Jump to content

Dawid Cyron

Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1
 1. Mały update: w ostatnim miesiącu udało mi się wygrać 2 konkursy informatyczne, w najbliższym czasie startuję w hackathonie Deadline 24, poza tym biorę udział w wielu nowych zajęciach dodatkowych (wszystkie obracają się wokół informatyki), w wakacje mam załatwione praktyki w firmie programistycznej. Po dłuższych przemyśleniach uświadomiłem sobie że mam także trochę zajęć z poprzednich lat, takie jak uczestnictwo w wykładach na politechnice, czy wyjazd na praktyki z web devu w niemczech. Poza tym do listy dodałem kilka innych uczelni, takich jak: Ivy League, University of Miami, Amherst College, Skidmore College, Trinity College, University of Chicago, Caltech. Dodatkowo od uczelni uzyskałem informację aby nie zamieniać ocen na GPA, tylko wysłać je tak jak są. Moja średnia ze wszystkich lat wyszła 4.75 z dużym postępem (3.9 , 4.4 , 5.4, 5.5), i należę do najlepszych 5% uczniów. Co sądzicie o moich szansach na tych uczelniach? Wiem, że ciężko powiedzieć coś o Ivy, ale jak reszta?
 2. Cześć, chciałbym was poprosić o pomoc w zamianie moich ocen na GPA. Poniżej wypiszę wszystkie oceny końcowe z każdego roku: Klasa I technikum: 4,3,5,4,3,3,3,4,3,3,4,4,3,4,5,4,5,4,4,4 Klasa II technikum 5,3,6,3,4,3,4,4,5,5,5,4,4,4 Klasa III technikum 6,4,5,5,4,4,5,5,5,6,6,6,6 Klasa IV technikum (1 semestr) 4,6,6,6,6,6,6,5
 3. Właściwie to mam jeszcze jedno pytanie. Jak to wygląda z ocenami z ostatniej klasy. No bo transcript ocen muszę wysłać do do stycznia ostatniego roku, ale oceny z ostatniej klasy nadal nie są wtedy wystawione. Co w takim wypadku robi uczelnia? Jest to dla mnie ważne, bo ten ostatni rok może pozwolić mi na poprawienie tego GPA
 4. Dzięki. Wiem że to mało czasu, ale myślę że jeżeli poświęcę na to czas, to dam radę. Szczególnie jeżeli będą to olimpiady związane z informatyką czy matematyką. Trzeba spróbować, a jak się nie uda, to będę miał satysfakcję że chociaż spróbowałem.
 5. Czyli pora bardziej wziąć się za siebie i startować w jakiś olimpiadach. Mam 1.5 roku na osiągnięcie czegoś więcej. No cóż, życzcie mi powodzenia
 6. To mam jeszcze jedno pytanie. Próbować na pewno będę, nie zaszkodzi spróbować, a przynajmniej nie będę mógł sobie zarzucić że nie próbowałem. Tylko kiedy musiałbym rozpocząć wysyłanie wszystkich potrzebnych dokumentów itd. Aktualnie jestem w 3 klasie technikum, czyli zostało mi jeszcze 1.5 roku nauki. I czy rzeczy takie jak prowadzenie zajęć dodatkowych z programowania dla uczniów może być dodatkowym atutem?
 7. Cześć wszystkim. Na początku roku pytałem czy miałbym szanse dostać się na studia w stanach. Od tamtego czasu moje oceny poprawiły się, jednak nadal jest to jedynie GPA na poziomie 3.5. Przejrzałem trochę testów SAT z zeszłych lat, i jeżeli chodzi o te testy to wyniki mam na poziomie 1550 punktów. Moim celem jest MIT. Poza ocenami, nad którymi stale pracuję, zacząłem uczęszczać na przeróżne zajęcia dodatkowe, biorę udziały w konkursach z sukcesami. Moje pytanie brzmi, czy zachowując GPA na poziomie 3.5, wyniki testów SAT na takim poziomie jakie są, i odnosząc sukcesy w konkursach, odbywając praktyki itd. miałbym szanse dostać się na wymarzoną uczelnię? Z góry dzięki za pomoc.
 8. A zna ktoś jakieś dobre uniwersytety związane z informatyką na które mógłbym próbować się dostać?
 9. Czyli gdybym się bardziej zaangażował to mogę się starać czy nie?
 10. Miałem na myśli naukę, ale to nie wystarczy na 6. U nas wymagają udziału w konkursach, olimpiadach i prac dodatkowych. To jednak więcej niż sama nauka.
 11. To nie o to chodzi. Nie wiem po prostu czy warto marnować czas na próbowanie, bieganie za jak najlepszymi ocenami (w moim przypadku musiałyby to być 6) tylko po to, aby na samym końcu dowiedzieć się że to od samego początku nie miało sensu bo na taką uczelnię i tak nie miałem szans się dostać. Rozumiem że powinienem poszukać innej uczelni?
 12. A co uważacie o MIT(Massachusetts Institute of Technology)? Myślicie że mam jakieś szanse?
 13. Jak wgl liczyć GPA. Od naszych polskich ocen odejmować 1?
×
×
 • Create New...