Skocz do zawartości

Fremek

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. No właśnie chodzi jedynie o to, że mam do ukrycia to iż będę podróżował z dziewczyną. Nie zamierzam tam zostawać, jedynie "ciągnie się" za mną ta sprawa, ale musze trzymać się już wersji, którą ustaliłem przy DS-160. Nie mam zamiaru nic przekombinować, ale skoro zostałem "oznaczony" tą wizą na 4 miesiące, to jednak mogą stwierdzić że nie jestem taki wiarygodny. :/
 2. Witam serdecznie, pisałem wcześniej o moich wątpliwościach dot. otrzymania wizy. Na szczęście się udało, otrzymałem ją na 4 miesiące. Czy jest to dziwne? Ponieważ nie spotkałem się jeszcze, aby ktokolwiek dostał wizę turystyczną na tak krótki czas. Oczywiście mi to nie przeszkadza, ponieważ planuje mój wyjazd jedynie na przełomie sierpnia/września. Cel wizyty jest jak najbardziej turystyczny, ale utrzymywałem że jadę tam sam, poza tym jestem młody (mam 20 lat), ale w praktyce będę podróżował (2tygodnie) z moją dziewczyną która jest na programie Au Pair. Czy jest możliwe że będą sprawdzali mi telefon, facebooka? Co zrobić aby nie wzbudzić podejrzeń i nie narazić się na cofnięcie na granicy? Czy jeżeli dostałem już wizę, będę miał pieniądze przy sobie i bilet powrotny, to nie będę miał problemów z wjazdem?
 3. Ale właśnie problem w tym, tak jak napisałem w pierwszym poście, nie zawarłem dziewczyny w DS-160 za namową znajomych "znawców" i nie wiem jak teraz z tego wybrnąć.
 4. Tak, będę miał szczegółowy. W takim razie próbować dopisywać te dziewczyne, czy zostawić jak jest? Czy taka zmiana może negatywnie wpłynąć na rozmowę?
 5. Chicago jest tak naprawdę dla mnie jedynie miejscem w które lece (stosunkowo tanie bilety). Mam nadzieje że tak krótki czas pobytu, bilet do Bostonu i ogólnie trasa podróży ich przekona że nie zamierzam tam zostać(pracować) . Niestety u mnie jest ten problem ze do tej pory nie podróżowałem zbyt dużo, mam nadzieje że to też nie będzie dużą ujmą.
 6. Nie podróżowałem. Natomiast jeżeli nie wpisałem jej w DS-160 jest sens o niej wspominać? Zmienić coś we wniosku? Złożyć od nowa? Jak najlepiej teraz to załatwić?
 7. Witam, moja sytuacja wygląda następująco: Moja dziewczyna jest aktualnie w Minnesocie, na programie Au Pair. Chciałbym odwiedzić ją w wakacje (aktualnie studiuje). Planuje lot do Chicago pod koniec sierpnia (pobyt 10-11 dni) i powrót. W tym czasie zwiedzanie samego Chicago, lot do Bostonu - ogólnie zwiedzanie. Poza dziewczyną nie mam nikogo w Chicago i znajomi poradzili mi aby we wniosku DS-160 nic o niej nie pisać. Jednak teraz nie jestem pewny czy był to dobry pomysł. Zaznaczyłem że nie mam jeszcze konkretnych planów, pobyt około dziesięciodniowy. Nie wiem jak teraz wybrnąć z sytuacji, aby dostać wizę. Mogę udokumentować to że się uczę, ponadto wziąć wyciąg z konta że stać mnie na taką podróż (opłaca się? Jeżeli tak to w języku ang?). Jednak jak wybrnąć z sytuacji aby dostać pozwolenie na wyjazd i jednocześnie nie odpaść już w Stanach na lotnisku? Powinienem wspomnieć o dziewczynie? Czy teraz już po herbacie i trzymać się wersji że wyjeżdżam sam? Czy ewentualny plan podróży, wykupiony bilet powrotny, wystarczająca ilość gotówki i jakieś rezerwacje moteli/hoteli wystarczą w USA? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie porady.
×