Jump to content

Mirabella

Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zwracam się z zapytaniem do osób, które podróżowały do USA na wizie turystycznej, ile razy odmówiono Wam sprzedaży alkoholu? 21lat mam skończone, paszport ważny, od miesiąca kupowałam normalnie na paszport alkohol, a w sieci sklepów Jewel ostatnio menadżerka powiedziała mi, że nie mam amerykańskiego ID i nie może mi sprzedać. Był to pierwszy przypadek gdy nie sprzedano mi alkoholu i dosyć mocno się zirytowałam, bo wcześniej zawsze mi w tym miejscu sprzedawali. Jak coś mowa o Chicago i przedmieściach.
 2. Ehhh i nie wylosowałam, co prawda mam inną możliwość emigracji, ale jest to dosyć skomplikowane :C
 3. Chłopak ma obywatelstwo i chce brać ze mną ślub, jeśli nie wylosuję GC. Studia trwały 3,5 roku. Trochę mam obawy odnośnie życia w Stanach, bo byłam tam tylko na wakacjach, a nie do końca wiem, jak tam się odnajdę. @maverick96 Mógłbyś nieco przybliżyć temat jeśli o wyrabianie licencji chodzi?
 4. Witajcie, Jak w Stanach respektują tytuł polskiego inżyniera (technologia chemiczna)? Mam jakąś szanse znaleźć po tym pracę w zawodzie? Chłopak chce mnie do siebie ściągnąć, a ja zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej byłoby zostać jeszcze w Polsce i zrobić dodatkowo magistra. Jakie są realia pracy w chemii? A może ktoś z Was pracuje w zawodzie i podzieli się doświadczeniami?
 5. Też moje pierwsze zgłoszenie poszło. Za pół roku wszystko się okaże
 6. W paszporcie miałam 2 daty wbite: przylotu i ważności wizy. W elektronicznym formularzu wszystko jest tak, jak powinno być. Dziękuję wszystkim za odpowiedź
 7. Czy mogę mieć jakiś problem przy ponownym przylocie do USA, jeśli urzędnik na lotnisku pomylił się i zamiast wbić pieczątkę z datą ważności wizy do stycznia '18, wbił styczeń '17. Dodam, że samą promesę wizową(ważną 10 lat) otrzymałam w maju '17, także jest to niemożliwe, by ważność wizy kończyła się przed jej przyznaniem. Wizę B2 na lotnisku dostałam wtedy na pół roku, Stany opuściłam po 3 miesiącach pobytu.
 8. Ok, wielkie dzięki za pomoc, jak będę miała jeszcze jakieś pytania odnośnie imigracji, zwrócę się na priv
 9. Nie podawałam żadnych danych, w tej chwili chyba strona oficjalna tymczasowo nie działa. Jeszcze mam jedno pytanie, czy do wniosku mogę dodać zdjęcie, które używałam przy wniosku o wizę turystyczną? Zdjęcia były zrobione w kwietniu bieżącego roku.
 10. Czyli jeśli nie obroniłam jeszcze inżyniera, mam zaznaczyć high school degree?
 11. Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi, przed wyjazdem wykupiłam polisę w warcie ale na szczęście nie była potrzebna, także nie wypowiem się, jak się sprawdziła. Za około 400PLN miałam ubezpieczenie na 2,5msc i max kwota leczenia wynosiła 250k polskich złotych.
 12. Czy mając tylko inżyniera z technologii chemicznej w momencie losowania, kwalifikuję się do wzięcia udziału w loterii wizowej?
 13. Witam, Wizę turystyczną mam przyznaną na 10lat(od maja bieżącego roku), niedawno wróciłam po 3 miesiącach pobytu w US i teraz chciałabym wziąć udział w loterii wizowej. Stąd moje pytanie, czy mogę mieć jakieś problemy na granicy PL/USA jeśli biorę udział w loterii wizowej? Po obronie (wiosna 2018) chciałabym na kilka tygodni/miesięcy znów polecieć do tego samego miejsca w US, jednak tylko na tyle ile pozwoli mi wiza turystyczna(max pół roku). Teraz przebywając w US nie pracowałam i jeśli będę leciała w przyszłym roku na wiosnę, też nie mam zamiaru.
 14. Witajcie, Na początku chciałabym się przywitać, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum. Za tydzień wylatuję na 2,5 miesiąca do Chicago, ale nie mam jeszcze wykupionego ubezpieczenia. Wiem, że opieka zdrowotna w USA to ogromne koszty, dlatego też na wszelki wypadek chciałabym sobie wykupić ubezpieczenie na czas mojego pobytu. W związku z tym pytanie do osób, które już leciały, moglibyście polecić w miarę dobre ubezpieczenie jeśli chodzi o stosunek jakość/cena?
×
×
 • Create New...