Skocz do zawartości

Mandarynka97

Użytkownik
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Doskonalenie języka

  Wiele osób pisze na tym forum o jakiś szkołach w Ameryce, gdzie uczą się języka angielskiego albo zdobywają właściwy akcent i doskonalą swoje umiejętności, itp. Mógłby ktoś napisać mi coś więcej o tych szkołach?
 2. Praca w LA - agent nieruchomości

  Dziękuję
 3. Praca w LA - agent nieruchomości

  Witam, Za jakiś czas mam zamiar starać się o GC i chciałabym jechać do LA, ale niestety wzięcie udziału w loterii nie wiąże się z wygraną, dlatego myślałam też o wize studenckiej. Chciałabym być agentem nieruchomości, jednak nie wiem na jakie iść studia (chodzi mi o dokładną nazwę kierunku). A potem gdzie i jak szukać pracy? Mam nadzieję, że jest tu ktoś doświadczony, kto mi pomoże. A tak z drugiej strony czy na wizie studenckiej można jednocześnie studiować i pracować? Bo na GC można, prawda?
 4. Historie emigrantów

  Nie oglądam tego, miałam okazję zobaczyć jedene odcinek i poziom niektórych żon mnie załamał, a LA jest miejscem, o którym myślę od dłuższego czasu, chętnie przeczytam opowieści o życiu w innych miastach, ale jak wiadomo życie w różnych stanach jest inne
 5. Historie emigrantów

  Witam Nie znalazłam takiego wpisu, ale bardzo chciałabym dowiedzieć się historii ludzi, którzy wyemigrowali samemu do USA (najlepiej do LA) nie mając tam nikogo bliskiego. Jak się potoczyły sprawy ze znalezieniem mieszkania, pracy, z ubezpieczeniem, ogólnie jak wyglądały wasze początki i jak wygląda teraz wasze życie?
 6. Witam! Od jakiegoś czasu poważnie myślę o przeprowadzeniu się do USA (dokładnie Los Angeles) na stałe, ale to dopierio za jakieś czas, bo narazie mam 17 lat. Chciałabym najpierw skończyć szkołę i zdać maturę. W Stanach nie mam żadnej rodziny ani znajomych, dlatego mam kilka pytań dotyczących rozpoczęcia życia w USA. 1. O jaką wizę mam się starać? Chciałabym móc legalnie pracować, mieszkać, ogólnie normalnie funkcjonować. Przypomnę, że myślę o pozostaniu na stałe w USA. 2. Zakładając, że sprawy z wizą, itp. są załatwione, wysiadam z samolotu na lotnisku w USA i co dalej? Dokąd iść? Jak się utrzymać? Jak znaleźć pracę? Gdzie mieszkać? 3. Na początek myślałam, że mogłabym pracować jako kelnerka w jakieś knajpie albo barze. Ale jakie są mniej więcej szanse, że uda mi się uzyskać taką pracę? Czy polecacie jakieś inne sposoby na zarobienie pieniędzy? Dam radę się z tego utrzymać? A co potem? Bo nie chcę całe życie pracować jako kelnerka. Jakiej kolejnej pracy szukać? Oczywiście będę wtedy bez studiów, ale wszystko jest do wykonania. 4. Jaka mniej więcej jest potrzebna suma pieniędzy, aby móc wyjechać do USA? Tak, aby starczyło na bilet, utrzymanie przed znalezieniem pracy i mieszkania i na różne tego typy sprawy. 5. Angielski w szkole bardzo się różni od tego w życiu codziennym. Ile czasu zajmuje pokonanie takiej bariery językowej i dojście do etapu, kiedy swobodnie porozumiewa się w obcym języku? 6. Jak znaleźć sobie w USA nowych znajomych, przyjaciół, może jakiegoś partnera? 7. Co z prawem jazdy zrobionym w Polsce? Można z nim normalnie prowadzić samochód w Stanach? I co z innym dokumentami np. dowodem? Są one ważne w USA?
×