Jump to content

anowak84

Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Witam! Czy istnieje może w stanie Connecticut baza osób aresztowanych/zatrzymanych przez policję? Jeżeli istnieje, to czy jest to baza ogólna dla całego stanu czy podzielona na lokalne policje i oddzielna dla policji stanowej? Kiedyś przypadkowo trafiłem na coś takiego z innego stanu, gdzie po wpisaniu nazwiska delikwenta wyświetlało jego fotkę, podstawowe informacje i przyczynę zatrzymania. Potrzebuję sprawdzić pewną osobę. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam
 2. Napisałem do Amerykanina polskiego pochodzenia, który zajmuje się ubezpieczeniami motoryzacyjnymi, odpisał, że nie ma problemu z rejestracją auta jako turysta w connecticut... Pewnie na jakimś wałku.. Muszę chyba zadzwonić do DMV, żeby uzyskać pewność.
 3. Witam. Czy jest możliwość zakupu samochodu, zarejestrowania go i ubezpieczenia będąc turystą z polskim prawem jazdy? Potrzebuję auta do zwiedzania, wypady po Connecticut i okolicznych stanach. Niestety nikt z moich znajomych nie garnie się do zarejestrowania auta na siebie, tak żebym mógł nim jeździć nawet za opłatą.. Wypożyczenie samochodu na 4 miesiące nie bardzo mi się opłaca. Dysponuję wydzielonym budżetem na samochód i ubezpieczenie. Nie martwię się o odsprzedaż bo tym się zajmie znajomy. Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam
 4. A lepiej odprawić się przez internet czy osobiście na lotnisku? (siedzenie mam już wybrane przy zakupie).
 5. Reasumując: W samolocie wypełniam deklaracje celną, następnie na lotnisku (JFK) przechodzę przez kiosk, po czym udaję się do celnika, który wbija mi pieczątkę??? Czy mogę poprosić osoby, które przechodziły przez te kioski o opisanie jak wygląda ta procedura w Nowym Jorku na JFK? Z góry dzięki za pomoc!!!
 6. Dziękuję za odpowiedzi. Czyli rozumiem, że z tym numerem udaję się na lotnisko i na stanowisku lotu podaję ten numer? Czy lepiej odprawić się przez internet? (tak kiedyś w rayanerze robiłem)?
 7. Witam. Kilka dni temu zakupiłem sobie bilety w obie strony z WAW-NY-WAW. Bilety kupiłem przez internet na stronie LOTu. Wylot mam we wrześniu. Po zakupie dostałem kilku znakowy numer rezerwacji. I tu pytania: 1) Co zrobić z tym numerem? Jak zrobić z niego bilet? 2) Czy będę musiał wydrukować bilet na 24h przed odlotem? Czy odebrać go na lotnisku na podstawie tego numeru? 3) Jak wygląda kwestia biletu powrotnego? Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam
 8. Witam. Niedawno otrzymałem wizę b1/b2. Czy dobrze rozumiem, że jest to wiza biznesowo/turystyczna? Za jakiś czas jadę turystycznie do Stanów. Czy przy okazji mogę nawiązać jakieś kontakty biznesowe i dokonać zakupów na handel do Polski (mam firmę w PL)?
 9. Witam. Ja we wrześniu będę leciał do NY. Lądowanie man na JFK. W USA byłem kilka razy. Teraz mam nową wizę b1/b2. Pamiętam, ze zawsze wypełniałem w samolocie wniosek i94 po czym juz na miejscu gadałem z celnikiem, skanowałem odciski i opuszczałem lotnisko. Jak to wygląda teraz? Bo już nic nie rozumiem. Jedni piszą, że trzeba wypełnić i94 tak czy siak, inni że rozmowa, a jeszcze inni, że jakiś kiosk. Wszedłem teraz na YT żeby zobaczyć filmiki z tym kioskiem. Skąd ten kiosk będzie wiedział, że mam wizę jak skanują tam tylko główną stronę paszportu? Czy pytania które zadaje kiosk ograniczają się do odpowiedzi "yes" "no" (typowe pytania o kontakt ze zwierzętami, mięso i cło)? Czy kiosk zadaje też jakieś inne pytania bardziej szczegółowe? Ile trwa taka kontrola? Czy jest tam jakaś obsługa, żeby pomóc w razie czego? Już mam mętlik w głowie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
 • Create New...