Jump to content

Efes

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @katkityGdyby jeszcze wykształcenie w jakikolwiek sposób potwierdzało, że ktoś coś potrafi to by miało sens. Znam osoby, które dużo bardziej zasługują na wyjazd do USA, bo są specjalistami w różnych dziedzinach, a nie mają wyższego wykształcenia. Znam również osoby po studiach, których poziom inteligencji zatrzymał się chyba w gimnazjum. Natomiast co do testu na znajomość angielskiego to jak najbardziej powinno być to sprawdzane, bo nie wyobrażam sobie sytuacji aby wpuszczać do kraju osoby, które nie są w stanie się komunikować z innymi ludźmi.
 2. "Due to technical issues, the registration period for DV-2019 is being restarted, and all entries made prior to October 18, 2017, will need to be resubmitted for the entrant to be considered. We regret the inconvenience to Diversity Visa entrants. In order to ensure fairness and protect the integrity of the process for all those concerned, however, we must restart the entry process for this year (DV-2019)." https://ec.usembassy.gov/new-entry-period-diversity-visa-program-dv-2019/ Co o tym myślicie ?
 3. Rozumiem. Najbardziej mnie zastanawia to czy jeżeli byśmy dostali już wizy i wyjechali to jeżeli mama uznałaby np po roku ze nie chcę tam już mieszkać to czy ja mogę tam zostać? Chodzi mi o to czy moja wiza jest uzależniona od jej wizy.
 4. Cześć Jako że wystartowała ostatnio loteria to moja mama zastanawia się czy nie złożyć aplikacji i tutaj pojawiają się pytania, bo wiem że mogłaby mnie ze sobą zabrać bo mam mniej niż 21 lat ale mam pytanie jakby to wyglądało gdyby dostała już zieloną kartę to musi wyjechać do 6 miesięcy i od razu mógłbym z nią jechać czy trzeba by składać jakiś wniosek? I jeszcze mam pytanie co w przypadku gdyby ona wróciła z USA do Polski to ja bym mógł tam nadal przebywać czy nie? (Chodzi mi o sytuację że odebraliby jej tą zieloną kartę to czy ja nadal mogę tam zostać)
 5. Mam pytanie, bo wypełniam aplikację i zastanawiam się czy w polu "City/Town" mam wpisać "Cracow" czy "Krakow" ?
 6. Cześć ! Mam 18 lat, a w przyszłym roku kończę liceum. Właściwie od zawsze interesuję się Stanami Zjednoczonymi, ale tak bardziej konkretnie to od 2012 roku. Wyjazd tam to moje największe marzenie. Od jakichś 3-4 lat zajmuję się stricte programowaniem, natomiast komputerami interesuję się od czasów dziecięcych, myślę, że będzie to już ponad 10 lat. Ogólnie bardzo dobrze radzę sobie z technologią i szybko przyswajam wiedzę w takich tematach. Planuję być jak najlepszy, a nie jakiś byle jaki, zwykły koder. Zastanawiam się na ile trudny jest wyjazd do USA żeby dostać wizę pracowniczą ? Wiem, że pracodawca musi udowodnić, że w USA nie ma osoby na moje stanowisko i musi ściągać kogoś z Europy. Wszyscy piszą, że to naprawdę trzeba być wybitną jednostką. Tylko ja się właśnie zastanawiam na ile wybitną. Nigdzie nie mogę się doszukać artykułu ani postu jakiegokolwiek programisty, który wyjechał do USA. Myślałem nawet przez pewien czas że po liceum mógłbym wyjechać na rok lub dwa jak AuPair i nazbierać jakichś znajomości, osobę, która mogłaby mnie zatrudnić i sponsorować, a może nawet znalazłbym tam swoją miłość Ale wiadomo to nie jest nic pewnego. Trzeba by mieć ogrom szczęścia i trafić na odpowiednich ludzi. Dodatkowo średnio widzę siebie jako opiekuna do dzieci, choć gdybym musiał i wiedział, że po tym będę mógł zostać to jasne, że bym dał radę. Kolejną kwestią jest czy warto robić studia w Polsce ? Słyszałem, że pracodawcy w USA i tak średnio akceptują polskie uczelnie, a w te kilka lat mógłbym pracować i w portfolio miałbym wpisane już np. 3 (albo więcej) lata pracy. I tutaj powstaje taka sporna kwestia czy lepiej mieć te 4 lata doświadczenia w zawodzie czy zrobione studia ? Dodatkowo sprawą jest Work&Travel, na który mógłbym jechać będąc studentem i sprawdzić jakie ta Ameryka jest. To kolejna zaleta, bo może USA wcale nie wygląda tak jak sobie to wyobrażam i tak naprawdę nie chcę tam mieszkać (choć nie sądzę). Ostatnią szansą jest loteria wizowa, w której wreszcie będę mógł wziąć udział. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo są różne plotki, że ma być likwidowana i nie wiadomo czy będzie w tym roku. Ale wiadomo, nawet jak się odbędzie to szansa zostać wylosowanym graniczy z cudem ;/ Wyjazd na studia do USA odpada, bo po pierwsze nie mam tyle kasy, po drugie nie daje mi to pewności zostania. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
 • Create New...