Skocz do zawartości

Sammy2000

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Ślub z obywatelką USA

  No to miałem farta
 2. Ślub z obywatelką USA

  Tak, masz rację. Może trochę przesadziłem z tym pośpiechem, chociaż w moim wieku powinno być odwrotnie :)))) Jak ty mi radzisz? Jak to zrobić sprawnie i w miarę szybko bez zbyt długiego czasu rozstania?
 3. Ślub z obywatelką USA

  To teraz nie dają wiz turystycznych w ambasadzie USA na 10 lat? Ja swoją dostałem w 2009 roku na 10 lat.
 4. Ślub z obywatelką USA

  Wizę mam na 10 lat, do roku 2019. Na lotnisku w Chicago jak mnie pytają po co przyleciałem i na ile, to im za każdym razem mówię że w sprawach business-owych na 3-4 tygodnie. Przedostatnio wklepali mi wizę na 3 miesiące, a podczas ostatniej wizyty na 6 miesięcy. Może to dziwnie i śmiesznie dla niektórych zabrzmi co teraz powiem, ale swoją przyszłą żonę znam od 36 lat. Teraz mamy po 53 lata. Pobraliśmy się w wieku 21 lat i po dziesięciu latach małżeństwa w wieku lat 30-tu musieliśmy się rozstać i wziąć rozwód. Teraz chcemy być z powrotem razem. Tym razem na zawsze. Ponoć pierwsza miłość nie rdzewieje. Straciliśmy 23 lata! Dlatego nam się tak śpieszy i nie chcemy tracić kolejnych dni będąc w rozłące.
 5. Ślub z obywatelką USA

  Zauważyłem to że jesteś kobietą po czasie, za co cię szczerze przepraszam. Szybko edytowałem posta, jednak ty byłaś szybsza:)) Co myślisz na ten sposób: Jadę do Stanów jak zwykle w sprawach firmowych na wizie B2, zaraz po przybyciu bierzemy ślub, ona składa natychmiast po ślubie wniosek CR1, czas płynie a my spędzamy razem kilka, załóżmy 5 miesięcy (legalny pobyt w trakcie trwania wizy B2), po tym czasie wracam do Polski i czekam na wydanie wizy małżeńskiej. Może to głupi pomysł, ale skróci to nasz czas rozłąki. Co ty na to?
 6. Ślub z obywatelką USA

  Źle mnie zrozumiałaś. TBardzo bym chciał żeby ona przyjechała do Polski, ale jest to niestety nie możliwe. Podjąłem więc decyzję że zostawię wszystko i pojadę do niej. Chciałbym też móc swobodnie podróżować do Polski oraz legalnie przebywać w USA (okresy po 2-3 miesiące). Z tego co piszecie, wynika, że jak wezmę z nią ślub to czekać nas będzie bardzo długa rozłąka, a to będzie bolesne. Mało tego, nie będę mógł przyjeżdżać w interesach do USA do momentu otrzymania wizy K1, a to dla mnie katastrofa. Co niektórzy traktują mnie tu jak intruza, tak się poczułem, ale ja naprawdę potrzebuję pomocy i dobrych rad. Oczywiście stać mnie na prawnika i z niego skorzystam, ale też znam prawników i wiem że nie wolno im do końca ufać, więc przed spotkaniem z prawnikiem wolę posiąć pewien zasób wiedzy tu od was, od ludzi mających własne doświadczenia i znają te sprawy z autopsji. Czy jest jakieś inne mniej bolesne wyjście z tej sytuacji? Jak ty byś to rozwiązała?
 7. Ślub z obywatelką USA

  Gdzie to napisałem że chcę powiedzieć urzędnikowi że chcę brać ślub? Czytaj ze zrozumieniem.
 8. Ślub z obywatelką USA

  Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Postaram się wybrać najodpowiedniejszą drogę.
 9. Ślub z obywatelką USA

  OK Jaka jest twoja rada konkretnie? Krok po kroku.
 10. Ślub z obywatelką USA

  Jestem z wami szczery. Nie chodzi mi o zieloną kartę, mam to gdzieś. Nie zależy mi też na stałym pobycie w USA. Wolałbym zastać w Polsce razam z nią, tu mam wszystko. Niestety Ona musi tam być na stałe ze względu między innymi na chorobę (stwarnienie rozsiane) oraz jej 14-to letnią córkę. Tam będę musiał zaczynać wszystko od początku, ale pomimo tego wolę zrezygnować z wygodnego życia w ojczyźnie po to by być z Nią Dlatego was się pytam jak to zrobić, żeby się nie obudzić się z ręką w nocniku. To co chcę zrobić a co powiem urzędnikowi to dwie różne sprawy. Trudno, mogę powiedzieć mu nie prawdę.
 11. Ślub z obywatelką USA

  Właśnie się doczytałem. Okres oczekiwania na wizę narzeczeńską w moim przypadku jest zbyt długi. Pozostaje mi chyba opcja pierwsza, czyli wziąć ślub w USA i pozostać tam dłużej. Mam taką możliwość, ponieważ mogę prowadzić firmę w USA bez żadnych problemów. Celem moich wyjazdów był zawsze business. To nie moja wina że poznałem tam Ją. Celem tego lipcowego wyjazdu też jest business. Ślub chcemy wziąć przy tej okazji. Nie wiadomo jak to odbierze urzędnik imigracyjny i jak to on zinterprtuje. Co wy na to?
 12. Ślub z obywatelką USA

  No dobrze. Ile trwa "normalny konsularny" proces? jak długo muszę czekać na papiery umożliwiające mi wjazd do USA?
 13. Ślub z obywatelką USA

  Dla mnie to nie oszustwo. Nie mogę wziąć ślubu w USA? Myślisz że dla urzędnika imigracyjnego to będzie wyglądało na oszustwo?
 14. Ślub z obywatelką USA

  Dziękuję wam za odpowiedzi. Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak: - Jestem teraz w Polsce, moja przyszła żona ma przylecieć do mnie do Polski w czerwcu na 2 tygodnie. - Ja powinienem ponownie pojechać do USA w sprawach firmowych w lipcu (mam 10-cio letnią wizę turystyczną). Nie wiemy kiedy i gdzie mamy wziąć ślub, żeby było bezpiecznie, szybko i bez komplikacji. Opcja pierwsza: wziąć ślub w Polsce? Opcja druga: Pojechać do USA, wziąć ślub i poczekać na GC te kilka miesięcy (ta opcja mi badziej odpowiada)? co wy na to? Z góry dziękuję za porady
 15. Ślub z obywatelką USA

  Tym razem będę 7 tygodni. W sierpniu muszę tu wrócić na kolejny miesiąc.
×