Skocz do zawartości

Kamil A

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Birmingham
 1. Jak zacząć przygodę z USA.

  Dziękuje, pewnie się przyda ^.^
 2. Jak zacząć przygodę z USA.

  Jak by jeszcze komuś zapyziałe ego nie dawało spokoju. Dorzucibym jeszcze kilka, ale nie chcę śmietnika robić, nie przywykłem do tego.
 3. Jak zacząć przygodę z USA.

  Po pierwsze, to od tygodnia czasu serfuję po sieci, dokładnie stronach poświęconych tematyce wiz, pracy, wynajmu mieszkania i ubezpieczenia. Po drugie, każde jedno forum, każdy jeden założony temat miał inne ukierunkowanie pytania co nie dawało mi satysfakcji z odpowiedzi napływających od innych użytkowników. Dodatkowo dodam, że nie podobają mi się zwroty typu "amerykański sen blabla", bo nie wszyscy zostali w czepku urodzeni, co powoduje że tacy ludzie jak ja, muszą sami walczyć o lepszy byt. Nie chcesz dzielić się wiedzą, to staraj się nie korzystać z forum. Jeśli chodzi o mój angielski, rozmawiam tak jak i piszę biegle, podczas pisania zdarzają mi się pomyłki "wymowne", mam na myśli, że piszę czasem w pośpiechu słowa angielskie tak jak się je wymawia. Oczywiście do perfekcji mi jeszcze wiele brak. Aktualnie umówiłem się w czwartek tj. 25.04, na spotkanie dotyczące podjęcia nauki w jednym z miejscowych Colleg'ów, w kierunku Programisty graficznego.
 4. Jak zacząć przygodę z USA.

  Okej, w takim razie trzeba wziąć duży rozbieg na kolejne 3 lata, aby osiągnąć coś więcej niż "zawód", aktulanie jestem w Anglii to mój 5 z rzędu kraj, więc albo zacznę naukę tutaj, albo wrócę do Norwegii, lub zawitam po raz pierwszy w Irlandii. Dziękuje za konstruktywne opinie, Pozdrawiam. Wątek do zamknięcia.
 5. Chciałbym, aby ktoś pełny wiedzy udzielił mi informacji. Mianowicie, aktualnie mam 22 lata, wykształcenie zawodowe, tj Czeladnik - Stolarz. 4 lata doświadczenia w zawodzie, lecz ciężko byłoby zebrać pełną 4 letnią historię pracy. Dodatkowym atutem jest to, że jestem spawaczem MIG/TIG, z 2-letnim doświadczeniem i pełną dokumentacją. Posiadam też kwalifikację do pracy pod napięciem kat. E, i ochroniarza stopnia 2. Oczywiście od 4 lat posiadam też prawojazdy kat. B. Na przełomie kilku kolejnych miesięcy, chciałbym dostać się do USA i spróbować tam życia i pracy. Schody zaczynają się w momencie doboru wizy. O jaką wize mogę lub powinienem próbować walczyć ? W USA nie mam bliskich, Jeśłi już kwalifikuję się pod jakąś wize pracowniczą, jakie kroki podjąć pierwsze w celu jej uzyskania. Mógłby wyjaśnić mi ktoś, krok po kroku jak rozpocząć przygodę w kierunku USA ? Aktualnie spędziłem zbyt dużo czasu na przeróżnych forach, i zrobiłem sobie przez to mętlik w głowie nierozumiejąc już kompletnie niczego.
×