Skocz do zawartości

Marek Topór

Użytkownik
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12
 1. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  A czy do podjęcia pracy potrzebuje SSN i paszport z wiza czy muszę czekać jeszcze na zielona kartę aż mi przyjdzie? Czy wiza z paszportu wystarczy?
 2. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  A wiecie moze jak długo trzeba czekać na przysłanie zielonej karty i SSN w Chicago po przylocie?
 3. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dzięki, pomogło, przelew poszedł Pozdrawiam
 4. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Mam mały problem z opłata za zielona kartę. Mam zapłacić 220 dolarów za zielona kartę i chce to zrobić przed wyjazdem, ale jak chce zapłacić online, wpisuje A-number i Case ID, klikam add i wyskakuje mi ze nie mogą znaleźć tych numerów, które wpisuję. Wiecie może co trzeba zrobić?
 5. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Nie wiem jak to jest z wózkiem, ale mnie nie chcieli wpuścić z plecakiem bo jest większy niż format kartki A4, i musiałem zostawić plecak w pobliskim kiosku Ruchu. Radzę nie brać, albo lepiej zadzwonić i popytać. A przy wejściu chcą paszport. I oddajesz tam całą elektronikę - zegarek, telefon, tablet, itp.
 6. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  To moje gratulacje Ja przez kilka dni patrzyłem w paszport na wizę i nie mogłem uwierzyć że tam jest
 7. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  MeganMarkle, jak Ci poszło na rozmowie? Chyba dzisiaj miałaś z tego co pamietam?
 8. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Nie ma problemu. Trzymam kciuki, powodzenia
 9. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Właśnie nie wiem, a nie pytałem pani w okienku, czy się może pomyliła. Ale myśle ze to było tak: Dr Nastałek wpisał datę rtg taką samą jak badanie, czyli w moim przypadku 26 październik, a nie 18 lipca. Przez to pani w okienku powiedziała 25 kwietnia a nie 17 stycznia jaką ostateczną datę wyjazdu. Ale to moje gdybanie. Ciężko powiedzieć.
 10. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Pani konsul sama zaczęła. Nic nie pytała.
 11. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Witam. Właśnie jestem po wizycie w ambasadzie i wiza przyznana A wiec. Pokrótce opisze co sie dzisiaj działo. Miałem być na 8 ale byłem juz o 7:30 na miejscu, a gdy miałem wejść to pan z ochrony poinformował mnie ze nie mogę wejść z plecakiem tylko jedna torba lub torebka formatu A4. Powiedział ze mogę zostawić plecak w pobliskim kiosku Ruchu i go potem sobie odebrać. Gościu z kiosku bierze za tą „usługę” 20 zł. Wszedłem drugi raz, trzeba zostawić wyłączony telefon, zegarek, pasek ze spodni, pendrive itp. Potem skierowałem sie do następnego budynku tunelem i zszedzlem na dół i dałem paszport i potwierdzenie z TNT. Potem skierowałem sie do okienka nr 13, Pani zabrała ode mnie potwierdzenie TNT, wydruk z ESC, badania, świadectwo szkolne, akty o nie karalności i podpisane dwa zdjęcia. Nie pytała nawet o świadectwa pracy czy maturę. Dała mi wydruk do zapłaty w kasie na parterze - 330$. Potem spowrotem do okienka z kwitkiem i kazała czekać na rozmowę z konsulem. Czekałem moze z 15 minut, przyszedła Pani konsulem do okienka nr 12, bardzo miła, powiedziała żebym sie nie denerwował i rozmowe miałem po angielsku. Pytała czy mam kogoś w USA, czy byłem tam kiedyś, mieszkałem przez dwa lata w Londynie - to i o mój pobyt tam tez zapytała. Wklepała cos do kompa, pogratulowała i życzyła udanego wyjazdu i powiedziała ze paszport będzie do odbioru w ciągu kilku dni w oddziale TNT. To wszytko. Byłem tam moze 2 godziny. Jak wyszedłem to całe powietrze ze mnie zeszło. Ale druga rzecz - pani jak brala ode mnie badania powiedziała ze mam czas na wyjazd do 25 kwietnia. A ja badania Rtg robiłem 18 lipca, a u dr Nastałka byłem 26 października. Wiec policzyła mi 6 miesięcy od czasu wizyty dr Nastałka a nie badań w lipcu. Dziwne. Moze cos sie zmieniło. Fakt, ze ja chce wyjechać na początku stycznia, wiec mi to nie przeszkadza, bo ogólnie termin wypada na max 17 stycznia.
 12. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Chciałem sie jeszcze upewnić. Ile zdjęć potrzebuje do ambasady na rozmowę? Dwa? Z góry dzięki
 13. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Czeka się 10 dni roboczych. Ja zrobiłem badania w jeden dzień, chociaż nie byłem umówiony ale mieli akurat wszystkie testy i wolne miejsce na rtg. Po badaniach zadzwoniłem do poradni dr Nastałka, że jestem z badań na zielona kartę i pani z recepcji wzięła ode mnie dane i powiedziała że za dwa tygodnie doktor sam je odbierze. I potem mogę się umówić do dr Nastałka na badania i szczepienia. Nie powiem, na początku ciężko to trochę ogarnąć, sporo biegania i dość to wszystko stresujące. I kosztowne.
×