Jump to content

Maroslav

Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Londyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zrobiłem CDL tydzień temu, kurs trwał 2 miesiące przez to że pracowałem i dopiero wieczorem miałem czas na kurs. Kurs u mnie wyglądał tak: 40 godzin teorii, uczysz sie na egzamin na zezwolenie w Secretary of State (tzn. permit) by móc iść na jazdy. Po zdaniu uczysz się na PTI. Rada: wkuwaj to na pamięć od początku - nie zostawiaj tego na sam koniec bo będzie potem płacz. Egzamin teoretyczny składa się z trzech części: Combination vehicle, air brake i general knowladge. Zdajesz, przysyłają Ci tymczasowe prawo jazdy ważne 6 miesiecy, idziesz na badania zrobić medical card, a potem masz 20 godzin placu manewrowego (do nauczenia się są trzy manewry), następnie 20 godzin na mieście i jazda po trasie egzaminacyjnej. Egzamin zdawałem w szkole jazdy gdzie się uczyłem, to egzaminatorzy przyjeżdzają na miejsce egzaminu. Na egzaminie wsiadasz z egzaminatorem do kabiny i pyta Cię po angielsku z Pre-trip inspection. Do wykucia trochę jest, ale jak się zacznie uczyć od początku to nie sprawia to problemu. Po zdaniu PTI, czas na Skill test, czyli robisz 3 manewry, a po zdaniu czas na Road test. Trasa może ma z 4 mile, 15 minut jazdy i tyle. Po zdaniu trzeba jechać do Secretary of State, dać kartę medyczne i zmienić status z NA na NI by można było jeżdzić po całych Stanach. Koszt to 2800$. Ale jedna rzecz. Ja jeżdziłem już po Polsce i Anglii, od kilku lat mam C+E, mogłem wziąć tylko kilka godzin jazdy, nie trzeba brać pełnego kursu. Instruktorzy się dziwili, że skoro potrafię jeżdzić to po co brałem cały kurs. Także nie ma takiego obowiązku. Ja wziąłem bo chciałem się mieć pewność że zdam, bo sam też nie wiedziałem jak to wszystko wygląda. Zdawałem w Bulldog driving school na Belmont w Chicago. Przyleciałem tutaj w styczniu i po 4 miesiącach zrobiłem wszystko co chciałem, teraz czas na odpoczynek i relaks Po więcej szczegółów - pisać
 2. Masz szanse, spokojnie, ale spotkanie będziesz miał w następnym roku.
 3. Czy na rozmowę do ambasady muszę mieć jeszcze jakieś zaświadczenie z policji? Jak tak, to jakie?
 4. Czyli powinienem załapać sie na listopad. A kiedy można spodziewać sie zaproszenia do ambasady?
 5. Rozumiem że cut-off do 4500 jest na listopad? A jeżeli mam nr 2018EU33xx a DSa wysłałem 5 maja ale odblokowałem i wysłałem jeszcze raz 13 maja, to powinien sie załapać na listopad? A o spotkaniu zostane poinformowany mailowo i na stronie, ale której? DVlottery czy ceac.state.gov? Pozdrawiam
 6. Czy w okienko "Job title" mam wpisać nazwę zawodu np. Light Truck or Delivery Services Drivers czy ten kod 53-3033.00? Albo po prostu Truck driver? A co do "course of study", skończyłem technikum z matura, to mam wpisać Vocational? A w okienko "Degree, diploma..."? A-level czy diploma jako matura?
 7. Czy do pytania o szkole, wpisywać gimnazjum? To chyba zalicza się do podstawówki? Wiec jak wpisuje tylko szkole średnia, to nad nią wpisuje w okienko liczbę "1"? A jak gimnazjum i średnią to "2"? A jeżeli wpisuje się gimnazjum to co trzeba wpisać w okienko o kierunku?
 8. Wlasnie siostra przetrząsa mi dokumenty w poszukiwaniu książeczki. A jak nie to sanepid. A co do dat, to wyczytałem wcześniej na forum, żeby pamiętać o datach szczepień, bo moga ich nie uznać. Czy to prawda?
 9. Chciałem sie zapytać o książeczkę szczepień. Wyrabia sie ja w sanepidzie, wpisuje jakie szczepienia były + te które sie zrobi. Czy daty szczepień musza być podane? I czy muszę mieć karty szczepień ze szkoły czy z pracy jako dowód ze je miałem i wziąć je do lekarza (Kraków)? Czy sama książeczka ze Sanepidu wystarczy?
 10. Mam pytanie odnośnie składania dokumentów przed rozmowa z konsulem. Trzeba mieć jakiś wydruk TNT. Co to jest?
×
×
 • Create New...