Jump to content

suda

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za miłe słowa Jackie. Rzeczywiście tak kolorowa jesień bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. To chyba najlepsza pora roku tutaj. Teraz marzniemy, a podobno w tym roku zima jak na razie jest wyjątkowo łagodna
 2. Cześć Prawie równo dwa lata temu szukałem pomocy na tym forum w związku z ubieganiem się o wizę L1. Pamiętam, że kilka osób się odezwało, niektóre odpowiedzi okazały się pomocne za co dziękuję. Po rocznej walce z USCIS finalnie otrzymaliśmy wizy i razem z żoną niemal od roku jesteśmy w Michigan. Od jakiegoś czasu prowadzimy też bloga na którym opisujemy nasze wrażenia z życia za Wielką Wodą. Do tej pory skupialiśmy się na podróżach, ale powoli zaczynają też pojawiać się różnego rodzaju ciekawostki i porady. Polecam serdecznie lekturę - może ktoś znajdzie coś ciekawego lub pomocnego dla siebie. Wszelkie opinie mile widziane. Pozdrawiam, link do bloga poniżej: https://www.projektameryka.pl/
 3. Zarządzanie inżynierami różnych(ME, EE, SW) specjalizacji też wchodzi w mój zakres obowiązków. Z tym, że w tym przypadku zespół projektowy będzie w Polsce (przynajmniej na początku). Zobaczymy jak kancelaria prawna do tego podejdzie, ale zwrócę im na to uwagę. Dzięki!
 4. Bardzo dziękuję za odpowiedzi vlade i kzielu. Trochę mi się rozjaśniło i mniej więcej pokrywa się to z moją wiedzą. Jestem już co prawda po trzydziestce, ale też świeżo po ślubie i bez dzieci póki co, więc razem z żoną jesteśmy dosyć mobilni. Stanowisko CAD Engineer podałem bardziej jako jakiś punkt odniesienia, bo kiedyś od tego zaczynałem. Ale nie miałem tutaj na myśli draftera w AutoCAD, ale kogoś kto projektuje i modeluje w bardziej zaawansowanych programach (Catia). Teraz w sumie doświadczenia mam około 9 lat i modelowaniem się nie zajmuję, a bardziej zarządzaniem projektem, komunikacją z klientem itp. Oczywiście zdaję sobie sprawę z ograniczeń L1, dlatego wstępnie próbujemy z firmą zaaplikować na L1A - wtedy łatwiej o zieloną kartę. Ale czy na moim stanowisku się to uda, to pewnie okaże się po konsultacjach z firmą prawniczą. Jestem pierwszą osobą u nas w firmie, która ma być wysłana, dlatego znaków zapytania mam sporo.
 5. To mój pierwszy post, więc witam serdecznie wszystkich. Na wstępie pokrótce opiszę swoją obecną sytuację: Dostałem od swojego pracodawcy propozycję wyjazdu do amerykańskiego oddziału firmy w okolicach Troy MI, na wizie L1 (żona na L2). Pierwsze kontakty z kancelarią prawniczą w USA zostały już nawiązane, zbieramy powoli wszystkie dokumenty do przygotowania petycji do USCIS. Moja firma to młoda międzynarodowa korporacja, która produkuje komponenty mechatroniczne dla branży automotive, w Polsce posiada biuro R&D zatrudniające około 150 osób. W Stanach tak naprawdę raczkuje, mamy tam tylko dyrektora, Project Managera i kilka nietechnicznych osób. Miałbym wzmocnić amerykański zespół na stanowisku Technical Manager (Technical Project Manager), zajmując się głównie zarządzaniem projektami od strony technicznej, kontaktami z klientami itp. Firma obiecuje zapewnić nam mieszkanie na 2-3 pierwsze miesięce, wynajmie samochód, ogarnie transport rzeczy z Polski. Dzisiaj pracodawca poprosił mnie o określenie swoich oczekiwań finansowych. Przeszukując różne internetowe strony (glasdoor, payscale) zauważyłem, że średnie zarobki na podobnych stanowiskach kształtujące się w okolicach 90-100 k$ rocznie. I tutaj pojawiają się moje pytania. Czy znalezione kwoty odpowiadają rzeczywistości, czy podając takie wymagania nie przestrzelę w jedną bądź drugą stronę? Może ktoś z forumowiczów pracował lub pracuje w MI na podobnym lub zbliżonym stanowisku (jak np Advanced Mechanical Engineer, CAD Engineer) i może się podzielić doświadczeniami na forum (lub na PM). Czy podane przeze mnie kwoty pozwalają na w miarę wygodne życie dla dwójki osób w MI (wynajęcie mieszkania, kupno samochodu i oszczędności) - żona (przynajmniej na początku) byłaby bez pracy? Może jeszcze dodam, że obecnie pracuję na identycznym stanowisku w Polsce i zarabiam całkiem nieźle jak na polskie warunki (kwota 5-cyfrowa), żona również pracuje w korpo, więc nie możemy narzekać. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
×
×
 • Create New...