Jump to content

AlconX

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by AlconX

 1. Do 14-go rook życia dziecko nie musi się stawiać na rozmowę. Jak rodzić posiada wizę to całość jest do załatwienia "korespondencyjnie". Przerabiałem to tydzień temu z trójką swoich dzieci: Co do DS-160 to tak, rodzic wypełnia na dziecko i na końcu formularza jak pada pytanie czy ktoś pomagał w wypełnianiu wniosku to należy wpisać siebie jako rodzica.
 2. Udało mi się przebrnąć przez procedurę. Wypełniłem na początek DS-160. Po wniosku pierwszego dziecka pojawił się przycisk "Create family application" dzięki czemu kolejny DS był już w niektórych miejscach wypełniony co zaoszczędziło mi czasu. Po wypełnieniu trzech DS-ów, wróciłem do systemu wyznaczania spotkań. W profilu pierwszego dziecka wypełniłem wszystkie dane z numerem DS-160 (application id) włącznie i w którymś kroku pojawiła się możliwość dodania pozostałych dzieci (Dependents). Później pojawiło się pytanie czy wniosek kwalifikuje się do procedury bez rozmowy z konsulem i pojawiła się wreszcie możliwość zbiorczej zapłaty za całą trójkę. Zapłaciłem kartą debetową, więc od razu miałem możliwość wydrukowania Drop-box Confirmation Letter. Teraz tylko zawieźć wszystko do TNT i czekać na rezultaty Mam nadzieję, że powyższe informacje będą dla kogoś przydatne, bo nie do końca wygląda to jak w oficjalnej instrukcji.
 3. W listopadzie wybieramy się na 2 tygodnie na urlop na Florydę i musimy wystąpić o wizy B2 dla trójki naszych dzieci (4, 6 i 7 lat). Oboje z żoną posiadamy już wizy B1/B2, więc z tego co się zorientowałem nie będzie konieczności rozmowy z konsulem. Teraz pytanie o procedurę. Według oficjalnej instrukcji (http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-svc-visachild.asp) należy najpierw wnieść opłatę, a potem wypełnić DS-160. Tylko, żeby wnieść opłatę należy zarejestrować profil w internetowym systemie wyznaczania spotkań, a tam należy podać wszystkie dane z numerem DS-160 włącznie, który według instrukcji powinien zostać wypełniony po opłacie. Jak to w końcu powinno wyglądać? Drugie pytanie, czy da się jakoś to zrobić grupowo, czy każde dziecko osobno, włącznie z wysłaniem dokumentów każdego dziecka osobną paczką TNT itd.?
 4. to się nie mogło inaczej skończyć ciekawe o której da radę się dobić
 5. Ale szampana lepiej mieć w lodówce... tak na wszelki wypadek
 6. Jak ktoś mieszka w zachodniej Polsce to jest super cena na loty z Berlina (TXL) do Miami (MIA) liniami Eurowings. Cena za bilet w dwie strony to nawet ok 1200zł, a jest jeszcze zniżka na dzieci (jakoś 5% chyba). Tydzień temu było jeszcze taniej. Ja za dwa tygodnie 23.11 do 07.12 zapłaciłem za rodzinę 2+3 tylko 5200zł. Nigdy nie kupiłem tak tanich biletów do USA. Minusy? Jedzenie dodatkowo płatne, rezerwacja miejsc dodatkowo płatna, bagaż też. Samochód można w Berlinie za darmo zostawić na parkingach P+R i podjechać kolejką/autobusem na lotnisko za kilka euro. Bilety do znalezienia na skyscanner.
×
×
 • Create New...