Jump to content

Kropotkin

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O więzy nie pytali, pytali tylko czy mieszkam w Londynie. Cale interview było krótkie i bezproblemowe.
 2. Witaj, Nie tylko udało mi się dostać wizę, ale tez odwiedziłem już USA. Aplikowałem w Warszawie, w lipcu, wiza była gotowa dwa dni później.
 3. Dziękuję za odpowiedzi. Wobec tego chyba faktycznie wybiorę się do Warszawy, jeśli tylko ma to zwiększyć moja szanse na wizę. Mam w paszporcie kilka pieczątek, niestety Kanada i Australia maja systemy elektroniczne i pieczątek nie dają. W każdym razie na pewno spróbuję ubiegać się ponownie.
 4. Witam ponownie. Założyłem ten watek prawie dwa lata temu. Od tego czasu nie starałem się o wizę do USA, jednak w tym roku chciałbym jednak spróbować odwiedzić ten kraj. Mam tylko wątpliwość czy jest sens aplikować o wizę, ponieważ znowu nie mam wystarczających dowodów na silne związki z miejscem zamieszkania. W dalszym ciągu nie mam tu ani rodziny, ani nieruchomości, ani żadnej ultra dobrej pracy czy własnej firmy. Jedyne co się zmieniło przez ten czas, to to, ze obecnie jestem już 3 lata w Londynie (ostatnio konsul stwierdził, ze mieszkałem tu za krotko), zmieniłem prace na podobna, ale trochę lepiej płatną, odbyłem tez dwie dalekie podróże - do Australii i Kanady, oczywiście wyłącznie w celach turystycznych, na krotko i nigdy nie przekroczyłem deklarowanego pobytu. Poza tym ostatnio złożyłem wniosek o "pre-settled status" w UK, co jest obowiązkowe dla wszystkich obywateli UE w związku z Brexitem i status ten został mi przyznany, wiec mam prawo przebywać w Anglii do 2024 roku (co tez będę mógł przedłużyć później). To ostatnie jest ważne w kontekście tego, ze jednak nie planuje opuszczać Anglii do momentu otrzymania tutejszego obywatelstwa. Tyle tylko, ze obawiam się, iż powyższe nie będą w stanie jakoś wyjątkowo działać na moja korzyść, biorąc pod uwagę, ze w dalszym ciągu nie spełniam warunków zawartych w sekcji 214/b. Wielokrotnie tez analizowałem swój wniosek wizowy i rozmowę z konsulem i zastanawiam się, czy mogło być tak, ze we wniosku popełniłem błędy, które mogły zaważyć na decyzji. Oficjalnie, konsul odmówił mi wizy na podstawie braku silnych więzów i zbyt krótkiego czasu spędzonego w UK, ale nie wiem czy to prawdziwy powód, czy mógł istnieć jakiś inny, o którym nie zostałem poinformowany. Mysle tez, czy gdybym mial sie wybierac do ambasady, to lepiej byloby to zrobic w Londynie, czy np. przyjechac do Warszawy. Nie ukrywam, ze wolalbym zrobic to u siebie na miejscu, ale jesli przyjazd do Polski mialby zwiekszyc szanse na pozytywna decyzje, to pewnie bym wybral Warszawe. Jezeli jestescie w stanie cos mi doradzic badz zasugerowac, bede wdzieczny za pomoc!
 5. Nie mam potrzeby ściemniać, zwłaszcza że ściemnianie może mi zamknąć drogę do Kanady czy innych krajów na zawsze. Do Kanady na razie nie planuję jechać, ale mam ją w perspektywie najbliższych paru lat. Nie wiedziałem nawet o takich wymogach jak stan cywilny czy własność nieruchomości, zresztą nawet jakbym wiedział - uznałbym że czegoś nie zrozumiałem albo że to dotyczy jakichś szczególnych przypadków. Wcześniej dostałem wizę turystyczną do Rosji i wszystko odbyło się bez żadnych problemów, kwestia w zasadzie wypełnienia wniosku i wniesienia opłaty. No dobrze, ale skoro w Londynie - gdzie mieszkam i pracuję całkowicie legalnie, nie byłem w stanie wykazać więzi z miejscem zamieszkania, to w przypadku Polski, wydaje mi się, może być z tym znacznie gorzej. Za parę lat będę mógł się ubiegać o brytyjski paszport i wówczas nie powinienem mieć aż takich problemów z wjazdem do Estados Unidos (chyba). Tyle, że wolałbym odwiedzić Stany wcześniej i móc sobie je odhaczyć w moim notatniku jako "zaliczone". Nie wiem czy jest sens próbować aplikować o wizę w przyszłym roku, skoro w mojej sytuacji nic się nie zmieni, z wyjątkiem tego, że będę tu mieszkał kilka-kilkanaście miesięcy dłużej. Dla urzędnika to nadal może być "za krótko". Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, że mógłbym do końca życia móc nie zobaczyć Stanów na własne oczy. Nie jestem typem turysty, który interesuje się plażami i opalaniem, wolę poznawać kultury, sztukę itp. Dlatego też nie chcę się poddawać w moich dążeniach. Natomiast zastanawia mnie wątek Twojej dziewczyny - czy taki związek nie jest typem "więzów"? Bo jedno z pytań urzędnika w ambasadzie do mnie, było dokładnie o to, czy mam dziewczynę (nie żonę). Natomiast inna rzecz, jaka mi chodzi po głowie to że generalnie dość dużo podróżuję, ostatni rok to praktycznie tydzień w tydzień jakiś tani lot po Europie (tak sobie ustawiłem grafik w pracy, że mam dwa dni wolnego w środku tygodnia). We wniosku aplikacyjnym o wizę jest pytanie o to, jakie kraje się odwiedziło, więc podałem ich całkiem, sporo, od tego czasu też ich parę przybyło - w związku z tym mam pytanie: czy takie liczne wypady uwiarygadniają mnie jako turystę, czy raczej wzbudzają jakieś podejrzenia? Mój paszport był rejestrowany na wielu przejściach granicznych, służby specjalne USA powinny mieć dostęp do takich danych.
 6. W poniedziałek byłem w ambasadzie USA w Londynie, ponieważ chciałem uzyskać turystyczną wizę do tego kraju. Decyzja oczywiście była odmowna, zgodnie z sekcją 214b INA. Padły pytania o moje plany dot. tego co chcę robić w Nowym Jorku (wyjazd czysto turystyczny, zamierzałem wyłącznie zwiedzać tamtejsze galerie sztuki), jak długo żyję w Londynie (od maja 2016), czy posiadam tu jakiś dom (nie), czy mam dziewczynę (nie), czy znam kogoś w NY (nie), gdzie pracuję (w restauracji) i kiedy/na jak długo zamierzam jechać (9 dni). Urzędnik odmówił mi wydania wizy ze względu na brak "silnych więzów" w Londynie, ale zdaje się, szczególnie zwrócił uwagę na fakt, że mieszkam tu "zaledwie" od półtora roku (jak powiedział "dopiero przyjechałem" - "you just came to London"). W tym momencie zastanawia mnie, czy mam jakąkolwiek szansę na wizę w przyszłości, bowiem nie zamierzam ani kupować nieruchomości, ani zmieniać mojego stanu cywilnego. Pracę mogę zmienić, ale to przecież nie jest wystarczające do tego, by nie zostać uznanym za potencjalnego imigranta. Nigdzie nie ma też jasnych wytycznych co do tego jaki czas muszę spędzić w miejscu zamieszkania, toteż za rok, dwa, trzy też ktoś może odmówić wydania mi wizy zasłaniając się za krótkim czasem spędzonym w danym miejscu. Inna sprawa jest taka, że kilka lat temu, gdy byłem studentem, wypełniałem wnioski o Zieloną Kartę, przez kilka lat z rzędu. Wówczas myślałem inaczej niż obecnie, teraz jednak wiem, że USA to nie kraj, w którym chciałbym mieszkać, faktem jednak jest, że tamte aplikacje pewnie gdzieś są w archiwach. nie wiem czy to ma wpływ na postrzeganie mojego wniosku wizowego obecnie. Natomiast po rozmowie z urzędnikiem, gdy oznajmił mi, że nie wyda mi wizy z ww. powodów (co było dla mnie sporym zaskoczeniem), zacząłem mówić, że przecież mam tu stabilną pracę, wynajmuję mieszkanie etc, a w końcu, na odchodne, rzuciłem "I can't believe this". Nie wiem czy to zachowanie mogło zostać gdzieś odnotowane i czy może utrudnić mi uzyskanie wizy w przyszłości. Mimo wszystko chciałbym kiedyś odwiedzić Stany, na początek Nowy Jork i Waszyngton, a może w dalszej perspektywie inne miejsca, tylko nie wiem czy w po tym wszystkim jest to dla mnie możliwe. No i nie mam też pojęcia, co w takiej sytuacji z ewentualnym wjazdem do Kanady (również turystycznym) czy innych "wizowych" krajów. Do tej pory na wizę byłem tylko w Rosji i Turcji, ale z uzyskaniem tego dokumentu nie miałem żadnego problemu.
×
×
 • Create New...