z Niemiec. To na co muszę uważać przy rozmowie w konsulacie i na lotnisku?
 8. Piszę z takim zapytaniem czy mógłby mi ktoś pomóc w kwestii skompletowania potrzebnych dokumentów do wizy B1. Sytuacja jest taka że prowadzę od dwóch lat własną działalność jako programista. Niemiecka firma z którą właśnie współpracuję chce mnie wysłać w celu dozoru uruchomienia programu i przeszkolenia pracowników w USA. Mam zaproszenie ze strony amerykańskiej, co jeszcze jest mi potrzebne? Z góry dziękuję!
×
×
 • Create New...