Skocz do zawartości

lorellei

Użytkownik
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0
 1. Poród w USA na wizie L2

  Wiem, że ma zawierać te dane, co polskie L4 - czyli standard, moje dane + dane pracodawcy + powód zwolnienia. Dokument może być po angielsku, wystarczy że wyślę oryginał, bo Polska ma podpisane porozumienie z USA i tamtejsze zwolnienia są honorowane w PL.
 2. Poród w USA na wizie L2

  Dzięki za odpowiedzi. Te $10 000 to koszt ubezpieczenia samego porodu, osobno pokrywają opiekę okołoporodową, hospitalizację itd. Kzielu - sytuacja jest taka, że ja nadal będę zatrudniona w mojej firmie w Polsce, więc świadczenia byłyby po prostu polskie, co sprawdziłam i jest w 100% legalne - z punktu widzenia prawa polskiego. Warunkiem jest jednak, że lekarz w USA wystawi dokument adekwatny do polskiego zwolnienia lekarskiego. I tu mam własnie totalnie niewiadomą...
 3. Drodzy Forumowicze, Spotkała mnie dość nietypowa sytuacja i być może jesteście w stanie mi podpowiedzieć. Kilka tygodni temu mój mąż dostał ofertę wyjazdu do USA na dwa lata (na wizę L1, ja i córka – L2). Pośrednicząca firma prawnicza złożyła nasze wnioski, czekamy na wizy. W międzyczasie okazało się, że jestem w ciąży. W momencie wyjazdu do USA będę w 4 miesiącu. Mam w związku z tym dużo wątpliwości, m.in.: - czy w takiej sytuacji bycie w ciąży może zaszkodzić w przyznaniu nam wizy? - czy jest możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia już na miejscu, będąc w ciąży? To, które dostajemy w pakiecie z pracy męża pokrywa koszty do wys ok 10 000 $, a poród na pewno będzie kosztował więcej - czy macie jakiekolwiek doświadczenia z wystawianiem zwolnienia ciążowego przez lekarza w USA? Wiem, że przebywanie za granicą na L4 „chodzącym” jest legalne i dla polskiego ZUS wystarczyłby dokument L4, aby kontynuować wypłacanie świadczeń. Z 2giej strony jestem sobie w stanie wyobrazić, że lekarze w USA mogą mieć z tym problem. Czy mieliście podobne przejścia? Będę wdzięczna za wszelkie porady, bo mam niezłą zagwozdkę. Z góry Wam dziękuję.
×