Jump to content

filipp

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

filipp last won the day on September 13 2018

filipp had the most liked content!

Community Reputation

2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć! Czekałem 1,5 roku by napisać ten post.... 2 wizy mniej
 2. Dla jasności : ) - zostawiam wszystko tak jak było, tak ? stare dane paszportu i status "singiel" Tak, po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady. Żona jest już dodana do mojej sprawy i uzupełniamy jej DS-260. Jednak zostałem też poinformowany o małej dostępności wiz i prawdopodobieństwie zabraknięcia dla niej :/
 3. Jestem w trakcie ogarniania dokumentów potrzebnych na rozmowę. Proszę Was, żebyście pomogli mi rozwiać wątpliwości: 1) jak pisałem wcześniej, obecnie mam wyrobiony nowy paszport. Wszystkie dane jakie uzupełniałem w DS-260 po wylosowaniu pochodzą z paszportu, który stracił ważność. Czy teraz podczas drukowania potwierdzenia wypełnienia DS-260 powinienem zmienić dane we wniosku ? - to samo dotyczy statusu cywilnego. Wypełniając byłem singlem - teraz jestem żonaty. 2) Czy podczas wypełniania danych dla TNT mam wpisać dane paszportu nowego czy starego, którego dane były podawane w DS-260 ?
 4. Nawiazując do powyższego tematu, jaki założyła Nikoletta Niedługo pewnie będę w podobnej sytuacji ponieważ mam wyznaczona rozmowę o GC na wrzesień jednak dla mojej żony prawdopodobnie zabraknie GC. Już teraz zastanawiamy się co zrobić by w ciągu 2 lat sponsorowania jak najwiecej być razem. Przed znalezieniem tego tematu wpadliśmy na podobny pomysł. Po złożeniu papierów o sponsorowanie, żona mogłaby starać się o wizę F-1 z Polski. Wydaje mi się to uzasadnione, ponieważ wyraża tym samym chęć nauki angielskiego, przed tym jak będzie mogła legalnie żyć i pracować w USA. Moglibyście odnieść się do mojego pomysłu i argumentu. Nie widzę tu żadnych podejrzeń i chęci nielegalnego pobytu jakich mógłby dopatrzeć się konsul.
 5. Dziękuję Wam ; ) może szczęście uśmiechnie się jeszcze raz i znajdzie się jedna zielona karta więcej dla żony ; )
 6. Dziękuje za odpowiedź. Myślałem, że te dwa lata dotyczą sytuacji, w której w trakcie otrzymania zielonej karty jest się stanu wolnego, a dopiero po jej otrzymaniu się żeni. Sądziłem, że jeśli w dniu otrzymania GC jestem żonaty, to proces dwóch lat nie dotyczy. Czy sponsorowanie wymaga posiadania określonej kwoty na koncie, dochodów, itp...?
 7. Cześć, Po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady i uzyskałem odpowiedzi na moje pytania: 1) Wystarczy przynieść oba paszporty 2) Nie chcę siać chaosu na forum dla osób które mają jeszcze rozmowy, ale chciałbym poinformować Was o informacji jaką dziś uzyskałem. Dzwoniłem dziś do ambasady by uzyskać informacje co mam zrobić by, żona mogła pójść razem ze mną na rozmowę. Rozmowa umówiona jest w połowie września. Pani w ambasadzie powiedziała, że wiza dla mnie (dla mojego numeru) jest zarezerwowana, jednak nie daje gwarancji, że dla rodziny będzie wiza. Limit jest wyczerpany i każda wiza jest już zarezerwowana. Czy ktoś, kto zgłaszał ostatnio swoją rodzinę na rozmowę dostał podobne informacje ? Czy jeśli to prawda, jest inny sposób by razem wyjechać do USA ?
 8. Dziękuję ! dzwoniłem pod 22 625 10 42 w godz. 14:00 - 16:00 Dziękuję ! : ) Spróbuję dzisiaj
 9. Cześć wszystkim ! Na połowę września mam wyznaczone spotkanie w ambasadzie, W związku z tym proszę Was o pomoc. Mam dwa pytania, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. 1) DS uzupełniłem danymi z paszportu, który stracił ważność - obecnie mam nowy paszport. Czy muszę to gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy, że na rozmowę przyniosę oba? 2) Mój status cywilny zmienił się, ożeniłem się. Czy muszę o tym informować ambasadę, tak by żona mogła być ze mną podczas rozmowy ? Próbowałem dodzwonić się pod infolinię dot. zielonej karty, ale łączyło mnie tylko z automatyczną sekretarką.
 10. Dziękuję Wam za odpowiedzi : ) Zgłoszenie wysłane, powodzenia wszystkim.
 11. Cześć wszystkim, Czy będąc wylosowanym w DV2018, mogę brać udział w losowaniu DV2019 ? - czy koliduje to ze sobą ? Pytam ponieważ posiadam wysoki numer, a ostatnie sytuacje sprawiają, że nic nie jest pewne.
 12. Dziękuje za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie dot. pkt 2. Ślub zaplanowany jest na czerwiec 2018. Zastanawiamy się z narzeczoną, czy musimy przyspieszyć termin ślubu na czas przed rozmową z konsulem, czy poinformować podczas rozmowy, że mój stan cywilny zmieni się za np. 3 miesiące. Chcemy dowiedzieć się od Was, czy narzeczona dostanie zieloną kartę po ślubie (w czerwcu) i jak długo trwałby jej proces ubiegania się o zieloną kartę. Gryzie mnie jeszcze jeden temat. W DS-260 zaznaczyłem, że nie posiadam wymaganych szczepień uzasadniając tym, iż wykonam je przed rozmową. - czy ma to jakiś wpływ na zaproszenie ?
 13. Hej, Proszę Was o podzielenie się waszym doświadczeniem na poniższe pytania. 1. Wypełniłem wczoraj DS-260, na którym etapie ubiegania się o zieloną kartę trzeba przesłać wymagane zdjęcie ? Podczas wypełniania nie proszono mnie o nie. 2. Czy przed rozmową z konsulem, można wprowadzać zmiany w DS-260 takie jak stan cywilny ? 3. Czy (przyszła) żona, również otrzymuje zieloną kartę, jeśli ja ją otrzymam ? 4. W jakim czasie po otrzymaniu zielnej karty trzeba wyjechać do USA ? 5. Mam numer EU00023XXX, kiedy mogę spodziewać się rozmowy i zaproszenia na nią ? Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich : )
 14. Witam. Zostałem wylosowany i obecnie wypełniam ds-260. Co wpisywaliście w rubryce dotyczącej szczepień ? czy uzasadnienie na odp "no" typu: " wszystkie wymagane szczepienia wykonam przed rozmową w ambasadzie" jest w porządku ?
×
×
 • Create New...