Skocz do zawartości

Gosha

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Polska
 1. Tylko ja nie kombinuje, nie zadaje pytań w stylu co mam zrobić, aby legalnie mieszkać i pracować w USA, bo sama to przerabiałam kilka lat temu i temat znam od podszewki. Prosiłam o udzielenie mi odpowiedzi w kwestii nostryfikacji dyplomu pielęgniarskiego i powiązanych z tym tematem informacji, a nie poruszania tematu fraud itd. Odezwały się dwie osoby, które udzieliły lub mogą udzielić takiej informacji, za co jestem im wdzięczna, a pozostali nie wiedząc czemu zajęli się kompletnie odmiennym tematem, który ich absolutnie nie dotyczy.
 2. Moi Drodzy, czytając posty na tym forum natrafiam często na odpowiedzi, które wręcz dołują innych ludzi, zwłaszcza te które dotyczą legalnego pobytu. Zamiast się wspierać, czytam tylko, że nic się nie da. Mieszkałam kilka lat w USA i "wszystko" się da, pytanie jak bardzo ktoś tego chce. Co do Waszych pytań, które kompletnie nie są tematem mojego postu (a może on pomóc wielu osobom, jeśli zostanie rozwinięty przez osoby, których bezpośrednio on dotyczy), to odpowiem po pierwsze proszę czytać ze zrozumieniem. Jestem w trakcie załatwiania procedury imigracyjnej i nie robię tego osobiscie, lecz wynajęłam do tego doświadczonego prawnika imigracyjnego. I zamiast zachodzić w głowę, w jakim sposób zamierzam tam być legalnie, proponuje napisać (i nie tylko osobom takim jak ja): Super, mam nadzieje, że Ci się uda!
 3. Dziękuje Ci serdecznie
 4. A nie orientujesz się może czy przystępując do NCLEX mogę być jeszcze na wizie turystycznej czy muszę czekać na pozwolenie na pracę? i to samo z prawem wykonywania zawodu, czy mogę złożyć wniosek jeszcze na turystycznej? Pytam bo zależy mi na czasie...
 5. Czy zna Ktoś jakieś agencje posrednictwa pracy dla pielęgniarek w USA?
 6. Nie wyklucza się:) Z kwestią imigracyjna poradzę sobie. Potrzebuje informacji odnośnie pracy pielęgniarki a szczególnie nostryfikacji.
 7. Witam, Chciałam zasięgnąć opinii odnośnie pracy pielęgniarki w USA a konkretnie w NYC. Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje począwszy od nostryfikacji po zarobki i jakość pracy. Jestem 30 letnią pielęgniarką z doświadczeniem na Intensywnej Kardiochirurgii, po studiach lic., z zaawansowanym angielskim (ukończyłam również szkolę językową w USA kilka lat temu, oczywiście w pełni legalnie). W lipcu wylatuje z dzieckiem na stale do USA i nie wiem jak wygląda proces nostryfikacji. Czy powinnam się najpierw zapisać na NCLEX czy istnieją Urzędy takie jak nasze Polskie Izby Pielęgniarskie. Dodam żepodczas przeprowadzki będę na wizie turystycznej, miejmy nadzieje, że uda mi się w ciągu 3 lub 4 msc uregulować kwestie mojego legalnego pobytu. Z góry przepraszam jeśli powyższy wątek gdzieś już się powtórzył. Pozdrawiam
×