Jump to content

michalmall

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja miałem tak samo. Bez zielonej karty nie mogłem załatwić SSN. Tylko, że mi karta przyszła po trzech tygodniach. Dopiero z GC i paszportem mogli przyjąć moją aplikację o nadanie SSN. Status GC możesz sprawdzić na stronie https://egov.uscis.gov/casestatus/mycasestatus.do
 2. Niekonieczne. Na podany adres powinna przyjść GC do 120 dni, oczywiście od daty przekroczenia granicy. Ja czekałem 2 tygodnie.
 3. Moim zdaniem większość osób nie kalkuluje jak będzie wyglądał wyjazd w momencie przystąpienia do loterii. I słusznie. Po co zaprzątać sobie głowę ile to kosztuje, jak trzeba zorganizować wyjazd jeśli szanse na wylosowanie są mniejsze niż 1%. Po wylosowaniu trzeba zejść na ziemie, oszacować szanse i "zrozumieć" koszty, potem decyzja. Jeśli wyjazd okazuje się zbyt wielkim wyzwaniem zaproszenie dostaje kolejny wylosowany. I tak nic się nie marnuje i 50tys. wiz jest wydanych.
 4. I własnie dlatego losowanych jest dwa razy więcej niż dostępnych wiz :-) A losu raczej nikomu nie zabierają, a wręcz oddają go tym z późniejszymi numerami :-)
 5. Zgadza się. Na Waryńskiego zrobisz RTG, krew i mocz (potrzebujesz komplet). A potem na Wilanów z wynikami. Na wyniki czekasz około 2-3h.
 6. 1) Możesz mieć problem bez paszportu, zarówno w przychodni jak i u lekarza paszport jest konieczny. 2) Zrobisz wszystko w jeden dzień w Warszawie, najpierw przychodnia i RTG klatki + krew + mocz. Wyniki są gotowe za około 2h, następnie z tymi wynikami do lekarza. U lekarza w gabinecie dostaniesz brakujące szczepienia. Lekarz może sam dostarczyć wyniki do ambasady lub przekazać je Tobie - zapyta Cię co wolisz. 3) Lekarz zdecyduje jakich szczepień Ci brakuje, część tych które masz może być już nieważne. np krztusiec, tężec powinno się odświeżać co 10 lat. Ja przyjmowałem dwie, jedną na krztusiec, tężec, błonicę i drugą na świnkę, odrę, różyczkę
 7. Ja robiłem badania w Warszawie i lekarz sam dostarczał wyniki do ambasady.
 8. A ja myślę, że powinniście być bardziej wyrozumiali, szczególnie Ci, którzy jak widać napisali kilkaset postów. Zaczyna śmierdzieć hipokryzją jeśli widzę gdy ktoś pisze "ile można" w wątku, który sam krytykuje. Żenujące gdy brakuje chęci pomocy, natomiast chętnych do krytykowania człowieka nie brakuje. Słabe to. Chyba po to jest ten wątek i temat jak najbardziej mieści się w wątku. Po to jest to forum aby można było poruszyć temat bez obawy przed hejtem, a traktując ludzi w ten sposób zniechęcacie kolejnych do poruszania być może istotnych kwestii.
 9. Wejdź przez tego linka, a numer wpisz bez zer https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
 10. Myślę, że wśród tych pozostałych byli właśnie Ci, którzy olali sprawę po wylosowaniu lub po poznaniu kosztów związanych z otrzymaniem wizy i kosztów startu nowego życia. Losowanych jest zwykle dwa razy więcej ludzi niż dostępnych wiz.
 11. Ten numer możesz wprowadzić od 15 maja 2018 aby sprawdzić czy został wylosowany.
 12. tu znajdziesz dane z poprzednich lat https://loteria-wizowa.pl/case-number/
×
×
 • Create New...