Jump to content

Lempirx

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-17

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Może słownik ortograficzny sobie kupi i przy jedzeniu poczyta. Rozumiem ekscytację, ale żeby przejażdżkę tak okaleczyć, teraz wiadomo kto na emigrację się decyduje.
 2. Stanu frustracji nie doznaję czytając posty, a jedynie rozbawienia. Podobnie jak przy czytaniu pasków TVP czy TVN lub innych. Do tego w sumie służy telewizja, ma bawić, a ta ostatnio robi to aż za dobrze. Nie czepiam się nikogo ani niczego, ot zwykła ciekawość i chęć poznania motywacji emigrantów. Wiedzę jednak, że jakąś drażliwą strunę poruszyłem u tych co, ich zdaniem lepszych możliwości życia zaczęli szukać.
 3. Jedyne co mnie ciśnie to bardziej dosadne określenie Twojej indolencji. Czytaj ze zrozumieniem, a świat stanie się dla Ciebie bardziej zrozumiały. Nie zarzucam emigrantom niczego, żadnych cech, ani przymiotów. Byłem ciekaw, co powoduje, że ludzie decydują się na w sumie tak odważny krok, nic więcej. Określenie "ludzie drugiej kategorii" nie jest moje, tak siebie określają liczni emigranci nie tylko w USA, ale również w kraja Europy. Jeśli Ty nie doświadczyłeś (aś) takiego stanu ducha to bardzo się cieszę i życzę powodzenia, bez zazdrości, ale i też bez współczucia.
 4. Czyli lęk, obawa, niepokój i konieczność poczucia iluzorycznego bezpieczeństwa. Trochę miałki powód.
 5. Chcesz powiedzieć, napisać, że jajka skłoniły Cię do emigracji? Tylko tyle trzeba, żeby stać się obywatelem co najwyżej drugiej kategorii na obcej ziemi?
 6. Dlatego TVP, bo tylko tam mówią, że jest dobrze. Mnie jest dobrze i nie zamierzam wyjeżdżać, nawet jeśli zostanę wylosowany. Udział w loterii to loteria-zakład jeśli zostanę wylosowany wygram zakład, tylko tyle. Masz rację jeśli chodzi o miejsce docelowe emigracji, USA są na szarym końcu, to nie jest kraj..... dla wszystkich, Europejczycy z nastawieniem roszczeniowym wobec państwa są niemile zaskakiwani.
 7. Nurtuje mnie pytanie co skłania Was do podejmowania ryzyka życia w innym, odległym kraju? Dlaczego emigracja skoro w Polsce, w parciu o informacje z TVP, jest dobrze, a będzie, też w oparciu o informacje z TVP, jeszcze lepiej? Nie chodzi przecież o zarobki, a może tylko o nie? Więc co, styl życia, chęć bycia częścią specyficznej społeczności, pogoń za iluzją rodem z Warner Bros?
 8. "Z perspektywy czasu to był ciekawy proces, przez ostatnie 10 lat obserwowałem swoich wielu lepszych lub gorszych znajomych jeden po drugiej wpadających w pułapkę internetu, czasem siedzących po nocach czytając takie głupoty od których włos jezył się na głowie. Reagowałem na to trochę ignorancją, trochę politowaniem, trochę kpiną, jesli to byli dobrzy znajomi. Nigdy nie spodziewałem się, ze tacy ludzie rzeczywiście mogą kiedyś wpłynąc na wybory dokonywane przez ludzkosc. itd" Jeśli Darwin to przede wszystkim dobór przez selekcję naturalną. Nie jestem pewien, ale czy z Twojej wypowiedzi nie wynika, że dla słabszych, pod każdym względem, nie ma miejsca w Twoim świecie? Czyli nie pomagać tylko zezwalać, aby Twoja selekcja, rękoma matki natury się dokonywała przy biernej postawie innych (w tym Twojej). Nie zapewniać bezpieczeństwa dla wszystkich tylko dla wybranych (wybranych przez co? ) Dążyć do dalszego podziału na klasy i kategorie tych lepszego i gorszego sortu, to tak ma wyglądać nasza cywilizacja? Stąd panie kolego kroczek do eugeniki i nadludzi, a to już było przerabiane, z jakim skutkiem to wszyscy wiemy.
 9. Oczywiście nie zgadzam się z takim stanowiskiem, ale faktycznie nie ma sensu dyskutować na temat pryszcza. Mam za to pytanie. Loteria rusza ponownie jutro, a co z osobami, które w pierwszym terminie wypełniły zgłoszenie i w błogiej nieświadomości (bo nie odwiedzają forum i np. nie czytają wypocin Pana pryszcza) czekają maja. Czy zostaną powiadomione przez organizatora loterii o falstarcie?
 10. Szanowny Panie Adminie, Nie jest tak, że się czepiam, ale pragnę zapytać dlaczego mój post dot. Pana pryszcza został usunięty. Pojawiła się tu pewna niekonsekwencja Pana Admina. Obraźliwy post pana pryszcza został zachowany, a mój, łagodny w swojej formie, usunięty. Zwracam uwagę Panu Adminowi, że cenzura odeszła w niebyt i niech tam zostanie, czego życzę i sobie i Panu Adminowi przede wszystkim.
 11. Masz rację, kiedy dostaje taki komunikat na stronie swojego banku to zawsze później okazuje się, że grosza jest mniej.
 12. Witam, Czy jest jakiś limit wieku (górny:)) ustanowiony dla biorących udział w loterii?
×
×
 • Create New...